|
Модуль |
СТО, Диологті оқыту |
Сабақ: 9 –А сынып |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жалпы биология негіздері» пəнінің жаратылыстану-ғылыми пəндер жүйесіндегі орны. Тірі материяның құрылым деңгейлері. №1 топсеруен Тіршілік əлемінің көптүрлілігімен танысу |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар «жалпы биология негіздері» пəнінің жаратылыстану-ғылыми пəндер жүйесіндегі орны туралы жөнінде түсінеді. |
||
|
Табыс критерийлері |
Оқушылар тірі материяның құрылым деңгейлері жөнінде түсінік алады, биология ғылымының дамуын зерделейді. Оқушылардың логикалық ойлауы дамиды, тақырып бойынша толық түсінік алады. Алынған теориялық мағлұматтарды сыни тұрғыда талдайды. |
||
|
Түйінді идеялар |
Оқушылар биология ғылымы туралы ой тұжырымын жасайды, шығармашылық әрекет етуіне ықпал ете отырып пәнге деген қызығушылығын арттыру, білік-білім дағдыларының жетілуіне жағдай жасау. |
||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Ұйымдастыру бөлімі 1 мин |
Психологиялық дайындық. |
1.Оқушылар сәлемдесіп, орындарына отырады. |
|
|
Үй тапсырмасын тексеру «Қайталау» арқылы 15 мин |
Оқушыларды парта бойынша топқа бөліп әр топқа қайталау сұрақтары қойылыды.
|
Оқушы жауабы. 1.Әр топ берілген тапсырма бойынша жауап береді. 2.Оқушылар бір-бірімен ынтымақтастықта болады |
|
|
Жаңа сабақ 10 мин |
Оқушыларға биология ғылымының салаларын жіктеп түсіндіру, тірі материяны зерттеу әдістерін айту.
|
|
|
|
«Ой жинақтау» бойынша жұмыс 10 мин |
Әрбір топқа тақырып соңындағы деңгейлік тапсырмалардан сұрақтар қойылады. |
Оқушылар өз ойын саралайды. |
|
|
Бағалау 2 мин |
Бағалау :Берілген тапсырмаға жауап бергені бойынша бағалау |
|
|
|
Рефлексия 1 мин |
Сабақ қорытындысы ретінде рефлексия жасаймын. Оқушыларға әртүрлі түсті стикер беремін. Не білдім? Не білгім келеді? Нені білдім? |
Оқушылар сабақтаға алған әсерлерін жазады. |
|
|
Үй тапсырмасы 1 мин |
Үй тапсырмасы: тақырыпты түсініп оқып келу, биология ғылымы салаларына анықтама беру. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Жалпы биология негіздері»
|
Модуль |
СТО, Диологті оқыту |
Сабақ: 9 –А сынып |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жалпы биология негіздері» пəнінің жаратылыстану-ғылыми пəндер жүйесіндегі орны. Тірі материяның құрылым деңгейлері. №1 топсеруен Тіршілік əлемінің көптүрлілігімен танысу |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар «жалпы биология негіздері» пəнінің жаратылыстану-ғылыми пəндер жүйесіндегі орны туралы жөнінде түсінеді. |
||
|
Табыс критерийлері |
Оқушылар тірі материяның құрылым деңгейлері жөнінде түсінік алады, биология ғылымының дамуын зерделейді. Оқушылардың логикалық ойлауы дамиды, тақырып бойынша толық түсінік алады. Алынған теориялық мағлұматтарды сыни тұрғыда талдайды. |
||
|
Түйінді идеялар |
Оқушылар биология ғылымы туралы ой тұжырымын жасайды, шығармашылық әрекет етуіне ықпал ете отырып пәнге деген қызығушылығын арттыру, білік-білім дағдыларының жетілуіне жағдай жасау. |
||
|
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|
Ұйымдастыру бөлімі 1 мин |
Психологиялық дайындық. |
1.Оқушылар сәлемдесіп, орындарына отырады. |
|
|
Үй тапсырмасын тексеру «Қайталау» арқылы 15 мин |
Оқушыларды парта бойынша топқа бөліп әр топқа қайталау сұрақтары қойылыды.
|
Оқушы жауабы. 1.Әр топ берілген тапсырма бойынша жауап береді. 2.Оқушылар бір-бірімен ынтымақтастықта болады |
|
|
Жаңа сабақ 10 мин |
Оқушыларға биология ғылымының салаларын жіктеп түсіндіру, тірі материяны зерттеу әдістерін айту.
|
|
|
|
«Ой жинақтау» бойынша жұмыс 10 мин |
Әрбір топқа тақырып соңындағы деңгейлік тапсырмалардан сұрақтар қойылады. |
Оқушылар өз ойын саралайды. |
|
|
Бағалау 2 мин |
Бағалау :Берілген тапсырмаға жауап бергені бойынша бағалау |
|
|
|
Рефлексия 1 мин |
Сабақ қорытындысы ретінде рефлексия жасаймын. Оқушыларға әртүрлі түсті стикер беремін. Не білдім? Не білгім келеді? Нені білдім? |
Оқушылар сабақтаға алған әсерлерін жазады. |
|
|
Үй тапсырмасы 1 мин |
Үй тапсырмасы: тақырыпты түсініп оқып келу, биология ғылымы салаларына анықтама беру. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


