Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары
|
4.1.2.1 бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар
мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап
түсіну
4.2.3.1 белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу
барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру,
сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп
сөйлеу
|
Сабақтың басы
(5 минут)
|
«Психологиялық жағымды ахуал
қалыптастыру:
Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға,
қарапайым болуға баулу.
«Ең жақсы» ойыны Қатысушылар екі топқа бөлінеді. Әр топқа мынадай
нұсқау беріледі. Берілген мінездеме қай мамандыққа сай екендігін
айту қажет. Ең ақшалы, ең жасыл, ең тәтті, ең күлкілі, ең ұсқынсыз,
ең қарым - қатынасы күшті, ең жауапты, ең
салмақты
Үй жұмысын тексеру
Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы
болжайды.
|
«Қол шапалақ»
|
Слайд
|
Сабақтың ортасы
(6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс.
Жаңа
сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
Ойқозғау
Жаңа сөз үйренейік
1-тапсырма
Сергіту
сәті
Айтылым
ЕББҚ.
(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік
синдромы (ЗТГС) Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты
түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау
көрсетіледі,
Жеке қажеттілігі:
төмен деңгейлі оқушыға жұптық саралау
жүргізіледі. Жоғары деңгейлі оқушымен жұптастырып, спикер рөлі
беріледі
Жаттығайық
3-тапсырма
Мәтінді тыңда және оқы. Өз болжамыңды
тексер.
3-тапсырма
Анықтайық
4-тапсырма
Жаттығайық
5-тапсырма
Сөйлесейік
6-тапсырма
Жазайық
7-тапсырма Жазылым
|
Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем
құрастырады.
Ерте-рано
Кеш-поздно
Жарқырау-сверкать
Жел-ветер
Жайсыз-неудачный
Құлау-падать
Қолайлы-благоприятный
Сәуле-луч, свет
Айтылым Ойтүрткі
«Он
сұрақ» стратегиясы Мұғалім бір оқушыны таңдап алады және оның
маңдайына негізгі сөз жазылған стикерді жапсырады – қатысушы
сыныпқа 10 сұрақ қоя алады, оған жауап не ИӘ, не ЖОҚ деп беріледі.
«Табиғат» сөзі шығады. Көмек қажет жағдайда мұғалім өзі жетелеуші
сұрақтар қояды. – Ауа райын болжау не үшін қажет?
Сөйлесейік
Сөздерді оқып, жаттап ал.
Сергіту сәтін
орындайды.
"Сыныпта кім бар?"
ойыны. Мақсаты: Оқушылардың шапшаң, жылдам
қозғалып, есту қабілеттерін, бірін - бірі сезу қабілетерін дамыту.
Жүргізілуі: Сыныпта 2 оқушы бар деп айтылған 2 оқушы ғана орынынан
тұрады. Егерде сыныпта ешкім жоқ деп айтсам, оқушылар парта астына
кіреді.
Айтылым
Синквей формасы (француз тілінен аударғанда) 5
- өлең жолды өлең құрастыру. Тақырыбы: "Ауа
райы"
1 - жол - 1 сөз, зат есім немесе адамның
аты
2 - жол - сипаттау - 2 сын есім
3 - жол - іс-әрекетті баяндау - 3
етістік
4 - жол - тақырыпқа сәйкес 4 сөз
5 - жол - қорынды 1 сөйлем
Тыңдалым
Айтылым
Сөйлемдерді оқы. Мағыналарын
салыстыр.
Айтылым
Сөздермен сөйлем құра.
Айтылым
Суретке қара. Күн райының өзгеруі туралы әңгіме
құрап айт.
Жазылым
Сурет бойынша шағын әңгіме жаз.
Жазылым
|
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор:
-Өзінің отбасы мүшелерін
әңгімелейді.
«Қол шапалақ»
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы»,
«Ойлан»
|
Оқулық
сөздік
слайд
Оқу құралдарының суреті
Интербелсенді тақта
Түрлі түсті қарындаштар,
Слайд
Оқулық
АКТ
Оқулық
слайд
маркерлер, А-4 парағы.
Әр
оқушыға бір смайликтен
Жеке жұмысқа арналған кесте
|