|
Бөлім |
Сөз және оның мағынасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жаман жолдас Сөз және оның мағынасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.6.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің жанрын (жаңылтпаш, жұмбақ, мақал-мәтел, өлең, әңгіме, ертегі) ажырату; 1.2.4.1* мұғалімнің қолдауымен сөздердің мағыналарын (мәндес, мағынасы қарама-қарсы, айтылуы бірдей, мағынасы әртүрлі) ажырату; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтіннің жанрын ажырату қарама – қарсы мағыналы сөздерді ажырату |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5 мин)
10 мин |
«Ойымды тап» ойыны Жақсы деген сөзге мағынасы қарама-қарсы сөз қандай? – Жаман сөзіне топтастыру жаса Сендер үшін жамандық деген не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Баттл» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін мазмұны бойынша бір –біріңе сұрақ қой. Жаман сөзіне қарама қарсы мағыналы сөзді тап. «Дауыстап ойлау» әдісі -Мәтін не туралы? -Бұл әңгіме ме әлде ертегі ме?
ЕББҚ Мәтін не туралы?
Талқылау сұрақтары: 1.Сөйлем деген не? |
Сұраққа жауап береді Қорытынды жасайды
1. мәтін мазмұнын әңгімелейді 2.мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастырады 3.жаман сөзіне қарама қарсы мағыналы сөзді табады 4.мәтіннің жанрын анықтайды
Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын!
1000 тг купьюралар Дескриптор: -мәтін мазмұнын әңгімелейді -мәтін мазмұны бойынша сұрақ құрастырады -жаман сөзіне қарама қарсы мағыналы сөзді табады -мәтіннің жанрын анықтайды
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
А3 маркер
Оқулық 1 –жаттығу 77,78 –бет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі 1) Ә әрпіне басталатын сөздерді айт және көркем жаз. 2-жаттығу а)Көп нүктенің орнына бағанның оң жағындағы сөздердің тиістісін қойып,жаз.
ЕББҚ Сөздерді көшіріп жаз. Қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары: 1.Сөйлем неден құралады?
«Тралалалалала» әуеніне қол жатт Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім Сөз және оның
мағынасы Пәні: Ана
тілі Күні: Педагогтің
аты-жөні: Сынып:
1
«» Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы Жаман
жолдас Сөз және оның
мағынасы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 1.2.6.1* мұғалімнің қолдауымен
мәтіннің жанрын (жаңылтпаш, жұмбақ, мақал-мәтел, өлең, әңгіме,
ертегі) ажырату; 1.2.4.1* мұғалімнің қолдауымен
сөздердің мағыналарын (мәндес, мағынасы қарама-қарсы, айтылуы
бірдей, мағынасы әртүрлі)
ажырату; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы
бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы
жазу; Сабақтың
мақсаты мәтіннің жанрын
ажырату
қарама – қарсы
мағыналы сөздерді ажырату Р.Л Сабақ
барысы Сабақтың кезеңі/уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурс тар Сабақтың басы (3
мин) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық
ахуал орнату.
«Қалай сөйлейді?»
ойыны
1.Басымыз қалай
сөйлейді?
2.Иығымыз қалай
сөйлейді?
3.Қолымыз қалай
сөйлейді?
4.Аяғымыз қалай
сөйлейді?
Оқушылар сабаққа
назар аударады.
1.Иә,
иә
Жоқ, жоқ (басты
иеді, шайқайды)
2.Білмеймін,
білмеймін
(иықты
көтереді)
3.сәлем, сәлем
(бұлғайды)
Сау, бол!, сау
бол!
Бері кел, бері
кел 4.Топ – топ, топ –топ
(топылдатады) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Сабақтың
ортасы (5
мин) 10
мин «Ойымды тап»
ойыны Жақсы деген сөзге мағынасы
қарама-қарсы сөз
қандай? –
Жаман сөзіне
топтастыру жаса Сендер үшін жамандық деген
не?
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Баттл»
әдісі
Мәтінді
оқы.
Мәтін мазмұны
бойынша бір –біріңе сұрақ
қой.
Жаман сөзіне қарама
қарсы мағыналы сөзді тап.
«Дауыстап ойлау»
әдісі
-Мәтін не
туралы?
-Бұл әңгіме ме әлде
ертегі ме?
ЕББҚ Мәтін не
туралы? Талқылау
сұрақтары: 1.Сөйлем деген
не? Сұраққа жауап
береді Қорытынды
жасайды
1. мәтін мазмұнын
әңгімелейді
2.мәтін мазмұны
бойынша сұрақ құрастырады
3.жаман сөзіне
қарама қарсы мағыналы сөзді
табады
4.мәтіннің жанрын
анықтайды
Сұраққа жауап
береді Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг
купьюралар Дескриптор:
-мәтін мазмұнын
әңгімелейді
-мәтін мазмұны
бойынша сұрақ құрастырады
-жаман сөзіне қарама
қарсы мағыналы сөзді табады
-мәтіннің жанрын
анықтайды
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап
береді А3 маркер Оқулық 1
–жаттығу 77,78
–бет 10
мин Сергіту
сәті 2
минут 2-
тапсырма Жеке
жұмыс «Көркем жаз»
әдісі 1) Ә әрпіне басталатын
сөздерді айт және көркем
жаз. 2-жаттығу а)Көп нүктенің орнына бағанның
оң жағындағы сөздердің тиістісін
қойып,жаз. ЕББҚ Сөздерді көшіріп
жаз. Қолдау
көрсету Талқылау
сұрақтары: 1.Сөйлем неден
құралады? «Тралалалалала» әуеніне қол жатт | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













