|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 92 сабақ. Жалқы есім және жалпы есім. 32-35 жаттығулар. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.4 зат есімнің жалпы және жалқы түрлерін ажырату, жалқы есімнің жазылу емлесін сақтау; 2.2.6.1 мұғалімнің көмегімен белгілі бір тақырыпта жазылған мәтіндердің ұқсастығы мен айырмашылығын (жанры/мәтін түрі) табу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жалқы есімдерді жалпы есімдерден ажырата алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 22 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Дайын бол» ойыны Балалар шеңбермен жүреді. Жүргізуші бір сөз айтады, ал балалар сол сөзді іс - қимылмен көрсетеді. Мысалы: қоян – секіреді, құс – ұшады, т. с. с.
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру 28-жаттығу Жатқа жаз Тапсырма: Жалқы есімдердің астын сыз. Бекен,Төкен.
Жаңа тақырып 32-жаттығу ФС тапсырмасы Өлеңді түсініп оқы. -Өлең не туралы ? -Батаны кімдер береді? Қандай батаның түрін білесіңдер? Батаны жатқа білетіндерің бар ма? ЕБҚ Сөздерді көшіріп жаз Достар, қалалар, дала, көше, мектеп. ЕҚБ Жалқы есімдердің астын сыз. Менің достарым көп. Олар: Бекзат,Алмас, Жайна,Бота, Айша.
33-жаттығу Берілген сөздердің ішінен жалқы есімдерді теріп жаз. Қазақстан, Қаратау, Тараз,Тобыл, Мағжан. -Жаттығудағы жалқы есімдерден басқа сөздердің өзгешелігі туралы қорытынды жаса. «Нейрожаттығулар» әдісі
Ереже
Шығармашылық үзіліс 35- жаттығу Ұйқасын тауып жаз. Зат есімдердің астын сыз. Сананың ұйқасы -Дана Дананың ұйқасы-Сана Даланың ұйқасы-қала Қаланың ұйқасы-дала. Үй тапсырмасы 34-жаттығу Мақалды жатқа жаз. Батамен ер көгерер, Жаңбырмен жер көгерер. Жалпы есімді тап. (ер, жер) Мақалдың мағынасын түсіндір.
ҚЖ: Саралау тапсырмасы Семантикалық картамен жұмыс Берілген сөздерді кестеге орналастыр. Балқаш, оқушы, Іле, жолбарыс, Алатау, бата, Қызылорда, Алабай, Жұмбақтас.
|
Амандасады.Жақсы тілектер айтады Ойын ойнайды
Үй тапсырмасын тексертеді
Мәтінмен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Жалқы есімдерді табады
Жаттығу жасайды
Ережемен танысады
Шығармашы лық жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру
ҚБ: «Домбыра» әдісі
Дескриптор: Өлеңді жатқа жазып, жалқы есімдердің астын сызады-1б
Дескриптор: Өлеңді оқып, сұрақтарға жауап береді-1б Батаны жатқа айтады-1б
Керемет!
Жарайсың!
Дескриптор: Берілген сөздердің ішінен жалқы есімдерді теріп жазады-1б
Тамаша жаттығу!
Дескриптор: Ұйқасын тауып жазады-1б Зат есімдердің астын сызады-1б
Дескриптор: Мақалды жатқа жазады-1б Жалпы есімді табады-1б
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Қазақ
тілі Бөлім: Салт-дәстүр және ауыз
әдебиеті Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып:
2 Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: № 92
сабақ. Жалқы есім және жалпы есім. 32-35
жаттығулар. Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.4.2.4 зат есімнің жалпы және жалқы түрлерін ажырату,
жалқы есімнің жазылу емлесін
сақтау;
2.2.6.1 мұғалімнің көмегімен белгілі бір тақырыпта жазылған
мәтіндердің ұқсастығы мен айырмашылығын (жанры/мәтін түрі)
табу Сабақтың
мақсаты
Жалқы есімдерді жалпы
есімдерден ажырата алады Құндылықтар Ұлттық мүдде:
Қазақ
тілінің қолдану аясын кеңейту Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 22
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру «Дайын бол»
ойыны Балалар шеңбермен жүреді.
Жүргізуші бір сөз айтады, ал балалар сол сөзді іс - қимылмен
көрсетеді. Мысалы: қоян – секіреді, құс – ұшады, т. с.
с. Өткенді
пысықтау Үй тапсырмасын
тексеру 28-жаттығу Жатқа
жаз Тапсырма: Жалқы есімдердің астын
сыз. Бекен,Төкен. Жаңа
тақырып 32-жаттығу ФС
тапсырмасы Өлеңді түсініп
оқы. -Өлең не туралы
? -Батаны кімдер
береді? Қандай батаның түрін
білесіңдер? Батаны жатқа білетіндерің бар
ма? ЕБҚ Сөздерді көшіріп
жаз Достар, қалалар, дала, көше,
мектеп. ЕҚБ Жалқы есімдердің астын
сыз. Менің достарым көп. Олар:
Бекзат,Алмас, Жайна,Бота,
Айша. 33-жаттығу Берілген сөздердің ішінен
жалқы есімдерді теріп
жаз. Қазақстан, Қаратау,
Тараз,Тобыл, Мағжан. -Жаттығудағы жалқы есімдерден
басқа сөздердің өзгешелігі туралы қорытынды
жаса. «Нейрожаттығулар»
әдісі Ереже Шығармашылық
үзіліс 35-
жаттығу Ұйқасын тауып
жаз. Зат есімдердің астын
сыз. Сананың ұйқасы
-Дана Дананың
ұйқасы-Сана Даланың
ұйқасы-қала Қаланың
ұйқасы-дала. Үй
тапсырмасы 34-жаттығу Мақалды жатқа
жаз. Батамен ер
көгерер, Жаңбырмен жер
көгерер. Жалпы есімді тап. (ер,
жер) Мақалдың мағынасын
түсіндір. ҚЖ: Саралау
тапсырмасы Семантикалық картамен
жұмыс Берілген сөздерді кестеге
орналастыр. Балқаш, оқушы, Іле,
жолбарыс, Алатау, бата, Қызылорда, Алабай,
Жұмбақтас. Жалқы есім Жалпы есім Амандасады.Жақсы тілектер
айтады Ойын
ойнайды Үй тапсырмасын
тексертеді Мәтінмен жұмыс
жасайды Тапсырманы
орындайды Жалқы есімдерді
табады Жаттығу
жасайды Ережемен
танысады Шығармашы лық жұмыс
жасайды Үй тапсырмасын
алады Қосымша жұмыс
жасайды Кері байланыс
жасайды Мақтап,мадақтап
отыру ҚБ: «Домбыра»
әдісі Дескриптор: Өлеңді жатқа жазып, жалқы
есімдердің астын
сызады-1б Дескриптор: Өлеңді оқып, сұрақтарға жауап
береді-1б Батаны жатқа
айтады-1б Керемет! Жарайсың! Дескриптор: Берілген сөздердің ішінен
жалқы есімдерді теріп
жазады-1б Тамаша
жаттығу! Дескриптор: Ұйқасын тауып
жазады-1б Зат есімдердің астын
сызады-1б Дескриптор: Мақалды жатқа
жазады-1б Жалпы есімді
табады-1б | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















