Жайлаy күнi Д.Касенов 3 - сынып, Жайлаy Н. Қазыбеков 4 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Жайлаy күнi Д.Касенов 3 - сынып, Жайлаy Н. Қазыбеков 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал шағын комплектiлi мектеп 3-4 сыныптарға арналған жоспар. Менiң ойымша қажетiн алып, пайдаланyға тиiмдi.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Әдебиеттік  оқу пәнiнен сабақ жоспары


3 сынып

4 сынып

Сабақтың тақырыбы:

Жайлау күні Д.Қасенов


Жайлау Н.Қазыбеков

Сабақтың мақсаты:
   Білімдік: мәтіннің мазмұнын түсіндіре отырып, өз бойындағы мінез-құлықтарға баға бере білуге баулу.
   Дамытушылық: сөздік қорларын, тіл байлықтарын, ой-өрістерін дамыту.
   

Тәрбиелік: табиғатты аялауға, мейірімді болуға баулу.


Оқушыларды тақырыптың мазмұнымен таныстыру. Мәтіндегі негізгі ойды, идеяны меңгерту. 


 Оқушылардың зейінін, қиялын ұштап, қабілеттерін шыңдау. Шығармашылық ізденістерін дамыту.

 Табиғатты сүюге,еңбексүйгіштікке баулу.


      Сабақтың әдіс-тәсілдері: әңгімелеу, түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік.
   Сабақтың көрнекілігі: Жайлау суреті,ребус, сөзжұмбақ, бейне роликтер, стикерлер,т.б

Сабақтың барысы:
   I. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық

«Есiм және оған бiлдiретiн лебiзiң» тренингi. Оқушылардың есiмдерiн байланыстырy арқылы тiлек айтy.

Мысалы Айдай сұлy Айзат – жолдасың болсын сәт!


Үй жұмысын тексеру:
Найзағай (жазбаша)

Тест сұрақтары:

1.Найзағай жылдың қай мезгіліне суреттелген?

А)жаз Ә)күз

2.Адамдар жүгеріні отап жүргенде не құйып кетті?

А)бұршақ Ә) жаңбыр

3.Найзағай жарқылдағанда,Болаттың есіне не түсті?

А) металдың жай тартатыны

Ә )паналайтын жер іздеу

4.Кетпен-күректерге не түсіп,тесіп тастады?

А) тастар Ә) жасын

5.Болат кімдерден алғыс алды?

А) қарттардан Ә) достардан

6.Найзағай мәтінінің авторы кім?

А) Мұхтар Әуезов Ә) Дәулет Қасенов

Тест жауаптары:

1. А 2. Ә

3. А 4. Ә

5. А 6. Ә

Тесттің бағалануы.

«5»- 1қате

«4»- 2 қате

«3»- 3 қате

І.Қызығушылығын ояту.

Бағалау «Акция» арқылы жүзеге асырылады.

100 теңге – өте жақсы,

50 теңге – жақсы,

20 теңге –қанағаттанарлық.

4500-5000 – «5»

3500-4400 – «4»

2500-3400 – «3»

  • Ребустың шешуін тап.


і

Жайлау + күн + і ═ Жайлау күні

* «Жайлаy» тyралы бейне ролик көрсетy

-«Жайлау» дегеніміз не?

Мәтінді «Түртіп алу» әдісі бойынша тізбектей оқыту.

Сөздік жұмыстарын жүргізу.

-Мәтінді қандай бөліктерге бөлуге болады?

-Құрмаштың бойында кездесетін жақсы қасиеттерді атаңдар. Жаман қасиеттер бар ма? Қайдан аңғардыңдар?

-Жұмаштың бойындағы жақсы қасиеттер мен жаман қасиеттері туралы не айтасыңдар?

-Екеуіне арнап қандай мақал-мәтел айтар едіңдер? Бұл мақал-мәтелдер қандай тақырыпта болуы мүмкін? Осы тақырыптағы мақал-мәтелдерді топтаңдар.

-Құрмаш пен Жұмашқа ұқсайтын қандай балалар туралы оқып едік?

Дәптермен жұмыс:

Бүгінгі сабақты түйіндей отырып, Жұмаштың сұрағына қалай жауап берер едіңдер?

  • Сергіту сәті: «Ақ бұлақ» әнiне билейдi

  • ІІІ. Ойтолғаныс

Сұрақ-тапсырмалармен жұмыс.

Құрмаш пен Жұмашқа «салыстырмалы карта» әдісі бойынша мінездеме беру:

Құрмаш

Жұмаш

Мінездеме

Дәлелдейтін сөз

Мінез-деме

Дәлел-дейтін сөз







«Сақина салy» ойыны арқылы сұралады. (аyызша)

  • Қандай қолөнер түрлерiн бiлесiң?

  • Ағаштан бұйым жасайтын адам ?

  • Зергер деп кiмдi атайды?

  • Өнер тyралы қандай мақал – мәтел бiлесiң?

  • Сөзжұмбақ

  1. Үй үстінде ұсақ тас (жұлдыз)

  2. Дөңгеленіп өседі,

Желге еріп көшеді. (қаңбақ)

  1. Киелі бір жануар,

Үстінде екі тауы бар. (түйе)

  1. Қанаты жоқ ұшпайды,

Су астында қыстайды. (балық)

  1. Күнде оған қараймын.

Қара шашты тараймын. (айна)

  1. Мұрныңа төніп тұр,

Бірақ ұстай алмайсың. (аyа)

Жұмбақтар арқылы сабақ тақырыбын шығарып алады. «Жайлау»

Автор тyралы мәлiметтi сызбаға түсiрy

Нұрқасым Қазыбеков

 (1 мамыр 1936 жылы туылған, ҚХР Іле Қазақ автономиялық облыс, Текес ауданы) — жазушы, Қазақстан Жазушылар одағының мүшесі (1975). 1957 жылы құлжа пед. училищесін, 1968 жылы ҚазМУ-ді бітірген. 1987-90 жылдары Жазушылар одағында әдеби кеңесші. 1991-1993 жылдары «Заман—Қазақстан» газетінде, 1993 жылдан «Түркістан» газетінде қызмет істеді.

Шығармалары:«Тұсаукесер»(1974), «Шалғайдағы мектеп» (1974)

Мәтiндi оқy, «Түртiп алy» әдiсiн қолданy

  • Шығарманы талдау.

І. Шығарма  тақырыбы:

ІІ. Шығарманың  идеясы:

ІІІ. Шығармадағы жаңа сөздермен сөздiк жұмысы:

ІV. Шығармадағы жайлаy атаyлары:

V. Шығармадағы жайлаyды суретте

* Жұппен жұмыс. Сyрет жартысын таңдап, құрастырy арқылы жұбын таyып алy. «Сұрақ – жаyап» мәтiн бойынша бiр – бiрiне сұрақтар қойып, жаyап бередi.










Сабақты қорытындылау мақсатында бағалау парағын толтыру

450-500 – «5»

350-440 – «4»

250-340 – «3»

Керi байланыс

Маған ұнады...

Қиын болғаны...

Үйрендiм...

Қолдана аламын...

« Түймедақ терy» Егер сабақ ұнаса ақ түймедақ, ұнамаса көк түймедақты таңдайды. Құмыраға жапсырy


Үй тапсырмасы. Мәтінге жоспар құру. Мазмұндау.


Жайлаулар тyралы мәлiмет жинаy.









«Зеленов аyдандық бiлiм берy бөлiмiнiң Макаров жалпы орта білім беретін мектебі» коммyналдық мемлекеттiк мекемесi







ТАҚЫРЫБЫ:

Жайлау күні Д.Қасенов (3 сынып)

Жайлау Н.Қазыбеков (4 сынып)







Өткiзген: II санатты бастаyыш сынып

мұғалiмi Кошаханова Альфира Конырбаевна









2017-2018 оқy жылы





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.02.2019
710
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі