Бекітемін
Оқу -існің орынбасары «инклюзия»
Есенбаева Г.______________
24.10.2024ж.
|
|
|||||
|
Сабақ: қазақ тілі |
Мектеп: №272ОМ |
||||
|
Күні: 26.02.2025 |
Мұғалімнің есімі: Әміржанова Айдана |
||||
|
Сынып: 2 «Б» |
Қатысқандар саны: 16 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Жалқы есім және жалпы есім |
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
2.2.3.1 - мәтін мазмұнынанықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||
|
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Ережені біледі. |
|||||
|
Берілген тапсырмалардың ішінен жалқы есімдерді таба алады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
Берілген мақалдың мағынасын түсіндіре алады, берілген сөздерге сұрақ қоя алады. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Микрафон, Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, әдебиеттік оқу, дүниетану. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Бірлесе жұмыс істей отырып, жалқы есім мен жалпы есімді ажыратады. |
||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||
|
Бата |
|||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер: |
|||||
|
Талқылауға арналған тапсырмалар |
|||||
|
Топтық жұмыс кезінде бір-бірімен пікір алмасып, сұрақтарға жауап береді. |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
||||
|
Басталуы
Жаңа сабақ |
Сыныпта ахуал туғызу. Бір, екі, үш Отырамыз тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз. «Ой қозғау» «Микрафон» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу (ережелерін еске түсіру) Зат есім дегеніміз не? Зат есімнің сұрақтары «Кім? Кімдер? Не?Нелер?» сұрақтарына мысал келтіру «Жемістер» «Гүлдер» «Көліктер» тақырыптарына байланысты суреттер беріледі. Бүгінгі тақырыбымыз жалқы есімдерден басқа сөздер жалпы есімдерге байланысты болмақ. |
Бір, екі, үш Отырамыз тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз.
«Зат есім» «Жалпы есім» «Жалқы есім» 3 топ . |
Микрафон
Акт слайд
Оқулық, суреттер
|
||
|
Ортасы
Шығармашылық жұмыс
Сергіту сәті |
Назарымызды оқулыққа аударып, 32- жаттығуда берілген өлеңді мәнерлеп оқимыз. Тапсырма: Өлең не туралы? Батаны кімдер береді? Топтық тапсырма 1-2 топ Жалқы есім мен жалпы есімдерді ажыратып жазады. КІМ? НЕ? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді ажыратады. Сергіту сәті.
33-жаттығу. Берілген сөздердің ішінен жалқы есімдерді теріп жаз. |
Оқулықта берілген өлеңді оқиды.
Сұрақтарға жауап береді.
Топпен бірлесіп орындайды.
https://youtu.be/bM_ojxLXVOc Қазақстан, Қаратау, Тараз, Мағжан, Тобыл. |
Оқулық
А3, суреттер |
||
|
Аяқталуы |
34-жаттығу. Мақалды жатқа жаз. |
Мақалды жатқа жазады. Мақалдың мағынасын түсіндіреді. |
|||
|
Қорытынды
Рефлексия
|
|
||||
|
Бағалау |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жалқы есім және жалпы есім 2-сынып
Жалқы есім және жалпы есім 2-сынып
Бекітемін
Оқу -існің орынбасары «инклюзия»
Есенбаева Г.______________
24.10.2024ж.
|
|
|||||
|
Сабақ: қазақ тілі |
Мектеп: №272ОМ |
||||
|
Күні: 26.02.2025 |
Мұғалімнің есімі: Әміржанова Айдана |
||||
|
Сынып: 2 «Б» |
Қатысқандар саны: 16 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Жалқы есім және жалпы есім |
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
2.2.3.1 - мәтін мазмұнынанықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||
|
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Ережені біледі. |
|||||
|
Берілген тапсырмалардың ішінен жалқы есімдерді таба алады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
Берілген мақалдың мағынасын түсіндіре алады, берілген сөздерге сұрақ қоя алады. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Микрафон, Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, әдебиеттік оқу, дүниетану. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Бірлесе жұмыс істей отырып, жалқы есім мен жалпы есімді ажыратады. |
||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||
|
Бата |
|||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер: |
|||||
|
Талқылауға арналған тапсырмалар |
|||||
|
Топтық жұмыс кезінде бір-бірімен пікір алмасып, сұрақтарға жауап береді. |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||
|
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
||||
|
Басталуы
Жаңа сабақ |
Сыныпта ахуал туғызу. Бір, екі, үш Отырамыз тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз. «Ой қозғау» «Микрафон» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу (ережелерін еске түсіру) Зат есім дегеніміз не? Зат есімнің сұрақтары «Кім? Кімдер? Не?Нелер?» сұрақтарына мысал келтіру «Жемістер» «Гүлдер» «Көліктер» тақырыптарына байланысты суреттер беріледі. Бүгінгі тақырыбымыз жалқы есімдерден басқа сөздер жалпы есімдерге байланысты болмақ. |
Бір, екі, үш Отырамыз тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз.
«Зат есім» «Жалпы есім» «Жалқы есім» 3 топ . |
Микрафон
Акт слайд
Оқулық, суреттер
|
||
|
Ортасы
Шығармашылық жұмыс
Сергіту сәті |
Назарымызды оқулыққа аударып, 32- жаттығуда берілген өлеңді мәнерлеп оқимыз. Тапсырма: Өлең не туралы? Батаны кімдер береді? Топтық тапсырма 1-2 топ Жалқы есім мен жалпы есімдерді ажыратып жазады. КІМ? НЕ? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді ажыратады. Сергіту сәті.
33-жаттығу. Берілген сөздердің ішінен жалқы есімдерді теріп жаз. |
Оқулықта берілген өлеңді оқиды.
Сұрақтарға жауап береді.
Топпен бірлесіп орындайды.
https://youtu.be/bM_ojxLXVOc Қазақстан, Қаратау, Тараз, Мағжан, Тобыл. |
Оқулық
А3, суреттер |
||
|
Аяқталуы |
34-жаттығу. Мақалды жатқа жаз. |
Мақалды жатқа жазады. Мақалдың мағынасын түсіндіреді. |
|||
|
Қорытынды
Рефлексия
|
|
||||
|
Бағалау |
|||||
шағым қалдыра аласыз














