|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 15 сабақ. Біз су туралы не білеміз? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.7 – эксперимент жүргізу және оның нәтижелерін кестеге түсіру; 2.3.3.1.-судың физикалық қасиеттерін анықтау (дәмсіз, иіссіз, белгілі бір форманың болмауы, аққыштығы) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың қандай физикалық қасиеттерге ие екенін біледі |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. «Жаңбыр тамшылары» әдісі Тест: 1. Адам ауасыз қанша уақыт шыдай алады ? а) 1 күн ә) 1 ай б) 1 минут 2. Ауаның дәмі қандай ? а) ащы ә) дәмсіз б) тәтті 3. Ауаның иісі бар ма ? а) иә, иісі бар ә) жоқ, иіссіз б) кейде иіссіз, кейде иісі бар 4. Ауа ... а) жылуды сақтайды ә) отты сөндіреді б) сығылмайды 5. Мақалды жалғастыр: Таза ауа - ... а) наны тәтті ә) дертке дауа б) жер болмас 6. Ауа бізге не үшін керек? А) жек үшін ә) демалу үшін б) ойнау үшін Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру 1-тапсырма Проблемалық кезең. Су,бу, мұз кесегін көрсету. Сұрақ қою -Бұл не? -Бұл су,мұз,бу. Бұлардың барлығы -су. Су күйлерін атайықшы. «Су- өмір нәрі» деп халық бекер айтпаған. Неге су өмірдің нәрі дейміз? (Су адамға, жан жануарға, өсімдікке, барлық табиғатқа керек.) Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Су және судың қасиеті. Бүгін біз судың қасиеттерін зерттейтін ғалымдар боламыз. Әртүрлі тәжірибелер жасап, судың қасиеттерін зерттейміз. 2-тапсырма Құндылық мақсаты:Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау «Тәжірибе алаңы» әдісі №1 тәжірибе Мұз кесегінін ерігенін көрсету. Мұз ерігенде суға айналады. Су сұйық зат екен. Ол ағады. Суды беті тегіс нәрсеге құйып, жан жағына аққанын көрсету. (Сұйық, аққыш) №2 тәжірибе Екі стақанға біреуіне су , екіншісіне сүт құю. Екеуін салыстыру. Сүт ақ, су түссіз. (Су түссіз) №3 тәжірибе стақандардағы сүт пен суға қасық салу. Қайсысында қасық анық көрінеді? (Су мөлдір) №4 Балалар судың дәмін көреді. (Су дәмсіз). №5 Суды иіскеп көреді. (Иіссіз) №6 Стақандағы суды кесеге тәрелкеге құю. Суда пішін жоқ. Қандай ыдысқа құйылса соның пішінін алады. №7 Суға қарындаш батыру. Су жабысқақ. Тәжірибелер барысында балалар жасаған қорытындыларын тақтадағы су туралы топтастыру плакатына іледі Сергіту сәті «Жаңбыр дыбысы» әдісі Топтық жұмыс Сәйкестендіру тесті Дұрыс пікірді бағыттауыш сызықпен қос Е Қ Буланғанда сусуға айналады. ЕБҚ Судың тазалығыш екенін тәжірибе жасап көр. Тақтадағы бор сызығын сулы шүберекпен сүрт.Не өзгерді? Көркем әдебиет: «Судың да сұрауы бар» әңгімесі ҚЖ: «Иә-жоқ» ойыны Су мөлдір емес -жоқ Судың түсі ақ- жоқ Су мөлдір- ия Су аққыш- ия Мұз қатты- ия Бу жұмсақ- жоқ Су иіссіз -ия
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашады Тәжірибелер жасайды Мұғалімнің көмегімен судың қасиеттерін анықтайды Жаттығу жасайды Сәйкестен діру жасайды Жеке жұмыс жасайды Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Өзін өзі бпғалау әдісі
Дескриптор: Ауа туралы білімі толыққан-1б Сұрақтарға дұрыс жауап таба алады-1б Тамаша!
Дескриптор: Судың күйлерін атайды, біледі-1б Судың маңызын түсінеді-1б
Дескриптор: Судың қасиеттерін анықтайды-1б Тәжірибе жасау ережесін біледі,қолданады-1б
Тамаша! Дескриптор: Дұрыс пікірді бағыттауыш сызықпен қосады-1б Су күйлерінің ауысуын біледі-1б
Дескриптор: Ойын арқылы тақырыпты қорытындылай алады-1б Судың қасиеттерін түсінеді,біледі-1б «Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер Су күйлерінің суреттері Тамшылар Бұлттар Плакат оқулық Су түрлері Суреттер Ыдыстар Мұз Стакан Су Сүт Қимылдар Таратпа материал Плакат Кері байланыс тақтасы |
||


|
Білім беру ұйымының атауы |
Кәусар Бұлақ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекебаева У.Т. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 16сабақ. Су қандай күйде кездеседі? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.3.2 судың агрегаттық күйінің өзгеру процесін зерттеу; 2.3.3.3 судың табиғи көздерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың агрегаттық күйінің өзгеруінің үдерісін біледі |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. Су туралы өмірді кездескен жағдайлар,естіген әңгімелеріңді айтыңдар Судың пайдасы бар ма? Тақырыпты ашу Судың неше күйі бар? Сызбаны толтыр Су Қатты сұйық газ Жаңа тақырып Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу,заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру 1-тапсырма Суреттен судың қандай күйлерін көрдің? Жауап: 1.қатты күйі 2. сұйық күйі 3. газ күйі 2-тапсырма «Тәжірибе алаңы» әдісі Көз жеткізейік: 1.Мұздатқышқа қойылған су қандай күйге түседі? Қатады,мұзға айналады Бұл судың қатты күйі 2. Мұзды жылы жерге қойсақ не болады? Мұз еріп суға айналады Бұл судың сұйық күйі 3.Еріген суды отқа қойып қайнатсақ,судың үстінде не пайда болады Бу Бұл судың газ күйі. Сергіту сәті
ФС тапсырмасы 3-тапсырма «Менің ойымша,...» әдісі Суды неге үнемдеп жұмсау керек? Суды қалай қорғайды? Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Венн диаграммасы» әдісі Су мен ауаны салыстырыңдар. ҚЖ: «Өзіңді тексер» айдары» 1.Адам денесін ұстап тұратын сүйектер жиынтығы қалай аталады? А. Ми В. Асқазан С. Қаңқа Д. Өкпе 2.Бұлшық ет қандай жағдайда шынығады? А. Жай отырғанда В. Дене жаттығуын жасағанда С.Партада түзу отырғанда Д. Теледидар көргенде 3. Күн тәртібін сақтау деп нені айтамыз? А. Оқу,ойнау В.әр іске тәуліктен уақыт бөлу С. Таза ауады демалу Д. Тәртіп сақтау 4.Бір заттың әртүрлі күйге енуі А. жылуөткізгіштік В. Булану С. Агрегаттық күй Д.сұйық күйі 5.Су бетіндегі бу көтеріліп неге айналады? А. Қарға В. Топыраққа С.бұлтқа Д. Отқа Үй тапсырмасы «Табиғаттағы су» тақырыбына постер жасап кел
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Тәжірибелер жасайды Мұғалімнің көмегімен судың күйлерін анықтайды Жаттығу жасайды Өз ойларын айтады Жеке жұмыс жасайды Қосымша жұмыс жасайды Тест тапсырмала рын орындайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Ми» әдісі
Дескриптор: Судың күйлерін біледі-1б Сұрақтарға дұрыс жауап таба алады-1б Тамаша!
Дескриптор: Судың күйлерін атайды, біледі-1б Судың маңызын түсінеді-1б
Тамаша! Дескриптор: Суды қорғау, үнемдеу туралы өз ойларын айтады-1б
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды меңгерген-1б Сұрақтарға дұрыс жауапты таңдай алады-1б
Дескриптор: «Табиғаттағы су» тақырыбына постер жасап келеді-1б «Тик Ток» әдісі |
Суреттер Оқулық Су күйлерінің суреттері
Плакат оқулық Су түрлері Суреттер
Таратпа материал Тест парақшала ры Кері байланыс тақтасы |
||


1.Адам денесін ұстап тұратын сүйектер жиынтығы қалай аталады?
А. Ми
В. Асқазан
С. Қаңқа
Д. Өкпе
2.Бұлшық ет қандай жағдайда шынығады?
А. Жай отырғанда
В. Дене жаттығуын жасағанда
С.Партада түзу отырғанда
Д. Теледидар көргенде
3. Күн тәртібін сақтау деп нені айтамыз?
А. Оқу,ойнау
В.әр іске тәуліктен уақыт бөлу
С. Таза ауады демалу
Д. Тәртіп сақтау
4.Бір заттың әртүрлі күйге енуі
А. жылуөткізгіштік
В. Булану
С. Агрегаттық күй
Д.сұйық күйі
5.Су бетіндегі бу көтеріліп неге айналады?
А. Қарға
В. Топыраққа
С.бұлтқа
Д. Отқа
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
жай сабақ
жай сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 15 сабақ. Біз су туралы не білеміз? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.7 – эксперимент жүргізу және оның нәтижелерін кестеге түсіру; 2.3.3.1.-судың физикалық қасиеттерін анықтау (дәмсіз, иіссіз, белгілі бір форманың болмауы, аққыштығы) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың қандай физикалық қасиеттерге ие екенін біледі |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. «Жаңбыр тамшылары» әдісі Тест: 1. Адам ауасыз қанша уақыт шыдай алады ? а) 1 күн ә) 1 ай б) 1 минут 2. Ауаның дәмі қандай ? а) ащы ә) дәмсіз б) тәтті 3. Ауаның иісі бар ма ? а) иә, иісі бар ә) жоқ, иіссіз б) кейде иіссіз, кейде иісі бар 4. Ауа ... а) жылуды сақтайды ә) отты сөндіреді б) сығылмайды 5. Мақалды жалғастыр: Таза ауа - ... а) наны тәтті ә) дертке дауа б) жер болмас 6. Ауа бізге не үшін керек? А) жек үшін ә) демалу үшін б) ойнау үшін Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру 1-тапсырма Проблемалық кезең. Су,бу, мұз кесегін көрсету. Сұрақ қою -Бұл не? -Бұл су,мұз,бу. Бұлардың барлығы -су. Су күйлерін атайықшы. «Су- өмір нәрі» деп халық бекер айтпаған. Неге су өмірдің нәрі дейміз? (Су адамға, жан жануарға, өсімдікке, барлық табиғатқа керек.) Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Су және судың қасиеті. Бүгін біз судың қасиеттерін зерттейтін ғалымдар боламыз. Әртүрлі тәжірибелер жасап, судың қасиеттерін зерттейміз. 2-тапсырма Құндылық мақсаты:Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау «Тәжірибе алаңы» әдісі №1 тәжірибе Мұз кесегінін ерігенін көрсету. Мұз ерігенде суға айналады. Су сұйық зат екен. Ол ағады. Суды беті тегіс нәрсеге құйып, жан жағына аққанын көрсету. (Сұйық, аққыш) №2 тәжірибе Екі стақанға біреуіне су , екіншісіне сүт құю. Екеуін салыстыру. Сүт ақ, су түссіз. (Су түссіз) №3 тәжірибе стақандардағы сүт пен суға қасық салу. Қайсысында қасық анық көрінеді? (Су мөлдір) №4 Балалар судың дәмін көреді. (Су дәмсіз). №5 Суды иіскеп көреді. (Иіссіз) №6 Стақандағы суды кесеге тәрелкеге құю. Суда пішін жоқ. Қандай ыдысқа құйылса соның пішінін алады. №7 Суға қарындаш батыру. Су жабысқақ. Тәжірибелер барысында балалар жасаған қорытындыларын тақтадағы су туралы топтастыру плакатына іледі Сергіту сәті «Жаңбыр дыбысы» әдісі Топтық жұмыс Сәйкестендіру тесті Дұрыс пікірді бағыттауыш сызықпен қос Е Қ Буланғанда сусуға айналады. ЕБҚ Судың тазалығыш екенін тәжірибе жасап көр. Тақтадағы бор сызығын сулы шүберекпен сүрт.Не өзгерді? Көркем әдебиет: «Судың да сұрауы бар» әңгімесі ҚЖ: «Иә-жоқ» ойыны Су мөлдір емес -жоқ Судың түсі ақ- жоқ Су мөлдір- ия Су аққыш- ия Мұз қатты- ия Бу жұмсақ- жоқ Су иіссіз -ия
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашады Тәжірибелер жасайды Мұғалімнің көмегімен судың қасиеттерін анықтайды Жаттығу жасайды Сәйкестен діру жасайды Жеке жұмыс жасайды Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Өзін өзі бпғалау әдісі
Дескриптор: Ауа туралы білімі толыққан-1б Сұрақтарға дұрыс жауап таба алады-1б Тамаша!
Дескриптор: Судың күйлерін атайды, біледі-1б Судың маңызын түсінеді-1б
Дескриптор: Судың қасиеттерін анықтайды-1б Тәжірибе жасау ережесін біледі,қолданады-1б
Тамаша! Дескриптор: Дұрыс пікірді бағыттауыш сызықпен қосады-1б Су күйлерінің ауысуын біледі-1б
Дескриптор: Ойын арқылы тақырыпты қорытындылай алады-1б Судың қасиеттерін түсінеді,біледі-1б «Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер Су күйлерінің суреттері Тамшылар Бұлттар Плакат оқулық Су түрлері Суреттер Ыдыстар Мұз Стакан Су Сүт Қимылдар Таратпа материал Плакат Кері байланыс тақтасы |
||


|
Білім беру ұйымының атауы |
Кәусар Бұлақ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекебаева У.Т. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 16сабақ. Су қандай күйде кездеседі? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.3.2 судың агрегаттық күйінің өзгеру процесін зерттеу; 2.3.3.3 судың табиғи көздерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Судың агрегаттық күйінің өзгеруінің үдерісін біледі |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. Су туралы өмірді кездескен жағдайлар,естіген әңгімелеріңді айтыңдар Судың пайдасы бар ма? Тақырыпты ашу Судың неше күйі бар? Сызбаны толтыр Су Қатты сұйық газ Жаңа тақырып Құндылық мақсаты:Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу,заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру 1-тапсырма Суреттен судың қандай күйлерін көрдің? Жауап: 1.қатты күйі 2. сұйық күйі 3. газ күйі 2-тапсырма «Тәжірибе алаңы» әдісі Көз жеткізейік: 1.Мұздатқышқа қойылған су қандай күйге түседі? Қатады,мұзға айналады Бұл судың қатты күйі 2. Мұзды жылы жерге қойсақ не болады? Мұз еріп суға айналады Бұл судың сұйық күйі 3.Еріген суды отқа қойып қайнатсақ,судың үстінде не пайда болады Бу Бұл судың газ күйі. Сергіту сәті
ФС тапсырмасы 3-тапсырма «Менің ойымша,...» әдісі Суды неге үнемдеп жұмсау керек? Суды қалай қорғайды? Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Венн диаграммасы» әдісі Су мен ауаны салыстырыңдар. ҚЖ: «Өзіңді тексер» айдары» 1.Адам денесін ұстап тұратын сүйектер жиынтығы қалай аталады? А. Ми В. Асқазан С. Қаңқа Д. Өкпе 2.Бұлшық ет қандай жағдайда шынығады? А. Жай отырғанда В. Дене жаттығуын жасағанда С.Партада түзу отырғанда Д. Теледидар көргенде 3. Күн тәртібін сақтау деп нені айтамыз? А. Оқу,ойнау В.әр іске тәуліктен уақыт бөлу С. Таза ауады демалу Д. Тәртіп сақтау 4.Бір заттың әртүрлі күйге енуі А. жылуөткізгіштік В. Булану С. Агрегаттық күй Д.сұйық күйі 5.Су бетіндегі бу көтеріліп неге айналады? А. Қарға В. Топыраққа С.бұлтқа Д. Отқа Үй тапсырмасы «Табиғаттағы су» тақырыбына постер жасап кел
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Тәжірибелер жасайды Мұғалімнің көмегімен судың күйлерін анықтайды Жаттығу жасайды Өз ойларын айтады Жеке жұмыс жасайды Қосымша жұмыс жасайды Тест тапсырмала рын орындайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Ми» әдісі
Дескриптор: Судың күйлерін біледі-1б Сұрақтарға дұрыс жауап таба алады-1б Тамаша!
Дескриптор: Судың күйлерін атайды, біледі-1б Судың маңызын түсінеді-1б
Тамаша! Дескриптор: Суды қорғау, үнемдеу туралы өз ойларын айтады-1б
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды меңгерген-1б Сұрақтарға дұрыс жауапты таңдай алады-1б
Дескриптор: «Табиғаттағы су» тақырыбына постер жасап келеді-1б «Тик Ток» әдісі |
Суреттер Оқулық Су күйлерінің суреттері
Плакат оқулық Су түрлері Суреттер
Таратпа материал Тест парақшала ры Кері байланыс тақтасы |
||


1.Адам денесін ұстап тұратын сүйектер жиынтығы қалай аталады?
А. Ми
В. Асқазан
С. Қаңқа
Д. Өкпе
2.Бұлшық ет қандай жағдайда шынығады?
А. Жай отырғанда
В. Дене жаттығуын жасағанда
С.Партада түзу отырғанда
Д. Теледидар көргенде
3. Күн тәртібін сақтау деп нені айтамыз?
А. Оқу,ойнау
В.әр іске тәуліктен уақыт бөлу
С. Таза ауады демалу
Д. Тәртіп сақтау
4.Бір заттың әртүрлі күйге енуі
А. жылуөткізгіштік
В. Булану
С. Агрегаттық күй
Д.сұйық күйі
5.Су бетіндегі бу көтеріліп неге айналады?
А. Қарға
В. Топыраққа
С.бұлтқа
Д. Отқа
шағым қалдыра аласыз

























