Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Жай механизмдер
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
С.Айни атындағы №55 ЖББМ КММ |
|||||
Пәні: |
физика |
|||||
Бөлім: |
Энергия |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Алимова Феруза Давроновна |
|||||
Күні: |
08.04.2024ж |
|||||
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Жай механизмдер |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.4.1 – «Механиканың алтын ережесін» тұжырымдау және қарапайым механизмдердің қолданылуына мысалдар келтіру; 7.2.4.2 – күш моменті ұғымының физикалық мағынасын түсіндіру |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: күш моменті ұғымының физикалық мағынасын түсіндіреді Көптеген оқушылар істей алады:«Механиканың алтын ережесін» тұжырымдау және қарапайым механизмдердің қолданылуына мысалдар келтіреді Кейбір оқушылар істей алады: күш моментінің формуласын қолданып есептер шығарады. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Сабақтың басы 10 минут
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім 10 минут
Бекіту 10 минут
Кері байланыс Сабақтың соңы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақ тақырыбын және оқу мақсатын таныстыру Бес сұрақ әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрап ,үйге берілген Теориялық зерттеу жұмысын тексеру. 1.Денеің толық механикалық энергиясы деп қандай энергияны айтады? 2.Тұйық жүйе деп қандай жүйені айтады? 3.Тұйық жүйедегі энергияның сақталу және айналу заңы қалай оқылады? 4.Үйкеліс күші бар болса ,механикалық энергия сақтала ма?Сақталмаса оны қалай түсіндіруге болады? 5.Қандай шарттар орындалса,механикалық энергия сақталды деп айта ламыз? Миға шабуыл Жұмбақтар:
2. Артық кемдi теңестiрер, Дәндi де өзi жемес бiрер. 3. Жансыз жарады, Жанды ұрады. 4. Жетпіс аяқ бауырында, Екі қолы жауырында, Тындырады істі ол, Жеңілін де, ауырын да. 5. Үй артында бүкір терек, Күресуге кісі керек.
Жаңа сабақ Топтық жұмыс ДИГСО әдісі бойынша оқушылар слайд бойынша тақырыпқа қатысты жаңа сабақтың мазмұнын ашады. 1 топ-Көлбеу жазықтық 2-топ Иіндік 3 топ-Блок Күшті түрлендіріп, қозғалыс бағытын өзгерту үшін қолданылатын құралдар жай механизмдер деп аталады.
Бекіту тапсырмалары Слайдпен жұмыс –Суреттер сөйлейді әдісі бойынша тапсырманы орындайды . Жеке жұмыс.
Кері байланыс
Рефлексия: «Аргумент Үйге тапсырма §33
|
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға тез-тез жауап беріп белсене қатысып отырады
Оқушылар жаңа тақырыпты меңгереді Оқушылар бекіту тапсырмаларын орындайды
Әр бір тапсырмаға жауап береді, өз тапсырмаларын бағалайды.
Материалды жүктеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |