|
Білім беру ұйымының атауы |
Наурызбай ом |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоғамдық-саяси ойдың дамуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сатыбаева А.А. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
14.01.26жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаңа заман және қазіргі кездегі қоғамдық ойдың дамуының негізгі бағыттары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.1.1 қоғамдық
ойдың дамуын түсіндіру үшін "либерализм", "ұлтшылдық",
"социал-демократия", "марксизм", "экзистенциализм", прагматизм",
"позитивизм" түсініктерін қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
"либерализм", "ұлтшылдық", "социал-демократия", "марксизм", "экзистенциализм", прагматизм", "позитивизм" түсініктерін қолдана отырып жаңа заман және қазіргі кездегі қоғамдық ойдың дамуының негізгі бағыттарын мен филосифиялық ойдың даму ерекшеліктерін зерттейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарихи концепт |
интерпретация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Миға шабуыл: «Мен сені әлемнің орталығына орналастырамын …» (Пико делла Мирандоло) «Адам табиғатынан өте дарынды болып келеді, егер де ол жігерлі және батыл болса, онда кез келген істе жетістікке жетеді» (Ф. Гвиччардини) «Адам-табиғаттың ғажап кереметі!» (У. Шекспир) «Адамдар барлық заттар туралы білімге ғана ие болмайды, сонымен бірге, барлығын билеп-төстеуші, құдеретті болады» ( Б.Толезио) Келесі сұрақтарды талқылаңыз: 1. Оларды біріктіретін ортақ ой қандай? 2. Қашан олар айтылуы мүмкін? 3. Бұл кезеңнің ойшылдарын бір сөзбен қалай атауға болады? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Тірек-сызбалар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
І тапсырма. Т.Ж. Постер
Талқылау сұрақтары: сызба құрастыра алдық па? сендердің көзқарастарың бойынша мінсіз қоғам құру қиындық соқпады ма ІІ тапсырма. Кестемен жұмыс. ЖұЖ. Ағартушылық дәуірдің идеялары
ІІІ тапсырма. Кестемен жұмыс. Қоғамдық саяси ойдың бағыттары мен өкілдерін және мағынасын талдаңдар
|
Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
оқушылар жұптаса отырып орындайды Дескриптор: ағартушылардың ілімдерінің негізгі идеяларымен басты құндылықтарын талдайды
оқушылар жеке орындайды Дескриптор: бағыттың атауына жазады өкілдерін жазады негізгі мағынасын талдайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Ақпараттық мәтін
Тірек-сызбалар
Таратпа материалдар
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: тақырыпты оқу |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
«Бұл сабақты оқып, мен…» Білмеймін ....... Білемін ..... Түсінемін ..... |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаңа заман және қазіргі кездегі қоғамдық ойдың дамуының негізгі бағыттары
Жаңа заман және қазіргі кездегі қоғамдық ойдың дамуының негізгі бағыттары
|
Білім беру ұйымының атауы |
Наурызбай ом |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоғамдық-саяси ойдың дамуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сатыбаева А.А. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
14.01.26жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаңа заман және қазіргі кездегі қоғамдық ойдың дамуының негізгі бағыттары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.1.1 қоғамдық
ойдың дамуын түсіндіру үшін "либерализм", "ұлтшылдық",
"социал-демократия", "марксизм", "экзистенциализм", прагматизм",
"позитивизм" түсініктерін қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
"либерализм", "ұлтшылдық", "социал-демократия", "марксизм", "экзистенциализм", прагматизм", "позитивизм" түсініктерін қолдана отырып жаңа заман және қазіргі кездегі қоғамдық ойдың дамуының негізгі бағыттарын мен филосифиялық ойдың даму ерекшеліктерін зерттейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарихи концепт |
интерпретация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Миға шабуыл: «Мен сені әлемнің орталығына орналастырамын …» (Пико делла Мирандоло) «Адам табиғатынан өте дарынды болып келеді, егер де ол жігерлі және батыл болса, онда кез келген істе жетістікке жетеді» (Ф. Гвиччардини) «Адам-табиғаттың ғажап кереметі!» (У. Шекспир) «Адамдар барлық заттар туралы білімге ғана ие болмайды, сонымен бірге, барлығын билеп-төстеуші, құдеретті болады» ( Б.Толезио) Келесі сұрақтарды талқылаңыз: 1. Оларды біріктіретін ортақ ой қандай? 2. Қашан олар айтылуы мүмкін? 3. Бұл кезеңнің ойшылдарын бір сөзбен қалай атауға болады? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Тірек-сызбалар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
І тапсырма. Т.Ж. Постер
Талқылау сұрақтары: сызба құрастыра алдық па? сендердің көзқарастарың бойынша мінсіз қоғам құру қиындық соқпады ма ІІ тапсырма. Кестемен жұмыс. ЖұЖ. Ағартушылық дәуірдің идеялары
ІІІ тапсырма. Кестемен жұмыс. Қоғамдық саяси ойдың бағыттары мен өкілдерін және мағынасын талдаңдар
|
Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
оқушылар жұптаса отырып орындайды Дескриптор: ағартушылардың ілімдерінің негізгі идеяларымен басты құндылықтарын талдайды
оқушылар жеке орындайды Дескриптор: бағыттың атауына жазады өкілдерін жазады негізгі мағынасын талдайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Ақпараттық мәтін
Тірек-сызбалар
Таратпа материалдар
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма: тақырыпты оқу |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
«Бұл сабақты оқып, мен…» Білмеймін ....... Білемін ..... Түсінемін ..... |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













