Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Геометрия ЖМБ
Тақырыбы: Екі нүктенің арақашықтығы
|
Бөлім: |
10.3В Кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі және векторлар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
22.02.2024ж |
|
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі нүктенің арақашықтығы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.7 - кеңістіктегі екі нүкте арасындағы арақашықтықты таба білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Екі нүкте арасындағы арақашықтықты табу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару Оқу мақсаттарымен таныстыру. Ұйымдастыру кезеңі. Үй жұмысын тексеру. «Миға шабуыл» сұрақтары. 1. Тікбұрышты координаталар жүйесі деген не? 2. Координат деген не? 3. Координаталық осьтер дегеніміз не, қандай осьтерді білесіңдер? 4. Қай ғалымның құрметіне декарттық координаталар жүйесі деп аталған? |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады. Сұрақтарға жауап береді. |
Мақтау әдісімен бағаланады. |
Оқулық. |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ түсіндіру. Теорема. Кеңістіктегі A1(x1,y1,z1), A2(x2,y2,z2) нүктелеріңің арақашықтығы формула бойынша анықталады.
Вектордың координаталары АВ векторының координаттарын табу үшін оның бастапқы нүктесінің координаттарын білу және В нүктесі аяқталатын нүктенің координатасынан бастапқы нүктенің тиісті координаттарын шегеру қажет Вектордың координаталарын анықтау формуласы
Тапсырмалар орындау. Топтық жұмыс Іскерлік кездесу 3сағат 1) а) А(3;-1;2) , В (2;-1;4); б) А 2) Егер А(3; -7; 8), B(-5; 4; 1), С(27; -40; 29) болса, онда А,В және С нүктелері бір түзудің бойында жата ма? 6 сағат
а) координаттық жазықтыққа: ә) координаттар осьтеріне дейінгі арақашықтықты табыңдар. 2) а)
А(-1;
0; 2), B(1;-2; 3); онда 9 сағат 1) А(3; -1; 5), B(2; 3; -4), С(7; 0; -1) және
D(8; -4; 8)
нүктелері
берілген. болатынын
дәлелдеңдер. өзара тең бе? 2) А(1; 0; k), B(1; 2; 3)және С(0; 0; 1) нүктелері берілген. k-ның қандай мәнінде АВС үшбұрышы теңбүйірлі болады? Өз бетімен жұмыс. 12 сағат 1) векторлары берілген:
а) в) д) ұзындықтарын есептеңдер. 2) А(4; 4; 0), B(0; 0; 0) и С(0; 3; 4)және D(1; 4; 4) нүктелері берілген. АВСD теңбүйірлі трапеция болатынын дәлелдеңдер.
|
Жаңа сабақты меңгереді. Тапсырманы топтасып орындайды Дескрипторды пайдаланады Тез орындап болған оқушылар қосымша тапсырма орындайды. |
Балл дескриптор бойынша беріледі. |
bilimland.kz |
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № Рефлексия.
|
Үй жұмысын алады. Рефлексияны орындайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаңа сабақ. Екі нүктенің арақашықтығы ЖМБ. ҚМЖ 10 сынып геометрия 3 тоқсан.
Жаңа сабақ. Екі нүктенің арақашықтығы ЖМБ. ҚМЖ 10 сынып геометрия 3 тоқсан.
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Геометрия ЖМБ
Тақырыбы: Екі нүктенің арақашықтығы
|
Бөлім: |
10.3В Кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі және векторлар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
22.02.2024ж |
|
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі нүктенің арақашықтығы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.7 - кеңістіктегі екі нүкте арасындағы арақашықтықты таба білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Екі нүкте арасындағы арақашықтықты табу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару Оқу мақсаттарымен таныстыру. Ұйымдастыру кезеңі. Үй жұмысын тексеру. «Миға шабуыл» сұрақтары. 1. Тікбұрышты координаталар жүйесі деген не? 2. Координат деген не? 3. Координаталық осьтер дегеніміз не, қандай осьтерді білесіңдер? 4. Қай ғалымның құрметіне декарттық координаталар жүйесі деп аталған? |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады. Сұрақтарға жауап береді. |
Мақтау әдісімен бағаланады. |
Оқулық. |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ түсіндіру. Теорема. Кеңістіктегі A1(x1,y1,z1), A2(x2,y2,z2) нүктелеріңің арақашықтығы формула бойынша анықталады.
Вектордың координаталары АВ векторының координаттарын табу үшін оның бастапқы нүктесінің координаттарын білу және В нүктесі аяқталатын нүктенің координатасынан бастапқы нүктенің тиісті координаттарын шегеру қажет Вектордың координаталарын анықтау формуласы
Тапсырмалар орындау. Топтық жұмыс Іскерлік кездесу 3сағат 1) а) А(3;-1;2) , В (2;-1;4); б) А 2) Егер А(3; -7; 8), B(-5; 4; 1), С(27; -40; 29) болса, онда А,В және С нүктелері бір түзудің бойында жата ма? 6 сағат
а) координаттық жазықтыққа: ә) координаттар осьтеріне дейінгі арақашықтықты табыңдар. 2) а)
А(-1;
0; 2), B(1;-2; 3); онда 9 сағат 1) А(3; -1; 5), B(2; 3; -4), С(7; 0; -1) және
D(8; -4; 8)
нүктелері
берілген. болатынын
дәлелдеңдер. өзара тең бе? 2) А(1; 0; k), B(1; 2; 3)және С(0; 0; 1) нүктелері берілген. k-ның қандай мәнінде АВС үшбұрышы теңбүйірлі болады? Өз бетімен жұмыс. 12 сағат 1) векторлары берілген:
а) в) д) ұзындықтарын есептеңдер. 2) А(4; 4; 0), B(0; 0; 0) и С(0; 3; 4)және D(1; 4; 4) нүктелері берілген. АВСD теңбүйірлі трапеция болатынын дәлелдеңдер.
|
Жаңа сабақты меңгереді. Тапсырманы топтасып орындайды Дескрипторды пайдаланады Тез орындап болған оқушылар қосымша тапсырма орындайды. |
Балл дескриптор бойынша беріледі. |
bilimland.kz |
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № Рефлексия.
|
Үй жұмысын алады. Рефлексияны орындайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз

= {B
















