Бөлім
|
Су – тіршілік көзі
|
Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
3
«»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Жанама түрде
тұжырымдалған есептерді шығару
151-сабақ
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.5.1.5 жанама
сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем»,«бірнеше
есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың
(шаршының) қабырғалары мен ауданын; тік бұрышты параллелепипедтің
қырын және көлемін табуға берілген есептерді талдау және
шығару
3.5.1.6 есеп жауабын
алдын ала болжау, нәтиженің құрама есеп шартына сәйкестігіне
түсіндірме келтіру
|
Сабақтың
мақсаты
|
Жанама түрде тұжырымдалған есептерді шығаруды
үйрену
|
Құндылық
|
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға
және қоршаған ортаға ұқыптылықпен
қарау
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
Үй тапсырмасын
тексеру
№
6, 54–бет
Таратылды – 25 кг нан 4
жәшік
Қалды – 38 кг
Болған - ? кг
Ш: 25 * 4 = 100
100 + 38 = 138 кг
«Ой қозғау» әдісі
Тақтадағы есептердің берілгенін
оқы.
Салыстыр.
Жанама түрде тжырымдалған есепті
анықта.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Жанама түрде тұжырымдалған есептерді шығаруды
үйрену
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Тапсырманы тексертеді
Жанама түрде тжырымдалған есепті
анықтайды
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Есептер жазылған
А4
|
Сабақ
тың
ортасы
11
мин
|
1-тапсырма
Топтық
жұмыс
«Біліміңді қолдан»
әдісі
Есепті шығар
1 – топ
М АД – 27 о. бұл 3 есе
кем
Оқушылар - ?
Ш: 27 * 3 = 81
2 – топ
Ұ н – 155 кг , бұл 5 есе
арт.
Қант - ?кг
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау
көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Есепті шығаруда бірінші
нені анықтау қажет?
|
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді
|
Дескриптор:
- қысқаша шартын құрып,
сұрағын анықтайды-1б
-амалтаңбасын
таңдап,өрнек құрады-1б
-өрнектің мәнін
есептейді-1б
-жауабын
жазады-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
№1
55–бет
Ламинат
маркер
|
10
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Бинокль»
әдісі
Есеп
құрастыр
Есепті
шығар
Ә ңгімелер жинағы – 21,
бұл 3 есе арт.
Өлеңдер жинағы
-?
Ш:21 : 3
= 7
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Тапсырмадан не
үйрендің?
|
Есепті
шығарады
Сұраққа жауап
береді
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-қысқаша шартын жазады-1б
-амал таңбасын таңдап, өрнек
құрады-1б
-өрнектің мәнін
есептейді-1б
-жауабын жазады-1б
ЕББҚ
Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды
|
Оқулық
№2(а),
55-бет
дәптер
қалам
|
10 мин
|
3
–тапсырма
Жеке
жұмыс
«Із
кесуші»әдісі
Амалдарды
орында.
208 * 4 – (365 + 439) =
28
56 * 7 + (1000 – 539)
=853
918 : 3 + (506 – 98 )
=714
(54 + 907 ) – 265 : 5
=908
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
1.Тапсырмадан не үйрендің?
|
Өрнектердің мәнін
есептейді
Сұраққа жауап береді
|
Дескриптор:
-амалдардың орындалу
ретін анықтайды-1б
-өрнектердің мәнін
есептейді-1б
|
Оқулық
№3,
55-бет
Дәптер
қалам
|
Сабақ
тың
соңы
7 мин
|
«Детальдарын қосу» әдісі
Жеке жұмыс істеу
кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету
үшін әр
оқушы
сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп
жеткізуі қажет.
Сөйлемі барынша
дұрыс және
нақты болуы керек.
Үйге тапсырма
№6, 56-бет
|
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі
өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде
айтады
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
|