4 сабақ | 6 сынып Қазақстан тарихы Өтілетін уақыты |
Тақырыбы | Жаңа тас дәуірі. Қолөнердің пайда болуы және дамуы |
Мақсаты | Жаңа тас дәуірі туралы білім алушыға түсіндіру. Қолөнердің дамуын оқушы анықтайды. . қолөнердің мағызын түсінеді |
Күтілетін нәтиже | Оқушы Жаңа тас дәуірі туралы түсінеді, сипаттайды |
7 модульдің қолданылуы | АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Миға шабуыл,Жигсо, Ойлан тап, |
Қолданылатын ресурстар | маркерлер, портреттер, стикерлер, ноутбук |
Сабақ барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
Жалпы сабақ 40минут
| Оқушымен амандасып, хал жағдайын сұрап, бүгінгі сабаққа дайындаймын. Оқу құралдарын ретке келтіріп жаңа сабақты бастаймыз | Оқушы ұстазымен амандасты оқу құралдарын ретке келтіріп сабаққа дайын екенін айтып, жаңа сабаққа дайындалды |
БілуМиға шабуыл «Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі, | Ноутбуктегі сұрақтар арқылы оқушының кезекпен жауап беруі сұралады. | Оқушы ноутбуктегі кез-келген ұяшықты таңдайды да,жауап береді. Оқушы еске түсіреді, талдайды.
|
ТүсінуАлғашқы қоңырау» Постермен өткен тақырыпты қорғау
| Осы көрстелген жаңа тақырыпты оқушыға жинақтау үшін жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетінше дайындық жасату.Кітаппен жұмыс жасату Постер арқылы тақырыптарын қорғату | Оқушы мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойын пікірлерін айтуПостер арқылы бар білімін талқылап ортаға шығып, тапсырманы постер арқылы қорғайды және өз пікірін ортаға салады., түсіндіреді, тақырыпты жинақтайды
|
ҚолдануЖигсо пайдалану | Оқушы көлемді мәтінді оқып шығып талқылайды, | Оқушының мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өзі талқылап , өз ой-пікірімен санаса білу
|
ТалдауОйлан тап | Тақырып бойынша тапсырмалар таратылады | оқушы отырып жаттығулар орындайды |
ЖинақтауЭссе | Білім туралы Эссе жазу, жинақтайды, өзін-өзі бағалайды
| Оқушы мақсаты берілген тақырыпқа арнап өз ойын жеткізу |
Бағалау
| Тапсырмасын орындағанына қарай бағаланады | Оқушы өзін-өзі бағалайды бағалайды |
Рефлексия | Екі жұлдыз , бір тілек
Оқушы бүгінгі сабаққа деген ойын айтады
| Оқушы кері байланыс арқылы өзінің сабақтан алған әсерін, ұсыныс, тілегін айтады |
Үйге тапсырма | Қолөнер туралы бар түсінгенін жазу және осы бүгінгі өмірмен салыстырып мазмұндау
|
|