(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
23.12.2024 |
|
|
Сынып: 7 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Жаңа жылдық тарту |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушылардың Жаңа жыл мерекесі туралы білімдерін кеңейту; Құндылықтарды құрметтеуге, мерекені ынтымақтастықпен өткізуге тәрбиелеу; Шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
Желідегі қауіпті хобби |
|
|
Мақсаты |
желідегі қауіпті хоббилерді тануға және олардан аулақ болуға үйрету. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, көңіл-күйлерін сұрау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. "Жаңа жыл қай елде қалай тойланады?" тақырыбында қысқаша ақпарат беру. Бейнеролик көрсету (таңдаулы елдердің Жаңа жылдық дәстүрлері туралы). Сұрақ-жауап: Жаңа жыл сіздер үшін қандай мереке? Бұл мереке сіздерге не береді? |
Балалардан алдын ала дайындап келген жаңа жылдық құттықтауларын (өлеңдер, әңгімелер, суреттер) көрсетуін сұрау. Әр оқушыға өз жұмыстарын таныстыруға мүмкіндік беру. |
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
"Шығармашылық сәт": Оқушылар топтарға бөлінеді. Әр топқа тапсырма беріледі: Жаңа жылдық безендіру жасау; Қысқа сахналық қойылым көрсету; Мерекелік өлең немесе ән орындау. Әр топ өз жұмыстарын таныстырады. Жаңа жылдық құттықтау сөздерді жазу және оқушылардың бір-бірін құттықтауы. |
"Жаңа жыл қандай айда келеді?" "Шыршаға ілінетін ойыншықтарды атаңыз." "Қыс мезгілінің ерекшеліктері қандай?" Қимылды ойындар: "Шыршаны безендірейік" (балалар екі топқа бөлініп, шыршаға жылдамдықпен ойыншықтарды іледі). "Қар лақтырайық" (қағаздан жасалған қарды себетке дәл тигізу). |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
"Тілек шыршасы" ойыны: Оқушылар шыршаға өз тілектерін іліп қояды. Сабақтың негізгі идеясын қорытындылау: Достық, мейірімділік, ортақ қуаныш сияқты құндылықтардың маңыздылығын атап өту. Мұғалімнің қорытынды сөзі мен алғыс айтуы. |
"Аппақ болып шығады, "Қыста ғана болады, |
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
Сабақтың мақсаты: желідегі қауіпті хоббилерді тануға және олардан аулақ болуға үйрету. Негізгі міндеттер:
Материалдар мен ресурстар:
Сабақтың барысы
Треш ағындары – бұл интернеттегі заңсыз әрекеттерді көрсету. Бұл мазмұнның төмен сапасымен, қақтығыс мазмұнымен ерекшеленетін онлайн трансляциялардың түрі. Дөрекі мінез-құлықпен аудиторияның назарын аудару. Қызықты әңгімелерге немесе ойын шеберлігіне баса назар аударатын дәстүрлі ағындардан айырмашылығы, треш ағындары көрермендердің күшті эмоцияларын шақыруға бағытталған. Ағындар құбылысы блогерлердің бейне ойындар таратуынан басталды. Көрермендер белгілі бір ойын үшін емес, сүйікті блогермен сөйлесу үшін келеді. Интернеттегі кез келген тікелей эфир ағындар деп аталады. Олар әртүрлі сайттарда өтеді: арнайы ағындық қызметтерде. Тікелей эфир опциясы бар үлкен бейне платформаларда: «Youtube», «VK бейнелері». Әлеуметтік желілерде және тікелей эфирде: «Одноклассники», «телеграмм», «Instagram» мүмкіндігі бар мессенджерлерде кездеседі.
3. Қорытынды (2 минутқа дейін) Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/CzNjRdhY65E?si=d3gFGIZMzS2jjbUq
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаңа жылдық тарту
Жаңа жылдық тарту
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
23.12.2024 |
|
|
Сынып: 7 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Жаңа жылдық тарту |
|
|
Құндылықты дарыту |
Оқушылардың Жаңа жыл мерекесі туралы білімдерін кеңейту; Құндылықтарды құрметтеуге, мерекені ынтымақтастықпен өткізуге тәрбиелеу; Шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
Желідегі қауіпті хобби |
|
|
Мақсаты |
желідегі қауіпті хоббилерді тануға және олардан аулақ болуға үйрету. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, көңіл-күйлерін сұрау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. "Жаңа жыл қай елде қалай тойланады?" тақырыбында қысқаша ақпарат беру. Бейнеролик көрсету (таңдаулы елдердің Жаңа жылдық дәстүрлері туралы). Сұрақ-жауап: Жаңа жыл сіздер үшін қандай мереке? Бұл мереке сіздерге не береді? |
Балалардан алдын ала дайындап келген жаңа жылдық құттықтауларын (өлеңдер, әңгімелер, суреттер) көрсетуін сұрау. Әр оқушыға өз жұмыстарын таныстыруға мүмкіндік беру. |
|
презентация |
|
Сабақтың ортасы |
"Шығармашылық сәт": Оқушылар топтарға бөлінеді. Әр топқа тапсырма беріледі: Жаңа жылдық безендіру жасау; Қысқа сахналық қойылым көрсету; Мерекелік өлең немесе ән орындау. Әр топ өз жұмыстарын таныстырады. Жаңа жылдық құттықтау сөздерді жазу және оқушылардың бір-бірін құттықтауы. |
"Жаңа жыл қандай айда келеді?" "Шыршаға ілінетін ойыншықтарды атаңыз." "Қыс мезгілінің ерекшеліктері қандай?" Қимылды ойындар: "Шыршаны безендірейік" (балалар екі топқа бөлініп, шыршаға жылдамдықпен ойыншықтарды іледі). "Қар лақтырайық" (қағаздан жасалған қарды себетке дәл тигізу). |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
Сабақтың соңы |
"Тілек шыршасы" ойыны: Оқушылар шыршаға өз тілектерін іліп қояды. Сабақтың негізгі идеясын қорытындылау: Достық, мейірімділік, ортақ қуаныш сияқты құндылықтардың маңыздылығын атап өту. Мұғалімнің қорытынды сөзі мен алғыс айтуы. |
"Аппақ болып шығады, "Қыста ғана болады, |
|
презентация |
|
Қауіпсіздік сабағы |
Сабақтың мақсаты: желідегі қауіпті хоббилерді тануға және олардан аулақ болуға үйрету. Негізгі міндеттер:
Материалдар мен ресурстар:
Сабақтың барысы
Треш ағындары – бұл интернеттегі заңсыз әрекеттерді көрсету. Бұл мазмұнның төмен сапасымен, қақтығыс мазмұнымен ерекшеленетін онлайн трансляциялардың түрі. Дөрекі мінез-құлықпен аудиторияның назарын аудару. Қызықты әңгімелерге немесе ойын шеберлігіне баса назар аударатын дәстүрлі ағындардан айырмашылығы, треш ағындары көрермендердің күшті эмоцияларын шақыруға бағытталған. Ағындар құбылысы блогерлердің бейне ойындар таратуынан басталды. Көрермендер белгілі бір ойын үшін емес, сүйікті блогермен сөйлесу үшін келеді. Интернеттегі кез келген тікелей эфир ағындар деп аталады. Олар әртүрлі сайттарда өтеді: арнайы ағындық қызметтерде. Тікелей эфир опциясы бар үлкен бейне платформаларда: «Youtube», «VK бейнелері». Әлеуметтік желілерде және тікелей эфирде: «Одноклассники», «телеграмм», «Instagram» мүмкіндігі бар мессенджерлерде кездеседі.
3. Қорытынды (2 минутқа дейін) Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/CzNjRdhY65E?si=d3gFGIZMzS2jjbUq
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













