|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жайқалып өссін тал- терек Б.Соқпақбаев «Ағаштар неге ашуланды?» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 – шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығарманың үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Мәтінді мазмұнда «Ой қозғау» әдісі Жаңылтпашты жаңылмай жатқа айт. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Әңгімедегі оқиға желісін болжап айтасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Жаңылтпашты жатқа айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 81 -бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Ағаштар неге ашулануы мүмкін? Жауабыңды мәтін мазмұнымен салыстыр. Мәтінді оқы. «Дауыстап ойлау» әдісі -Мәтін не туралы? -Алмабектің жолын тағы қандай ағаштар бөгеді? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Ғарыштан жерді көріп таң қалғанын кім айтты? |
1. мәтіннің мазмұнын айтады 2.ғарыштан қарағандағы жердің суретін салады 3.ғарышкердің таң қалғанының себебін айтады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -сұраққа жауап береді(1б) -мәтіннің мазмұнын айтады(1б) -жауабын мәтін мазмұнымен салыстырады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 80 –бет Альбом Түрлі-түсті қарын даш |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Алмабектің қандай жазығы бар деп ойлайсың? Болжап айт. Жауабыңды салыстыр ЕББҚ Оқиғаны болжауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ағаштар неге жылапты? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. Алмабектің кінәсін болжайды 2.жауабын мәтінмен салыстырады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -Алмабектің кінәсін болжайды(1б) -жауабын мәтінмен салыстырады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -оқиғаны болжайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 83-бет Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі Кәрі еменнің айтқанымен келісесің бе? Суретке қарап, мәтіндегі оқиғаны аяқта. ЕББҚ Суретке қара. Мәтінді аяқта Талқылау сұрақтары: 1.Алмабек қандай уәде берді? |
1. кәрі еменнің айтқанына ойын білдіреді 2.себебін түсіндіреді 3.сурет бойынша мәтіндегі оқиғаны аяқтайды 4.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -кәрі еменнің айтқанына ойын білдіреді(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -сурет бойынша мәтіндегі оқиғаны аяқтайды(1б) -қорытынды жасайды(1б) Дескриптор: -мәтінді өз ойымен аяқтайды |
Оқулық 83, 84 -беттер |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Мәтінді мазмұндау |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жайқалып өссін тал- терек 2 сабақ ҚМЖ 2сынып
Жайқалып өссін тал- терек 2 сабақ ҚМЖ 2сынып
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жайқалып өссін тал- терек Б.Соқпақбаев «Ағаштар неге ашуланды?» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 – шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
шығарманың үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Мәтінді мазмұнда «Ой қозғау» әдісі Жаңылтпашты жаңылмай жатқа айт. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Әңгімедегі оқиға желісін болжап айтасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Жаңылтпашты жатқа айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 81 -бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Ағаштар неге ашулануы мүмкін? Жауабыңды мәтін мазмұнымен салыстыр. Мәтінді оқы. «Дауыстап ойлау» әдісі -Мәтін не туралы? -Алмабектің жолын тағы қандай ағаштар бөгеді? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Ғарыштан жерді көріп таң қалғанын кім айтты? |
1. мәтіннің мазмұнын айтады 2.ғарыштан қарағандағы жердің суретін салады 3.ғарышкердің таң қалғанының себебін айтады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -сұраққа жауап береді(1б) -мәтіннің мазмұнын айтады(1б) -жауабын мәтін мазмұнымен салыстырады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 80 –бет Альбом Түрлі-түсті қарын даш |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Алмабектің қандай жазығы бар деп ойлайсың? Болжап айт. Жауабыңды салыстыр ЕББҚ Оқиғаны болжауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ағаштар неге жылапты? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. Алмабектің кінәсін болжайды 2.жауабын мәтінмен салыстырады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -Алмабектің кінәсін болжайды(1б) -жауабын мәтінмен салыстырады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -оқиғаны болжайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 83-бет Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі Кәрі еменнің айтқанымен келісесің бе? Суретке қарап, мәтіндегі оқиғаны аяқта. ЕББҚ Суретке қара. Мәтінді аяқта Талқылау сұрақтары: 1.Алмабек қандай уәде берді? |
1. кәрі еменнің айтқанына ойын білдіреді 2.себебін түсіндіреді 3.сурет бойынша мәтіндегі оқиғаны аяқтайды 4.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -кәрі еменнің айтқанына ойын білдіреді(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -сурет бойынша мәтіндегі оқиғаны аяқтайды(1б) -қорытынды жасайды(1б) Дескриптор: -мәтінді өз ойымен аяқтайды |
Оқулық 83, 84 -беттер |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Мәтінді мазмұндау |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













