Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Жалқы есім және жалпы есім
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Макашева Назерке Жанибековна |
|||||
Күні: |
22.02.2024 |
|||||
Сынып: 2 |
Қатысқаны |
Қатыспағаны |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Жалқы есім және жалпы есім |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу,мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.4.2.4 зат есімнің жалпы және жалқы түрлерін ажырату, жалқы есімнің жазылу емлесін сақтау: 2.2.6.1 мұғалімнің көмегімен белгілі бір тақырыпта жазылған мәліметтердің ұқсастығы мен айырмашылығын (жанры мәтін түрі ) табу |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Жалқы есімдерді жалпы есімдерден ажырата алады |
|||||
Сабақ-тың жоспарланған кезеңде рі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ-тың басы 2 минут |
I.Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесемін. Психологиялық ахуал. «Витамин» әдісі Балалар, бәріміз ортаға шығып шеңбер жасайық. Бүгінгі сабағымызда белсенді болуларың үшін сендерге осындай жылы сөздермен жазылған витаминдер бердім. Топқа бөлу:Енді, витамин артында цифрлар берілген сол бойынша топқа бөлінейік |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2. Витаминдегі жылы сөздер арқылы өз көңіл-күйлерін көтереді 3. Топқа бөлінеді |
Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! Өте жақсы! |
Оқу құралдарын түгелдейді
|
||
10 минут |
II.Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру: ҚБ |
Үй жұмысын қалыптастырушы бақылау арқылы тексеріледі. Сұрақтарға жауап береді |
Ауызша мадақтау: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! |
|||
Сабақтың ортасы 8 минут 7 минут 3 минут 5 минут 5 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Оқулықпен жұмыс. Ал, балалар, бәріміз кітаптың 53 бетіндегі 32-жаттығудағы өлең жолдарына назар аударайықшы
Топтық жұмыс: «Пазл» әдісі Оқушылар сендердің алдыларыңда пазл шашылып жатыр. Сендер осы пазлды топтарыңмен бірге құрастыра отырып, суретте не бейнеленгенін біле аласыңдар. Суретте кім, не екенін анықтап , жалқы немесе жалпы есім екендігін ажыратыңдар. Және сол сөзге бір сөйлем құрастырып жазыңдар Сергіту сәті: «Нейро жаттығу» әдісі Оқушылар, сендердің алдарыңда қағазда түрлі сызықтар берілген. Сендер оң және сол саусақтарыңның көмегімен сол сызықтарды жүргізіп отырасыңдар Жеке жұмыс: «Аквариум» әдісі Ал, оқушылар тақтаға акваруимдар қойдым, ішінде балықтар жоқ. Енді, балықтарды жинау үшін аквариумдарға сәйкес келетін балықтарды салыңдар Жұптық жұмыс: «Киндер» әдісі Келесі тапсырма, жұппен бірге орындайсыңдар. Бұл тапсырмада сендерге жарылған киндер жұмыртқасы берілген. Осы жұмыртқаларды құрастыру үшін, сөздерді бір-бірімен сәйкестендіресіңдер. |
Мұғалімді мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап береді. Топпен бірігіп, жылдамдықпен тапсырманы орындайды. Сергіту сәтін орындайды. Тақырыпты еске түсіре отырып, тапсырманы орындайды. Жұппен бірге тапсырманы ауызша орындайды. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс айтасың! Талпын! «Ми» әдісі.
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Оқу мақсаты мен бағалау критерийлері-мен ауызша таныстырып өту
|
||
Сабақтың соңы 4 минут |
IV.Сабақты қорытындылау (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Тақырыпты түсінікті болдыма? -Бүгінгі сабақ ұнады ма?
-Сабақтан қандай әсер
алдыңдар Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |