|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Құндылықтар |
Мектеп: №39 Мұғалімнің аты-жөні: Меирманова Н,С |
||
|
Күні:12 \10. Сынып: 4в |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жаман жолдас |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.3.2.1.бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну. 4.3.1.1.мәтінді іштей түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу. 4.2.1.1.берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану. 4.2.2.1.берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру. |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тыңдаған мәтін бойынша оқиғаның себеп-салдарлықбайланысын (кейіпкерлер, оқиға) анықтайды. Көптеген оқушылар: берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналассөздерді табады, сөйлеу барысында қолданады. Кейбір оқушылар: сұраққа жауап беруде, мағыналас сөздерді табуда,бағалауда өз пікірін білдіреді. |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Адамның жақсы қасиеттері |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Ұялу, қарт, достық,күшті әлсіз қарт жас сау ауру нашар |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5-7мин |
1.Оқушыларды түгелдеу. Сабаққа дайындығын тексеру 2.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру 4.Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру – Жақсы адамдар қандай болады? – Жаман адамдар қандай болады? |
|
|
|
Сабақтың ортасы 30мин
Сергіту сәті |
(Мк,Ұ)1.Жаңа сөздермен танысу. Сөз тіркесін құрастыру. (Ұ)2. «Ойлан»- Сәйкестендіру» әдісі қарындашпен сәйкестендіреді (Мж,Тж)2.«Дос» сөзіне ассоциациялық қатар құрастыруға тапсырма береді. 2. Оқушылар тапсырманы орындап болған соң, мұғалім оқушыларға сұрақ қояды. Сендердің достарың бар ма? Сендердің достарың қандай? (Мж,Тж) 3.«Оқы» «Суретке қарап әңгіменің мазмұнын болжа. Оқып салыстыр сұраққа жауап беруі керек. 1.Әңгіме не туралы? 2.Жақсы дос қандай болады? 3.Жаман дос қандай болады? 4.Мәтіннің негізгі ойы қандай? 5.Екі достың алдынан не шығады? 6.Екі достың біреуі қандай еді? 7.Жас жігіт жолдасын тастап қайда кетеді? 8.Ауру жігіт не істейді? 9.Аю не істейді? 10.Жақсы дос қандай болуы керек? Д:мәтінді түсінеді ,сұраққа жауап береді (Өж)4.Пікір жаз Д: өз ойын жаза алады сөйлемді дұрыс құрайды (Жж)5. «Кел, сөйлесейік» рөлдеп оқу Д:Мәтіннің мазмұнына сай рөлдік ойын көрсетеді. Дифференциация: қабылдау деңгейі жоғары оқушылар • Жаман және жақсы дос туралы өз ойларын айтады қабылдау деңгейі орташа оқушылар Мк • Мәтіндегі негізгі ойды түсінеді. |
|
|
|
Сабақтың соңы 3мин |
Үйге тапсырма: сөздерді жаттау,64 бет оқу Кері байланыс : Мен -бəрін түсіндім Менің –сұрақтарым барМаған - көмек қажет. Оқушылар бір жауапты таңдап ауызша айтады. |
|
|
|
Қорытындылау |
|
|
|
|
1.Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе?Неге? 2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
|
|
|
12\10 1.Жатта! Нағыз - настоящий Адал-верный Қарт –старый Жас- молодой әлсіз –слабый сау –здоровый ауру -больной нашар -плохой өтірікші -лжец ұялу –стыдиться тастады-бросил кеңес-совет |
12\10 1.Жатта! Нағыз - настоящий Адал-верный Қарт –старый Жас- молодой әлсіз –слабый сау –здоровый ауру -больной нашар -плохой өтірікші -лжец ұялу –стыдиться тастады-бросил кеңес-совет |
|
12\10 1.Жатта! Нағыз - настоящий Адал-верный Қарт –старый Жас- молодой әлсіз –слабый сау –здоровый ауру -больной нашар -плохой өтірікші -лжец ұялу –стыдиться тастады-бросил кеңес-совет |
12\10 1.Жатта! Нағыз - настоящий Адал-верный Қарт –старый Жас- молодой әлсіз –слабый сау –здоровый ауру -больной нашар -плохой өтірікші -лжец ұялу –стыдиться тастады-бросил кеңес-совет |
|
12\10 1.Жатта! Нағыз - настоящий Адал-верный Қарт –старый Жас- молодой әлсіз –слабый сау –здоровый ауру -больной нашар -плохой өтірікші -лжец ұялу –стыдиться тастады-бросил кеңес-совет |
12\10 1.Жатта! Нағыз - настоящий Адал-верный Қарт –старый Жас- молодой әлсіз –слабый сау –здоровый ауру -больной нашар -плохой өтірікші -лжец ұялу –стыдиться тастады-бросил кеңес-совет |
|
12\10 1.Жатта! Нағыз - настоящий Адал-верный Қарт –старый Жас- молодой әлсіз –слабый сау –здоровый ауру -больной нашар -плохой өтірікші -лжец ұялу –стыдиться тастады-бросил кеңес-совет |
12\10 1.Жатта! Нағыз - настоящий Адал-верный Қарт –старый Жас- молодой әлсіз –слабый сау –здоровый ауру -больной нашар -плохой өтірікші -лжец ұялу –стыдиться тастады-бросил кеңес-совет |
1.Әңгіменің кейіпкерлері мен олардың іс-әрекеттерін сәйкестендір.
-
Бірінші жігіт
ағаштың басына шығып кетті
Жүктеу
ЖИ арқылы жасауЖИ арқылы жасауБөлісу1 - айлықМатериал тарифі-96% жеңілдік000500ҚМЖАшық сабақТәрбие сағатыПрезентацияБЖБ, ТЖБ тесттерКөрнекіліктерБалабақшаға арнарлған құжаттарМақала, ЭссеДидактикалық ойындаржәне тағы басқа 400 000 материалБарлық 400 000 материалдарды шексіз
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз1 990 ₸ 49 000₸1 айға қосылуМатериалға шағымдануБұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жариялаған:Меирманова Назгуль Серикбековна29 Желтоқсан 2020
833
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңізЖаман жолдас
Тақырып бойынша 11 материал табылдыЖаман жолдас
Материал туралы қысқаша түсінікСабақ жоспарыМатериалдың қысқаша нұсқасыҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Құндылықтар
Мектеп: №39
Мұғалімнің аты-жөні: Меирманова Н,С
Күні:12 \10. Сынып: 4в
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Жаман жолдас
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
4.3.2.1.бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну.
4.3.1.1.мәтінді іштей түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу.
4.2.1.1.берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану.
4.2.2.1.берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру.
Сабақтың мақсаттары
Барлық оқушылар: тыңдаған мәтін бойынша оқиғаның себеп-салдарлықбайланысын (кейіпкерлер, оқиға) анықтайды.
Көптеген оқушылар: берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналассөздерді табады, сөйлеу барысында қолданады.
Кейбір оқушылар: сұраққа жауап беруде, мағыналас сөздерді табуда,бағалауда өз пікірін білдіреді.
Бағалау критерийі
-
Мәтіндегі негізгі ойды түсінеді.
-
Жаман және жақсы дос туралы өз ойларын айтады.
Пәнаралық байланыс
Әдебиет
Құндылықтарды дарыту
Адамның жақсы қасиеттері
Тілдік мақсаттар
Ұялу, қарт, достық,күшті әлсіз қарт жас сау ауру нашар
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
5-7мин
1.Оқушыларды түгелдеу. Сабаққа дайындығын тексеру
2.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру
4.Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру
– Жақсы адамдар қандай болады?
– Жаман адамдар қандай болады?
Сабақтың ортасы
30мин
Сергіту сәті
(Мк,Ұ)1.Жаңа сөздермен танысу.
Сөз тіркесін құрастыру.
(Ұ)2. «Ойлан»- Сәйкестендіру» әдісі қарындашпен сәйкестендіреді
(Мж,Тж)2.«Дос» сөзіне ассоциациялық қатар құрастыруға тапсырма береді.
2. Оқушылар тапсырманы орындап болған соң, мұғалім оқушыларға сұрақ қояды.
Сендердің достарың бар ма? Сендердің достарың қандай?
(Мж,Тж) 3.«Оқы» «Суретке қарап әңгіменің мазмұнын болжа. Оқып салыстыр
сұраққа жауап беруі керек.
1.Әңгіме не туралы?
2.Жақсы дос қандай болады?
3.Жаман дос қандай болады?
4.Мәтіннің негізгі ойы қандай?
5.Екі достың алдынан не шығады?
6.Екі достың біреуі қандай еді?
7.Жас жігіт жолдасын тастап қайда кетеді?
8.Ауру жігіт не істейді?
9.Аю не істейді?
10.Жақсы дос қандай болуы керек?
Д:мәтінді түсінеді ,сұраққа жауап береді
(Өж)4.Пікір жаз
Д: өз ойын жаза алады
сөйлемді дұрыс құрайды
(Жж)5. «Кел, сөйлесейік» рөлдеп оқу
Д:Мәтіннің мазмұнына сай рөлдік ойын көрсетеді.
Дифференциация:
қабылдау деңгейі жоғары оқушылар • Жаман және жақсы дос туралы өз ойларын айтады
қабылдау деңгейі орташа оқушылар Мк
• Мәтіндегі негізгі ойды түсінеді.
Сабақтың соңы 3мин
Үйге тапсырма: сөздерді жаттау,64 бет оқу
Кері байланыс : Мен -бəрін түсіндім
Менің –сұрақтарым барМаған - көмек қажет.
Оқушылар бір жауапты таңдап ауызша айтады.
Қорытындылау
1.Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе?Неге?
2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
12\10 1.Жатта!
Нағыз - настоящий
Адал-верный
Қарт –старый
Жас- молодой
әлсіз –слабый
сау –здоровый
ауру -больной
нашар -плохой
өтірікші -лжец
ұялу –стыдиться
тастады-бросил
кеңес-совет
12\10 1.Жатта!
Нағыз - настоящий
Адал-верный
Қарт –старый
Жас- молодой
әлсіз –слабый
сау –здоровый
ауру -больной
нашар -плохой
өтірікші -лжец
ұялу –стыдиться
тастады-бросил
кеңес-совет
12\10 1.Жатта!
Нағыз - настоящий
Адал-верный
Қарт –старый
Жас- молодой
әлсіз –слабый
сау –здоровый
ауру -больной
нашар -плохой
өтірікші -лжец
ұялу –стыдиться
тастады-бросил
кеңес-совет
12\10 1.Жатта!
Нағыз - настоящий
Адал-верный
Қарт –старый
Жас- молодой
әлсіз –слабый
сау –здоровый
ауру -больной
нашар -плохой
өтірікші -лжец
ұялу –стыдиться
тастады-бросил
кеңес-совет
12\10 1.Жатта!
Нағыз - настоящий
Адал-верный
Қарт –старый
Жас- молодой
әлсіз –слабый
сау –здоровый
ауру -больной
нашар -плохой
өтірікші -лжец
ұялу –стыдиться
тастады-бросил
кеңес-совет
12\10 1.Жатта!
Нағыз - настоящий
Адал-верный
Қарт –старый
Жас- молодой
әлсіз –слабый
сау –здоровый
ауру -больной
нашар -плохой
өтірікші -лжец
ұялу –стыдиться
тастады-бросил
кеңес-совет
12\10 1.Жатта!
Нағыз - настоящий
Адал-верный
Қарт –старый
Жас- молодой
әлсіз –слабый
сау –здоровый
ауру -больной
нашар -плохой
өтірікші -лжец
ұялу –стыдиться
тастады-бросил
кеңес-совет
12\10 1.Жатта!
Нағыз - настоящий
Адал-верный
Қарт –старый
Жас- молодой
әлсіз –слабый
сау –здоровый
ауру -больной
нашар -плохой
өтірікші -лжец
ұялу –стыдиться
тастады-бросил
кеңес-совет
1.Әңгіменің кейіпкерлері мен олардың іс-әрекеттерін сәйкестендір.
-
Бірінші жігіт
ағаштың басына шығып кетті
Жүктеу
БөлісуЖИ арқылы жасауФайл форматы:docx29.12.2020833Жүктеу
ЖИ арқылы жасауЖариялаған:Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласызҚазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеуСіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласызСайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі
-











