Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Шымкент қаласының білім басқармасының
«Аль-Фараби атындағы мектебі» ЖШС
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Цифрлық сауаттылық пәні №1. Өз денсаулығымызды сақтаймыз
|
|
|||
|
Бөлім |
Компьютерлер мен бағдарламалар (ортақ тақырыбы:"Барлығы мен туралы") |
||
|
Педагогтың аты-жөні |
Карабаева А |
||
|
Күні |
Сынып |
|
|
|
|
|
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз денсаулығымызды сақтаймыз |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 цифрлық құрылғылар және Интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелеріне сүйену; 2.3.1.1 берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін браузерді қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
цифрлық құрылғылар және Интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелеріне сүйену; берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін браузерді қолдану; |
||
|
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік құндылығы |
Бағдарламалық қамтамасыз етумен тұрақты жұмыс, алгоритмдеу, бағдарламалау, деректерді өңдеу және визуали- зациялау арқылы қалыптасады. Күтілетін нәтижелер: білім алушылар өз жұмысын жоспарлайды, жүйелі және мұқият орындайды, оқу мен тәжірибеде АКТ-ны тиімді қолдана алады. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал «WhatsApp-та хат» әдісі арқылы балалар берілген қағазға жақын досына, бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп хат жазады
3 Топқа бөлу <<WhatsApp смайликтері>> арқылы оқушырар өздеріне ұнаған смайліктті тандау арқылы тоқа бөлінеді ? тобы – «Көңілділер» ? тобы – «Гүлдер» ? тобы – «Білімділер»
4-Үй жұмысын қайталау << Өткенді еске түсірейік >> әдісі арқылы 1-сыныптағы тапсырмаларды еске түсіреміз
Дескриптор: - Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Бір-бірінің көнілін көтеретін хат жазады 3.Берілген смаликтер арқылы топқа бөлінеді 3. Үй тапсырмасын қайталайды |
«Бәйтерек» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды
|
Оқулық «Арман ПВ» WhatsApp суреті бар қағаздар WhatsApp смаликтері бар қағаздар |
|
Жаңа сабақ 7 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
1-тапсырма Топтық жұмыс ЖИ мен тапсырма «Дұрыс па, бұрыс па?» әдісі арқылы мұғалім әр топқа ЖИ-дың қысқа жауаптарын береді (оның ішінде дұрыс және бұрыс мәліметтер аралас болады). Топ мүшелері бірге талқылап, қайсысы дұрыс, қайсысы бұрыс екенін анықтайды. 1-Топ Телефонды ұзақ қолдану денсаулыққа пайдалы. 2-Топ Компьютерді сабақ оқу үшін қолдануға болады. 3-Топ Теледидарды күні бойы қараған жақсы. Дескриптор: -Топ мүшелері бірге талқылап, қайсысы дұрыс, қайсысы бұрыс екенін анықтайды. -Соңында әр топ өз жауабын бүкіл сыныппен бөліседі. 2 -тапсырма Жұптық жұмыс , Функционалдық сауаттылық «Құпия хат» әдісі арқылы мұғалім әр жұпқа құпия хат таратады. Хат ішінде мерекелерге байланысты жағдай жазылады: Жұп хатты оқып, тапсырманы орындайды: 1 хат-Сыныпта мереке өтті. Мұғалім суретке түсірді. Сен осы мерекеден естелік фотоальбом жасамақшысың. Қандай құрылғылар қажет? 2-хат Жаңа жылда шыршаның жанында суретке түстіңдер. Фотоальбом жасау үшін қандай құрылғылар пайдаланасың? 3-хат Достарыңмен кездесуде суретке түстіңдер. Фотоальбом жасап, сыныптастарыңа көрсеткің келеді. Қандай құрылғылар керек? 4-хат Сен отбасыңмен саяхатқа шықтың. Керемет суреттер түсірдің. Сол сапардан фотоальбом жасайсың. Қандай құрылғылар қолданасың
Дескриптор: -«Құпия хаттағы» жағдайды оқып, түсінеді; -Фотоальбом жасауға қажетті құрылғыларды атайды; -Құрылғыларды енгізу және шығару құрылғыларына дұрыс бөледі; -Жұппен ақылдасып, кестені толықтырады; -Жауаптарын сынып алдында түсінікті түрде қорғайды. 3-тапсырма Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс <<Құрастырып аяқта>> әдісі арқылы әр оқушы жеке компьютерде жұмыс істейді.
Дескриптор: - Ересек адамның немесе мұғалімнің көмегімен смартфонды USB кабель арқылы компьютерге қосады; -Экранда шыққан терезеден «Құрылғыны ашу» (Открыть устройство для просмотра файлов) батырмасын басады; -Ішкі жадты («Внутренняя память») табады және ашады; -«DCIM» бумасын тауып, ішін ашады; -Қажетті суретті таңдайды және компьютерге көшіреді. Сергіту сәті Оқушылар видеодан көрген- іс әрекетін қайталап сергіту сәтін жасайды
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Көз шаршаса не істеу керек? а) Көзді уқалау б) Дем алу, жаттығу жасау в) Экранға қарай беру Дескриптор Берілген сұраққа жауап береді Сабақты қорытындылау. 4-тапсырма «Wordwall» платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тындайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
«Бәйтерек» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды
«Бәйтерек» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды
«Бәйтерек» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды
«Бәйтерек» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды
«Бәйтерек» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды
|
Презентация А-4 парақшасы, ЖИ Жұмыс дәптер А4 Ноутбук, оқулық https://youtu.be/kHnJyUAuupE?si=Fma2wxndU1VPcT93 тапсырма https://wordwall.net/resource/28458289 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
2.Кері байланыс: <<Сиқырлы шамдар>> арқылы оқушылар кері байланыс жасайды
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
&2 оқу. 6-10 беттер |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
жаңа 2025-2026 оқу жылы қмж үлгісі
жаңа 2025-2026 оқу жылы қмж үлгісі
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Шымкент қаласының білім басқармасының
«Аль-Фараби атындағы мектебі» ЖШС
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Цифрлық сауаттылық пәні №1. Өз денсаулығымызды сақтаймыз
|
|
|||
|
Бөлім |
Компьютерлер мен бағдарламалар (ортақ тақырыбы:"Барлығы мен туралы") |
||
|
Педагогтың аты-жөні |
Карабаева А |
||
|
Күні |
Сынып |
|
|
|
|
|
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз денсаулығымызды сақтаймыз |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 цифрлық құрылғылар және Интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелеріне сүйену; 2.3.1.1 берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін браузерді қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
цифрлық құрылғылар және Интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелеріне сүйену; берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін браузерді қолдану; |
||
|
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік құндылығы |
Бағдарламалық қамтамасыз етумен тұрақты жұмыс, алгоритмдеу, бағдарламалау, деректерді өңдеу және визуали- зациялау арқылы қалыптасады. Күтілетін нәтижелер: білім алушылар өз жұмысын жоспарлайды, жүйелі және мұқият орындайды, оқу мен тәжірибеде АКТ-ны тиімді қолдана алады. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал «WhatsApp-та хат» әдісі арқылы балалар берілген қағазға жақын досына, бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп хат жазады
3 Топқа бөлу <<WhatsApp смайликтері>> арқылы оқушырар өздеріне ұнаған смайліктті тандау арқылы тоқа бөлінеді ? тобы – «Көңілділер» ? тобы – «Гүлдер» ? тобы – «Білімділер»
4-Үй жұмысын қайталау << Өткенді еске түсірейік >> әдісі арқылы 1-сыныптағы тапсырмаларды еске түсіреміз
Дескриптор: - Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Бір-бірінің көнілін көтеретін хат жазады 3.Берілген смаликтер арқылы топқа бөлінеді 3. Үй тапсырмасын қайталайды |
«Бәйтерек» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды
|
Оқулық «Арман ПВ» WhatsApp суреті бар қағаздар WhatsApp смаликтері бар қағаздар |
|
Жаңа сабақ 7 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
1-тапсырма Топтық жұмыс ЖИ мен тапсырма «Дұрыс па, бұрыс па?» әдісі арқылы мұғалім әр топқа ЖИ-дың қысқа жауаптарын береді (оның ішінде дұрыс және бұрыс мәліметтер аралас болады). Топ мүшелері бірге талқылап, қайсысы дұрыс, қайсысы бұрыс екенін анықтайды. 1-Топ Телефонды ұзақ қолдану денсаулыққа пайдалы. 2-Топ Компьютерді сабақ оқу үшін қолдануға болады. 3-Топ Теледидарды күні бойы қараған жақсы. Дескриптор: -Топ мүшелері бірге талқылап, қайсысы дұрыс, қайсысы бұрыс екенін анықтайды. -Соңында әр топ өз жауабын бүкіл сыныппен бөліседі. 2 -тапсырма Жұптық жұмыс , Функционалдық сауаттылық «Құпия хат» әдісі арқылы мұғалім әр жұпқа құпия хат таратады. Хат ішінде мерекелерге байланысты жағдай жазылады: Жұп хатты оқып, тапсырманы орындайды: 1 хат-Сыныпта мереке өтті. Мұғалім суретке түсірді. Сен осы мерекеден естелік фотоальбом жасамақшысың. Қандай құрылғылар қажет? 2-хат Жаңа жылда шыршаның жанында суретке түстіңдер. Фотоальбом жасау үшін қандай құрылғылар пайдаланасың? 3-хат Достарыңмен кездесуде суретке түстіңдер. Фотоальбом жасап, сыныптастарыңа көрсеткің келеді. Қандай құрылғылар керек? 4-хат Сен отбасыңмен саяхатқа шықтың. Керемет суреттер түсірдің. Сол сапардан фотоальбом жасайсың. Қандай құрылғылар қолданасың
Дескриптор: -«Құпия хаттағы» жағдайды оқып, түсінеді; -Фотоальбом жасауға қажетті құрылғыларды атайды; -Құрылғыларды енгізу және шығару құрылғыларына дұрыс бөледі; -Жұппен ақылдасып, кестені толықтырады; -Жауаптарын сынып алдында түсінікті түрде қорғайды. 3-тапсырма Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс <<Құрастырып аяқта>> әдісі арқылы әр оқушы жеке компьютерде жұмыс істейді.
Дескриптор: - Ересек адамның немесе мұғалімнің көмегімен смартфонды USB кабель арқылы компьютерге қосады; -Экранда шыққан терезеден «Құрылғыны ашу» (Открыть устройство для просмотра файлов) батырмасын басады; -Ішкі жадты («Внутренняя память») табады және ашады; -«DCIM» бумасын тауып, ішін ашады; -Қажетті суретті таңдайды және компьютерге көшіреді. Сергіту сәті Оқушылар видеодан көрген- іс әрекетін қайталап сергіту сәтін жасайды
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Көз шаршаса не істеу керек? а) Көзді уқалау б) Дем алу, жаттығу жасау в) Экранға қарай беру Дескриптор Берілген сұраққа жауап береді Сабақты қорытындылау. 4-тапсырма «Wordwall» платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді Дескриптор: -Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тындайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
«Бәйтерек» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды
«Бәйтерек» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды
«Бәйтерек» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды
«Бәйтерек» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды
«Бәйтерек» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды
|
Презентация А-4 парақшасы, ЖИ Жұмыс дәптер А4 Ноутбук, оқулық https://youtu.be/kHnJyUAuupE?si=Fma2wxndU1VPcT93 тапсырма https://wordwall.net/resource/28458289 |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
2.Кері байланыс: <<Сиқырлы шамдар>> арқылы оқушылар кері байланыс жасайды
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
&2 оқу. 6-10 беттер |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз





Сабақтың
ортасы
























