|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жанама түрде тұжырымдалған есептерді шығару 152-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.5 жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем»,«бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын; тік бұрышты параллелепипедтің қырын және көлемін табуға берілген есептерді талдау және шығару 3.5.2.5 деректерді жинақтау, жүйелеу және диаграммалар мен пиктограммалар қолданып салыстыруды жүзеге асыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жанама түрде тұжырымдалған есептерді талдау және шығару |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 6, 56–бет
Ш Қалған - ? Ш: 64 * 4 = 256 «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы есептердің берілгенін оқы. Салыстыр. Жанама түрде тжырымдалған есепті анықта. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Жанама түрде тұжырымдалған есептерді талдау және шығару |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Жанама түрде тжырымдалған есепті анықтайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Есептер жазылған А4 |
|
|
Сабақ тың ортасы 16 мин |
1-тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар 1 – топ Шықты – 45 , бұл 3 есе арт. Ересектер - ? Ш: 45 : 3 = 15 2 – топ Түске дейін – 205 б. бұл 68 ге арт. Түстен кейін - ? б. Ш: 205 – 68 =137 3 – топ
Ө Мульт. - ? Қазақстан кітаптары - ? о. қанша болса, сонша Ш: 160 : 4 = 40 160 + 40 = 200 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есепті шығаруда бірінші нені анықтау қажет? |
Есепті шығарады
|
Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды-1б -амалтаңбасын таңдап,өрнек құрады-1б -өрнектің мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №1,2 57–бет Ламинат маркер |
|
|
15 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Есеп құрастыр Е Бірінші сөреде -250 к. Екінші сөреде – 200 к Ш: 250 – 200 = 50 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Есепті шығарады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -қысқаша шартын жазады-1б -амал таңбасын таңдайды-1б - өрнек құрады-1б -өрнектің мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б -кері есеп құрастырады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2(а), 55-бет дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №6, 58-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жанама түрде тұжырымдалған есептерді шығару 152-сабақ ҚМЖ
Жанама түрде тұжырымдалған есептерді шығару 152-сабақ ҚМЖ
|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жанама түрде тұжырымдалған есептерді шығару 152-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.5 жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/кем»,«бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты); тік төртбұрыштың (шаршының) қабырғалары мен ауданын; тік бұрышты параллелепипедтің қырын және көлемін табуға берілген есептерді талдау және шығару 3.5.2.5 деректерді жинақтау, жүйелеу және диаграммалар мен пиктограммалар қолданып салыстыруды жүзеге асыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жанама түрде тұжырымдалған есептерді талдау және шығару |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 6, 56–бет
Ш Қалған - ? Ш: 64 * 4 = 256 «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы есептердің берілгенін оқы. Салыстыр. Жанама түрде тжырымдалған есепті анықта. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Жанама түрде тұжырымдалған есептерді талдау және шығару |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Жанама түрде тжырымдалған есепті анықтайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Есептер жазылған А4 |
|
|
Сабақ тың ортасы 16 мин |
1-тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар 1 – топ Шықты – 45 , бұл 3 есе арт. Ересектер - ? Ш: 45 : 3 = 15 2 – топ Түске дейін – 205 б. бұл 68 ге арт. Түстен кейін - ? б. Ш: 205 – 68 =137 3 – топ
Ө Мульт. - ? Қазақстан кітаптары - ? о. қанша болса, сонша Ш: 160 : 4 = 40 160 + 40 = 200 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есепті шығаруда бірінші нені анықтау қажет? |
Есепті шығарады
|
Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды-1б -амалтаңбасын таңдап,өрнек құрады-1б -өрнектің мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №1,2 57–бет Ламинат маркер |
|
|
15 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Есеп құрастыр Е Бірінші сөреде -250 к. Екінші сөреде – 200 к Ш: 250 – 200 = 50 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Есепті шығарады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -қысқаша шартын жазады-1б -амал таңбасын таңдайды-1б - өрнек құрады-1б -өрнектің мәнін есептейді-1б -жауабын жазады-1б -кері есеп құрастырады-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2(а), 55-бет дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №6, 58-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













