(сабақтың тақырыбы) Жаңа жылдық тарту
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
23.12.2024 |
|
|
Сынып: 3 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Жаңа жылдық тарту |
|
|
Құндылықты дарыту |
«Бірлік және ынтымақ» құндылығы» 4-апта дәйексөзі: «Ынтымақ – бұзылмайтын қорған» |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
Виртуалды достардан болатын қауіптен қалай сақтануға болады |
|
|
Мақсаты |
Балаларды әлеуметтік желілердегі қауіпсіздікке үйрету. Оқушылардың Жаңа жыл мерекесі туралы білімдерін кеңейту; Құндылықтарды құрметтеуге, мерекені ынтымақтастықпен өткізуге тәрбиелеу; Шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, көңіл-күйлерін сұрау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. "Жаңа жыл қай елде қалай тойланады?" тақырыбында қысқаша ақпарат беру. Бейнеролик көрсету (таңдаулы елдердің Жаңа жылдық дәстүрлері туралы). Сұрақ-жауап: Жаңа жыл сіздер үшін қандай мереке? Бұл мереке сіздерге не береді? |
Балалардан алдын ала дайындап келген жаңа жылдық құттықтауларын (өлеңдер, әңгімелер, суреттер) көрсетуін сұрау. Әр оқушыға өз жұмыстарын таныстыруға мүмкіндік беру. |
|
презентация |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
"Шығармашылық сәт": Оқушылар топтарға бөлінеді. Әр топқа тапсырма беріледі: Жаңа жылдық безендіру жасау; Қысқа сахналық қойылым көрсету; Мерекелік өлең немесе ән орындау. Әр топ өз жұмыстарын таныстырады. Жаңа жылдық құттықтау сөздерді жазу және оқушылардың бір-бірін құттықтауы. |
"Жаңа жыл қандай айда келеді?" "Шыршаға ілінетін ойыншықтарды атаңыз." "Қыс мезгілінің ерекшеліктері қандай?" Қимылды ойындар: "Шыршаны безендірейік" (балалар екі топқа бөлініп, шыршаға жылдамдықпен ойыншықтарды іледі). "Қар лақтырайық" (қағаздан жасалған қарды себетке дәл тигізу) |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
||||||
|
Сабақтың соңы |
"Тілек шыршасы" ойыны: Оқушылар шыршаға өз тілектерін іліп қояды. Сабақтың негізгі идеясын қорытындылау: Достық, мейірімділік, ортақ қуаныш сияқты құндылықтардың маңыздылығын атап өту. Мұғалімнің қорытынды сөзі мен алғыс айтуы. |
"Аппақ болып шығады, "Қыста ғана болады, |
|
презентация |
||||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
Сабақтың мақсаты: балаларды әлеуметтік желілердегі қауіпсіздікке үйрету. Сабақтың барысы 1.Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Жағымды мотивациялық көңіл күй орнату. Мақсат қою. Тақырыпты анықтау. -Қазір мен сендерге түрлі сөздер мен атауларды айтамын. -Қандай сөздер мен атаулар сендерге таныс? Осы ойындар туралы не білесіздер? («Көк кит», «Тыныш үй», «Мені 4.20-да оятыңыз», «Құс жолы», «Киттер теңізі», U19, F57, «Жүгіру немесе өзіне өзі қол жұмсау», «Киттер жоғары қарай жүзеді»). -Бұл әлеуметтік желідегі, кіруге тыйым салынатын ойындар. Сабақтың мақсаты: әлеуметтік желілердегі қауіптен сақтануды үйрену. Білімді өзектендіру. Өткенді қайталау -Сендер ғаламторда қанша уақыт өткізесіңдер? Онда сендер немен айналысасыңдар? Қандай ойындар ойнайсыңдар? - Ғаламтор сонымен, балаларға пайдалы ма, әлде зиян ба? Неліктен? Негізгі бөлім. Оқу мақсатын орындау шешімдері. -Ғаламтордан балаларға қандай қауіп төнуі мүмкін? -Жалған виртуалды достардың қулығына алданып қалмас үшін нені білу керек? Қорытынды. Рефлексия (2 минут). Кестені толтырыңдар
«Виртуалды қауіптер» тақырыбына пиктограмма құрастыр. Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=dzFeWkUBOak&list=PLA5eCSY2FeoQLLo
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаңа жылдық тарту
Жаңа жылдық тарту
(сабақтың тақырыбы) Жаңа жылдық тарту
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
23.12.2024 |
|
|
Сынып: 3 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Жаңа жылдық тарту |
|
|
Құндылықты дарыту |
«Бірлік және ынтымақ» құндылығы» 4-апта дәйексөзі: «Ынтымақ – бұзылмайтын қорған» |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
Виртуалды достардан болатын қауіптен қалай сақтануға болады |
|
|
Мақсаты |
Балаларды әлеуметтік желілердегі қауіпсіздікке үйрету. Оқушылардың Жаңа жыл мерекесі туралы білімдерін кеңейту; Құндылықтарды құрметтеуге, мерекені ынтымақтастықпен өткізуге тәрбиелеу; Шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу, көңіл-күйлерін сұрау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. "Жаңа жыл қай елде қалай тойланады?" тақырыбында қысқаша ақпарат беру. Бейнеролик көрсету (таңдаулы елдердің Жаңа жылдық дәстүрлері туралы). Сұрақ-жауап: Жаңа жыл сіздер үшін қандай мереке? Бұл мереке сіздерге не береді? |
Балалардан алдын ала дайындап келген жаңа жылдық құттықтауларын (өлеңдер, әңгімелер, суреттер) көрсетуін сұрау. Әр оқушыға өз жұмыстарын таныстыруға мүмкіндік беру. |
|
презентация |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
"Шығармашылық сәт": Оқушылар топтарға бөлінеді. Әр топқа тапсырма беріледі: Жаңа жылдық безендіру жасау; Қысқа сахналық қойылым көрсету; Мерекелік өлең немесе ән орындау. Әр топ өз жұмыстарын таныстырады. Жаңа жылдық құттықтау сөздерді жазу және оқушылардың бір-бірін құттықтауы. |
"Жаңа жыл қандай айда келеді?" "Шыршаға ілінетін ойыншықтарды атаңыз." "Қыс мезгілінің ерекшеліктері қандай?" Қимылды ойындар: "Шыршаны безендірейік" (балалар екі топқа бөлініп, шыршаға жылдамдықпен ойыншықтарды іледі). "Қар лақтырайық" (қағаздан жасалған қарды себетке дәл тигізу) |
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
||||||
|
Сабақтың соңы |
"Тілек шыршасы" ойыны: Оқушылар шыршаға өз тілектерін іліп қояды. Сабақтың негізгі идеясын қорытындылау: Достық, мейірімділік, ортақ қуаныш сияқты құндылықтардың маңыздылығын атап өту. Мұғалімнің қорытынды сөзі мен алғыс айтуы. |
"Аппақ болып шығады, "Қыста ғана болады, |
|
презентация |
||||||
|
Қауіпсіздік сабағы |
Сабақтың мақсаты: балаларды әлеуметтік желілердегі қауіпсіздікке үйрету. Сабақтың барысы 1.Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Жағымды мотивациялық көңіл күй орнату. Мақсат қою. Тақырыпты анықтау. -Қазір мен сендерге түрлі сөздер мен атауларды айтамын. -Қандай сөздер мен атаулар сендерге таныс? Осы ойындар туралы не білесіздер? («Көк кит», «Тыныш үй», «Мені 4.20-да оятыңыз», «Құс жолы», «Киттер теңізі», U19, F57, «Жүгіру немесе өзіне өзі қол жұмсау», «Киттер жоғары қарай жүзеді»). -Бұл әлеуметтік желідегі, кіруге тыйым салынатын ойындар. Сабақтың мақсаты: әлеуметтік желілердегі қауіптен сақтануды үйрену. Білімді өзектендіру. Өткенді қайталау -Сендер ғаламторда қанша уақыт өткізесіңдер? Онда сендер немен айналысасыңдар? Қандай ойындар ойнайсыңдар? - Ғаламтор сонымен, балаларға пайдалы ма, әлде зиян ба? Неліктен? Негізгі бөлім. Оқу мақсатын орындау шешімдері. -Ғаламтордан балаларға қандай қауіп төнуі мүмкін? -Жалған виртуалды достардың қулығына алданып қалмас үшін нені білу керек? Қорытынды. Рефлексия (2 минут). Кестені толтырыңдар
«Виртуалды қауіптер» тақырыбына пиктограмма құрастыр. Пайдалы сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=dzFeWkUBOak&list=PLA5eCSY2FeoQLLo
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













