«Мақтарал» мектеп гимназиясы коммуналдық мемлекеттік мекемесі


2016-2017 оқу жылы
«Бекітемін»
«Мақтарал»МГ КММ директоры:
___________ А.Б.Жолдасов
Коучинг жоспары
|
Мерзімі: 16.05.17ж |
Жүргізетін мұғалім: Ахетова.Р.Ш
|
|||
|
Мақсаты |
Бүгінгі заман талабына сай, жаңа ағымға қабілетті, өзі шешім қабылдай алатын, өздігінен білім алуға ынталы тұлғаны қалыптастыру. Диалогтық оқытудың заманауи түсінігімен таныстыру.Диалогтің оқушы ойы,сөйлеу дағдысы мен таным деңгейіне тигізетін әсерін түсіндіру. |
|||
|
Оқыту нәтижесі |
Коучинг барысында мұғалімдер диалог, жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастыруға үйренеді; диалог- оқушылардың сөйлеу, ойлау және таным дағдыларын дамытатын оңтайлы тәсіл екенін түсінеді. |
|||
|
Сілтеме |
Мұғалімдерге арналған нұсқаулық 98-102 бет |
|||
|
Негізгі (түйінді) идеялар |
Диалогтық оқыту Жада, әңгімелесудің үш түрі |
|||
|
Тапсырмалар: |
Диалогтық оқыту жүйесін қалыптастыру, топтық жұмыс, пікір-сайыс элементерін пайдалану, Зертеушілік әңгіме қалыптастыру, рефлексия. |
|||
|
Пайдаланған материалдар мен құралдар |
Интербелсенді тақта, бейнероликтер, флипчарт, стикер, маркер, А4-А3- парақтары |
|||
|
Жүргізілу барысы |
Құрметті әріптестер! Бүгінгі «Яссауи» мектебімізде өткізіліп отырған дамыту семинарына қош келіпсіздер! |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Коуч сессиясының өткізу этаптары және уақыты |
Коучтің әрекеті |
Қатысушылардың іс-әрекеті |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5(минут) |
I топ «Әңгіме дебат» II топ «Куммулятивтік –әңгіме» III топ «Зерттеушілік әңгіме» Топ ережесін айқындау |
Бірлесе отырып топ ережелерін анықтау, белгілеу. Топқа бірігу мақсатында топ ережесін шығарады |
||
|
«Диалог» тренингі. 7 (минут) |
Үш жағдайда бір-бірімен әңгіме айтып көруді ұсыну. Тренингтің соңында қай жағдайда әңгімелескен ыңғайлы екенін айту |
Бірінші жағдай бір-біріне теріс қарап тұрып әңгімелесу, екінші жағдай бірі төмен, екіншісі жоғарыдан, үшінші жағдай бетпе бет. |
||
|
Коучнигтің тақырыбы: |
«Диалогтық оқыту-оқытудағы жаңа тәсілдердің бірі» |
|||
|
Теориямен жұмыс 5 (минут) |
ДО туралы таныстырылым көрсетіледі |
Презентация арқылы таныстырылымды мұқият тыңдайды |
||
|
Көңілді және ақымақ бейне жазбаны тамашалау. 15 (минут) |
Бейнефильм мазмұны бойынша ой
бөліседі. |
Әр топ мүшелері бейнефильмді көреді.Әңгімелесу арқылы өз идеяларын постер арқылы қорғайды. |
||
|
Сергіту сәті (10 минут) «Мен – үйде» және «Мен - жұмыста» |
Қазір сіздер парақты екі бағанға бөліңіздер. Бірінші бағанаға «Мен үйде» деп, ал екінші бағанаға «Мен жұмыста» деп жазыңыздар. Осы екі бағананы сол жердегі мінез-құлықтарыңыз бен жүріс –тұрыстарыңызды жазыңыздар. Талқылау:
|
Әрбір әріптестер өз пікірлерін ортаға салын өз ойларымен топ мұшелерімен диалогқа түсіреді. |
||
|
Кері байланыс 5 (минут) |
1.Сіз үшін өткізген коучинг
маңыздылығы қандай болды? А деп белгіленген жалпы ұпай саны 10 балл ал В деп белгіленген жалпы саны 5 балл. |
Әріптестеріміз берілген сұрақтарға жауап береді және әр топ өз ұпайларының орташа баллын шығарады. |
||
|
«Интервью алу» 3 (мин) |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын ауызша интервью алу арқылы әр топ пікірлерін білдіреді. . |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын ашық микрофон арқылы нақты жауап береді. |
||
|
№ |
Мұғалімнің аты-жөні /толық/ |
Туған жылы |
Оқу орны,бітірген жылы |
Күндізгі/сырттай,мамандығы |
пед өтілі |
Ғылыми,шығармашылық жұмысы, басталған жылы/ тақырыбы |
Оқушының аты-жөні, сыныбы, тақырыбы |
Олимпиада |
Ашық сабағы |
Баспа сөз |
Оқушылардың білім сапасы |
Қоғамдық жұмысқа қатысуы, мектепішілік т.б. |
Семинар өткізуі, тақырыбы |
Жаңа оқу бағдарлама бойынша оқығандығы,/қашан, қайда, құжаты |
деңгейлік оқығаны,/қашан,қайда,құжаты |
Санаты, қашан алған |
||
|
Өзі, орны |
Оқушы, орны |
Қашық олимпиада алған орын |
Конкурстарға, жарыстарға,байқауларға қатысуы,алған орны |
|||||||||||||||
|
№ |
Мұғалімнің аты-жөні /толық/ |
Туған жылы |
Оқу орны,бітірген жылы |
Күндізгі/сырттай,мамандығы |
пед өтілі |
Ғылыми,шығармашылық жұмысы, басталған жылы/ тақырыбы |
Оқушының аты-жөні, сыныбы, тақырыбы |
Олимпиада |
Ашық сабағы |
Баспа сөз |
Оқушылардың білім сапасы |
Қоғамдық жұмысқа қатысуы, мектепішілік т.б. |
Семинар өткізуі, тақырыбы |
Жаңа оқу бағдарлама бойынша оқығандығы,/қашан, қайда, құжаты |
деңгейлік оқығаны,/қашан,қайда,құжаты |
Санаты, қашан алған |
||
|
Өзі, орны |
Оқушы, орны |
Қашық олимпиада алған орын |
Конкурстарға, жарыстарға,байқауларға қатысуы,алған орны |
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаңартылған білім беру аясында "Диалогтық оқыту" Коучинг сабақ
Жаңартылған білім беру аясында "Диалогтық оқыту" Коучинг сабақ
«Мақтарал» мектеп гимназиясы коммуналдық мемлекеттік мекемесі


2016-2017 оқу жылы
«Бекітемін»
«Мақтарал»МГ КММ директоры:
___________ А.Б.Жолдасов
Коучинг жоспары
|
Мерзімі: 16.05.17ж |
Жүргізетін мұғалім: Ахетова.Р.Ш
|
|||
|
Мақсаты |
Бүгінгі заман талабына сай, жаңа ағымға қабілетті, өзі шешім қабылдай алатын, өздігінен білім алуға ынталы тұлғаны қалыптастыру. Диалогтық оқытудың заманауи түсінігімен таныстыру.Диалогтің оқушы ойы,сөйлеу дағдысы мен таным деңгейіне тигізетін әсерін түсіндіру. |
|||
|
Оқыту нәтижесі |
Коучинг барысында мұғалімдер диалог, жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастыруға үйренеді; диалог- оқушылардың сөйлеу, ойлау және таным дағдыларын дамытатын оңтайлы тәсіл екенін түсінеді. |
|||
|
Сілтеме |
Мұғалімдерге арналған нұсқаулық 98-102 бет |
|||
|
Негізгі (түйінді) идеялар |
Диалогтық оқыту Жада, әңгімелесудің үш түрі |
|||
|
Тапсырмалар: |
Диалогтық оқыту жүйесін қалыптастыру, топтық жұмыс, пікір-сайыс элементерін пайдалану, Зертеушілік әңгіме қалыптастыру, рефлексия. |
|||
|
Пайдаланған материалдар мен құралдар |
Интербелсенді тақта, бейнероликтер, флипчарт, стикер, маркер, А4-А3- парақтары |
|||
|
Жүргізілу барысы |
Құрметті әріптестер! Бүгінгі «Яссауи» мектебімізде өткізіліп отырған дамыту семинарына қош келіпсіздер! |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Коуч сессиясының өткізу этаптары және уақыты |
Коучтің әрекеті |
Қатысушылардың іс-әрекеті |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5(минут) |
I топ «Әңгіме дебат» II топ «Куммулятивтік –әңгіме» III топ «Зерттеушілік әңгіме» Топ ережесін айқындау |
Бірлесе отырып топ ережелерін анықтау, белгілеу. Топқа бірігу мақсатында топ ережесін шығарады |
||
|
«Диалог» тренингі. 7 (минут) |
Үш жағдайда бір-бірімен әңгіме айтып көруді ұсыну. Тренингтің соңында қай жағдайда әңгімелескен ыңғайлы екенін айту |
Бірінші жағдай бір-біріне теріс қарап тұрып әңгімелесу, екінші жағдай бірі төмен, екіншісі жоғарыдан, үшінші жағдай бетпе бет. |
||
|
Коучнигтің тақырыбы: |
«Диалогтық оқыту-оқытудағы жаңа тәсілдердің бірі» |
|||
|
Теориямен жұмыс 5 (минут) |
ДО туралы таныстырылым көрсетіледі |
Презентация арқылы таныстырылымды мұқият тыңдайды |
||
|
Көңілді және ақымақ бейне жазбаны тамашалау. 15 (минут) |
Бейнефильм мазмұны бойынша ой
бөліседі. |
Әр топ мүшелері бейнефильмді көреді.Әңгімелесу арқылы өз идеяларын постер арқылы қорғайды. |
||
|
Сергіту сәті (10 минут) «Мен – үйде» және «Мен - жұмыста» |
Қазір сіздер парақты екі бағанға бөліңіздер. Бірінші бағанаға «Мен үйде» деп, ал екінші бағанаға «Мен жұмыста» деп жазыңыздар. Осы екі бағананы сол жердегі мінез-құлықтарыңыз бен жүріс –тұрыстарыңызды жазыңыздар. Талқылау:
|
Әрбір әріптестер өз пікірлерін ортаға салын өз ойларымен топ мұшелерімен диалогқа түсіреді. |
||
|
Кері байланыс 5 (минут) |
1.Сіз үшін өткізген коучинг
маңыздылығы қандай болды? А деп белгіленген жалпы ұпай саны 10 балл ал В деп белгіленген жалпы саны 5 балл. |
Әріптестеріміз берілген сұрақтарға жауап береді және әр топ өз ұпайларының орташа баллын шығарады. |
||
|
«Интервью алу» 3 (мин) |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын ауызша интервью алу арқылы әр топ пікірлерін білдіреді. . |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын ашық микрофон арқылы нақты жауап береді. |
||
|
№ |
Мұғалімнің аты-жөні /толық/ |
Туған жылы |
Оқу орны,бітірген жылы |
Күндізгі/сырттай,мамандығы |
пед өтілі |
Ғылыми,шығармашылық жұмысы, басталған жылы/ тақырыбы |
Оқушының аты-жөні, сыныбы, тақырыбы |
Олимпиада |
Ашық сабағы |
Баспа сөз |
Оқушылардың білім сапасы |
Қоғамдық жұмысқа қатысуы, мектепішілік т.б. |
Семинар өткізуі, тақырыбы |
Жаңа оқу бағдарлама бойынша оқығандығы,/қашан, қайда, құжаты |
деңгейлік оқығаны,/қашан,қайда,құжаты |
Санаты, қашан алған |
||
|
Өзі, орны |
Оқушы, орны |
Қашық олимпиада алған орын |
Конкурстарға, жарыстарға,байқауларға қатысуы,алған орны |
|||||||||||||||
|
№ |
Мұғалімнің аты-жөні /толық/ |
Туған жылы |
Оқу орны,бітірген жылы |
Күндізгі/сырттай,мамандығы |
пед өтілі |
Ғылыми,шығармашылық жұмысы, басталған жылы/ тақырыбы |
Оқушының аты-жөні, сыныбы, тақырыбы |
Олимпиада |
Ашық сабағы |
Баспа сөз |
Оқушылардың білім сапасы |
Қоғамдық жұмысқа қатысуы, мектепішілік т.б. |
Семинар өткізуі, тақырыбы |
Жаңа оқу бағдарлама бойынша оқығандығы,/қашан, қайда, құжаты |
деңгейлік оқығаны,/қашан,қайда,құжаты |
Санаты, қашан алған |
||
|
Өзі, орны |
Оқушы, орны |
Қашық олимпиада алған орын |
Конкурстарға, жарыстарға,байқауларға қатысуы,алған орны |
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













