|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Теңіздегі оқиға Жайын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1. мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау; 2.2.6.1. кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез – құлқы мен іс – әрекетін бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау; Кейіпкердің іс – әрекетін бағалау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: табиғатқа қамқорлық; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Балалар, біз өткен сабақта ағаштың алуан түрлі туралы өткен болатынбыз; Қане, өткен сабақты бір пысықтап алайық! «Дұрыс немесе бұрыс» әдісі
Жарайсыңдар, балалар! Ал,балалар, бүгін біз теңіз әлеміне саяхаттайтын боламыз; Теңіз дегенде көз алдыларыңа не елестейді? Айтыңдаршы? Балалар, су асты тіршілік иелерін қаншалықты білесіңдер? Қане, видеоны тамашалай отырып, өз білгенімізбен бөлісе отырайық: https://youtu.be/ot1vMAT_YaE?si=rCkLzTJXHoNFgJ5I Балалар, суретке назар аударыңдаршы;
Сабақтың мақсаты: Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау; Кейіпкердің іс – әрекетін бағалау; 1 – тапсырма «Жайын» әңгімесін оқу;
2 – тапсырма (жұптық жұмыс) «Фишбоун» әдісі Балалар, әңгімедегі жайынға не болды деп ойлайсыңдар? (судың таза еместігі)
3 – тапсырма «Менің ойымша....»
СЕРГІТУ СӘТІ https://youtu.be/iuEK9k1UJM0?si=RO15eXROWVVHct8N Балалар, «Қызыл кітап» туралы естулерің бар ма? Қызыл кітап – Халықаралық табиғатты қорғау одағы шығаратын кітап; Оған сирек кездесетін жануарлар мен саны азайған 4 – тапсырма Мәтін бойынша сұрақтар; Балалар, сендер білесіңдер ме,балықтарды аулауға арнайы рұқсат беретін кезең бар екенін? (Жаз) «Балықшыға көмек» әдісі 1)Әңгімедегі балалардың аттары кім? (Заңғар мен Асқар) 2) Әңгімеде қандай балық туралы айтылған? (Жайын) 3) Жайын неліктен өзін – өзі жағаға лақтырды? (су таза емес) 4) Асқар мен Заңғар жайынға қалай көмектесті? (суға қайта кіргізді) 5) Балықтың қиналуына не себеп болды? (қара мұнай) 6) Табиғаттағы бұл апаттардың алдын алуға болады ма? (иә, тазалықты сақтай отырып) 7) Су туралы қандай мақал білесің? 5 – тапсырма (дәптермен жұмыс) «Кім тапқыр» платорфмалық жұмыс Өзің білетін теңіз асты тіршілік иелерінің атын тауып жаз; Кім көп табады, сол жеңімпаз; 6 – тапсырма (топтық жұмыс) Балалар, жалы біз бен сендерді қоршаған әлемнің тазалығы және мәселелері тікелей жануарларға да әсер ететінін білеміз иә?! Онда осы мәселелерді шешуге сендер өз ойларыңды ұсынып көрсеңдер: «Постер» әдісі 1 – топ «Суасты тіршілік иелеріне төнетін қауіп – қатерлер және оны шешу жолдары; 2 – топ «Жан жануарларға ауаның бұзылуының қауіпі? Оның шешу жолдары» 3 – топ Өрт немесе су тасқынының жануарлар мен су асты тіршілік иелеріне алып келер қауіпі? Оның шешімі» Үйге: Қызыл кітапқа енген суасты жаніарлары туралы ақпарат жинау; «Су маржаны» әдісі арқылы кері байланыс береді; |
амандасады ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруға қатысады өткен сабақты пысықтап қортынды сұрақтарға жауап береді видео арқылы өздері білетін суасты жануарларын сипаттайды; сурет бойынша ауызша әңгіме құрастырады сабақ мақсатымен танысады оқулықпен жұмыс мәтінді түсініп
оқиды; Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысқандардың
саны
Қатыспағандардың
саны:
Сабақтың
тақырыбы: Теңіздегі
оқиға
Жайын
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 2.2.3.1. мұғалімнің көмегімен
мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын
анықтау;
2.2.6.1. кейіпкердің
сыртқы келбетін сипаттау, мінез – құлқы мен іс – әрекетін
бағалау
Сабақтың
мақсаты Мәтіннің тақырыбы мен негізгі
ойын анықтау;
Кейіпкердің іс –
әрекетін бағалау;
Құндылықтар
Талап: табиғатқа
қамқорлық;
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткен сабақты
пысықтау 5
минут Сабақтың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8мин Кері
байланыс 5
минут Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Балалар, біз өткен сабақта
ағаштың алуан түрлі туралы өткен
болатынбыз; Қане, өткен сабақты бір
пысықтап алайық! «Дұрыс немесе бұрыс»
әдісі Ағаштың біздің табиғат үшін
көмегі қандай? (оттегі
бөледі) Дүниедегі нағыз байлықты автор
не деп атады? (жасыл желек
ағаш) Ағаштың егістікке қандай
көмегі бар? (желден, суықтан
сақтайды) Адамдарға ағаш қалай
көмектеседі? (ыстықтан сақтайды, жемісін
береді) Ағаштан үйге қандай заттар
жасайды? (құрлыс және жиһаз
материалдарын) Әңгіменің авторы кім? (Әсия
Біржанқызы)
Жарайсыңдар,
балалар! Ал,балалар, бүгін біз теңіз
әлеміне саяхаттайтын
боламыз; Теңіз дегенде көз алдыларыңа
не елестейді? Айтыңдаршы? Балалар, су асты тіршілік
иелерін қаншалықты
білесіңдер? Қане, видеоны тамашалай
отырып, өз білгенімізбен бөлісе
отырайық: https://youtu.be/ot1vMAT_YaE?si=rCkLzTJXHoNFgJ5I Балалар, суретке назар
аударыңдаршы; Не көріп
отырсыңдар? Балалардың қолындағы
не? Балалар не істеп жатыр деп
ойлайсыңдар? Сурет бойынша
әңгімелеңдер; Сабақтың
мақсаты: Мәтіннің тақырыбы мен негізгі
ойын анықтау; Кейіпкердің іс – әрекетін
бағалау; 1 –
тапсырма «Жайын» әңгімесін
оқу; Түсініп
оқиды; Негізгі ойды
анықтайды; 2 – тапсырма (жұптық
жұмыс) «Фишбоун»
әдісі Балалар, әңгімедегі жайынға не
болды деп ойлайсыңдар? (судың таза
еместігі) Әңгімедегі негізгі мәселені
анықтаңдар; Оның шешімін
жазыңдар; Жайынды құтқаруға әркет еткен
балалардың әрекеті дұрыс па? Олардың орнында сендер не
істейтін едіңдер? 3 –
тапсырма «Менің
ойымша....» Мәтіннің мазмұнын өзің құраған
әңгімемен салыстыр; Не ұқсастық
бар? Не айырмашылық
бар? СЕРГІТУ
СӘТІ https://youtu.be/iuEK9k1UJM0?si=RO15eXROWVVHct8N Балалар, «Қызыл кітап» туралы
естулерің бар ма? Қызыл кітап – Халықаралық
табиғатты қорғау одағы шығаратын
кітап; Оған сирек кездесетін
жануарлар мен саны азайған 4 –
тапсырма Мәтін бойынша
сұрақтар; Балалар, сендер білесіңдер
ме,балықтарды аулауға арнайы рұқсат беретін кезең бар
екенін? (Жаз) «Балықшыға көмек»
әдісі 1)Әңгімедегі балалардың аттары
кім? (Заңғар мен Асқар) 2) Әңгімеде қандай балық
туралы айтылған? (Жайын) 3) Жайын неліктен өзін – өзі
жағаға лақтырды? (су таза
емес) 4) Асқар мен Заңғар жайынға
қалай көмектесті? (суға қайта
кіргізді) 5) Балықтың қиналуына не себеп
болды? (қара мұнай) 6) Табиғаттағы бұл апаттардың
алдын алуға болады ма? (иә, тазалықты сақтай
отырып) 7) Су туралы қандай мақал
білесің? 5 – тапсырма (дәптермен
жұмыс) «Кім тапқыр» платорфмалық
жұмыс Өзің білетін теңіз асты
тіршілік иелерінің атын тауып
жаз; Кім көп табады, сол
жеңімпаз; 6 – тапсырма (топтық
жұмыс) Балалар, жалы біз бен сендерді
қоршаған әлемнің тазалығы және мәселелері тікелей жануарларға да
әсер ететінін білеміз иә?! Онда осы мәселелерді шешуге
сендер өз ойларыңды ұсынып
көрсеңдер: «Постер»
әдісі 1 –
топ «Суасты тіршілік иелеріне
төнетін қауіп – қатерлер және оны шешу
жолдары; 2 –
топ «Жан жануарларға ауаның
бұзылуының қауіпі? Оның шешу
жолдары» 3 –
топ Өрт немесе су тасқынының
жануарлар мен су асты тіршілік иелеріне алып келер қауіпі? Оның
шешімі» Үйге: Қызыл кітапқа енген
суасты жаніарлары туралы ақпарат
жинау;
«Су маржаны» әдісі
арқылы кері байланыс береді; амандасады ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыруға қатысады өткен сабақты пысықтап
қортынды сұрақтарға жауап
береді видео арқылы өздері білетін
суасты жануарларын
сипаттайды; сурет бойынша ауызша әңгіме
құрастырады сабақ мақсатымен
танысады оқулықпен
жұмыс мәтінді түсініп
оқиды; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













