|
Сабақ тақырыбы: |
Жануарларды бейнелейміз |
Мектеп: Ғ.Кайырбекоов атындағы №9 |
||
|
Күні : |
Сынып: 3 |
|
||
|
Мұғалімнің есімі: Макенова Б.Н. |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Оқу мақсаты |
Барлығы: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Практикалық жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Көбісі:Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбіреуі:Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||
|
Сабақ мақсаты |
2.2.1.1.Қоршаған ортадағы белгілі бір визуалды элементтерді әртүрлі тәсілдер мен құралдармен бейнелеу. |
|||
|
Бағалау критерийі |
- Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. - Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||
|
Тілдік құзіреттілік |
Жануар – животные – animals |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика |
|||
|
Ресурстар |
Оқулық, әртүрлі көңіл күйді көрсететін суреттер, қайшы, түсті қағаздар, желім, түсті фломастерлер, түрлі түсті қарындаштар. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) |
Психологиялық ахуал. -Сәлеметсіңдер ме, балалар! -Бүгінгі сабағымызды көңілдіөткізу үшін мына өлең жолдарынан бастайық.
Амансың ба, алтын күн,
Амансың ба, көк аспан,
Амансың ба достарым,
Амансың ба ұстазым
Біз сіздерді көргенімізге қуаныштымыз!
-Жақсы, рахмет, осындай көтеріңкі көңіл- күймен сабағымызды әрі қарай жалғастырмыз. |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақты меңгерту (15 минут) Қауіпсіздің ережесі (3 минут) (15 минут) |
Қызығушылығын ояту. -Балалар, тақтаға назар аударайықшы. -Суретте не бейнеленген? -Иә, дұрыс айтасыңдар. Түрлі жан – жануарлардың бейнесі. -Балалар, сендердің сүйікті жануарларың бар ма? -Не себепті ол жануар сендерге ұнайды? -Кімнің үй жануары бар? -Оның есіме қандай? -Тамаша! Ал енді, оқушылар, қалай ойлайсыңдар, бұл жануарлардың бүгінгі сабаққа қандай қатысы бар деп ойлайсыңдар? -Дұрыс айтасыңдар. Бүгін біз жануарларды бейнелейміз. -Жақсы, балалар біз бүгінгі сабақта жануарларды түрлі әдістермен бейнелейтін боламыз. - Жалпы жануарлар 2-ге бөлінеді : жабайы жануарлар және үй жануарлары. - Білесіңдер ме, жабайы жануарларына қандай жануарлар жатады? -Үй жануарларына ше? -Жарайсыңдар, сендер бәрін біледі екенсіңдер.
бейнелейтін боламыз. Жалпы жануарларды бейнелейтін суретшіні анималист деп атайды. Сендер де жануарлардың суреттерін жиі саласыңдар және олардың денесі, басы, мойны мен аяғы бар екенін білесіңдер. Мысықты бейнелейік: -Алдымен денесі мен басын қарапайым пішіндер түрінде саламыз. Олар дөңгелек не сопақша болуы мүмкін. Одан соң үшбұрышты құлағын, көзін, мұрны мен аузын, аяғын, үлпілдек құйрығын саламыз. Құсты бейнелейміз. -Құсты салу да қиын емес. Оның басын дөғгелек, денесін жартылай дөңгелек етіп саламыз. Содан кейін қанаты, құйрығы, тұмсығы мен көзін саламыз. -Балалар, сонымен қатар біз жануарларды пішіндерді (үшбұрыш, дөғгелек) қиып алып, жапсыру арқылы да жасай аламыз. Жалпы біз жануарларды: -Көмірмен; -Қарындаш немесе фломастермен; -Құрғақ борлармен; -Бояулармен сала алам ыз. -Жақсы енді практикалық жұмысызға көшейік. Алдымен, қауіпсіздік ережелерін қайталап алайық. Қауіпсіздік ережесі. - Қазір біз құсты бейнелеп саламыз: Құсты салу да қиын емес. Оның басын дөғгелек, денесін жартылай дөңгелек етіп саламыз. Содан кейін қанаты, құйрығы, тұмсығы мен көзін саламыз. -Өте тамаша! -Енді мысықтың бейнесін түрлі түсті қағаздардан әртүрлі пішіндер қиып алу арқылы жасаймыз. -Жарайсыңдар! |
Жануарлардың суреттері Альбом, түрлі түсті қарындаш Бейнежазба (қауіпсіздік ережесі) |
||
|
Сабақ соңы Кері байланыс Рефлексия (6-8 минут) |
Кері байланыс «Доп» әдісі -Оқушылар, менің қолымда доп бар. Қазір мен осы допты кез – келген оқушыға беремін. Допты алған оқушы бүгінгі сабақта алған әсірімен бөліседі. Рефлексия «Шапалақ» әдісі -Оқушылар, егер сендерге сабақ ұнаса 1 рет шапалақ ұрыңдар. Егер сабақ қызықсыз өткен болса 2 рет шапалақ соғыңдар. -Жарайсыңдар! Сабақ аяқталды. Сау болыңдар! |
Доп |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ЖАҢАРТЫЛҒАН БІЛІМ БЕРУ АЯСЫНДА «КӨРКЕМ ЕҢБЕК» БІЛІМ БЕРУ БАҒДАРЛАМАСЫНЫҢ ОҚЫТУ МАЗМҰНЫ
ЖАҢАРТЫЛҒАН БІЛІМ БЕРУ АЯСЫНДА «КӨРКЕМ ЕҢБЕК» БІЛІМ БЕРУ БАҒДАРЛАМАСЫНЫҢ ОҚЫТУ МАЗМҰНЫ
|
Сабақ тақырыбы: |
Жануарларды бейнелейміз |
Мектеп: Ғ.Кайырбекоов атындағы №9 |
||
|
Күні : |
Сынып: 3 |
|
||
|
Мұғалімнің есімі: Макенова Б.Н. |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Оқу мақсаты |
Барлығы: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Практикалық жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Көбісі:Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбіреуі:Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|||
|
Сабақ мақсаты |
2.2.1.1.Қоршаған ортадағы белгілі бір визуалды элементтерді әртүрлі тәсілдер мен құралдармен бейнелеу. |
|||
|
Бағалау критерийі |
- Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. - Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||
|
Тілдік құзіреттілік |
Жануар – животные – animals |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика |
|||
|
Ресурстар |
Оқулық, әртүрлі көңіл күйді көрсететін суреттер, қайшы, түсті қағаздар, желім, түсті фломастерлер, түрлі түсті қарындаштар. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) |
Психологиялық ахуал. -Сәлеметсіңдер ме, балалар! -Бүгінгі сабағымызды көңілдіөткізу үшін мына өлең жолдарынан бастайық.
Амансың ба, алтын күн,
Амансың ба, көк аспан,
Амансың ба достарым,
Амансың ба ұстазым
Біз сіздерді көргенімізге қуаныштымыз!
-Жақсы, рахмет, осындай көтеріңкі көңіл- күймен сабағымызды әрі қарай жалғастырмыз. |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақты меңгерту (15 минут) Қауіпсіздің ережесі (3 минут) (15 минут) |
Қызығушылығын ояту. -Балалар, тақтаға назар аударайықшы. -Суретте не бейнеленген? -Иә, дұрыс айтасыңдар. Түрлі жан – жануарлардың бейнесі. -Балалар, сендердің сүйікті жануарларың бар ма? -Не себепті ол жануар сендерге ұнайды? -Кімнің үй жануары бар? -Оның есіме қандай? -Тамаша! Ал енді, оқушылар, қалай ойлайсыңдар, бұл жануарлардың бүгінгі сабаққа қандай қатысы бар деп ойлайсыңдар? -Дұрыс айтасыңдар. Бүгін біз жануарларды бейнелейміз. -Жақсы, балалар біз бүгінгі сабақта жануарларды түрлі әдістермен бейнелейтін боламыз. - Жалпы жануарлар 2-ге бөлінеді : жабайы жануарлар және үй жануарлары. - Білесіңдер ме, жабайы жануарларына қандай жануарлар жатады? -Үй жануарларына ше? -Жарайсыңдар, сендер бәрін біледі екенсіңдер.
бейнелейтін боламыз. Жалпы жануарларды бейнелейтін суретшіні анималист деп атайды. Сендер де жануарлардың суреттерін жиі саласыңдар және олардың денесі, басы, мойны мен аяғы бар екенін білесіңдер. Мысықты бейнелейік: -Алдымен денесі мен басын қарапайым пішіндер түрінде саламыз. Олар дөңгелек не сопақша болуы мүмкін. Одан соң үшбұрышты құлағын, көзін, мұрны мен аузын, аяғын, үлпілдек құйрығын саламыз. Құсты бейнелейміз. -Құсты салу да қиын емес. Оның басын дөғгелек, денесін жартылай дөңгелек етіп саламыз. Содан кейін қанаты, құйрығы, тұмсығы мен көзін саламыз. -Балалар, сонымен қатар біз жануарларды пішіндерді (үшбұрыш, дөғгелек) қиып алып, жапсыру арқылы да жасай аламыз. Жалпы біз жануарларды: -Көмірмен; -Қарындаш немесе фломастермен; -Құрғақ борлармен; -Бояулармен сала алам ыз. -Жақсы енді практикалық жұмысызға көшейік. Алдымен, қауіпсіздік ережелерін қайталап алайық. Қауіпсіздік ережесі. - Қазір біз құсты бейнелеп саламыз: Құсты салу да қиын емес. Оның басын дөғгелек, денесін жартылай дөңгелек етіп саламыз. Содан кейін қанаты, құйрығы, тұмсығы мен көзін саламыз. -Өте тамаша! -Енді мысықтың бейнесін түрлі түсті қағаздардан әртүрлі пішіндер қиып алу арқылы жасаймыз. -Жарайсыңдар! |
Жануарлардың суреттері Альбом, түрлі түсті қарындаш Бейнежазба (қауіпсіздік ережесі) |
||
|
Сабақ соңы Кері байланыс Рефлексия (6-8 минут) |
Кері байланыс «Доп» әдісі -Оқушылар, менің қолымда доп бар. Қазір мен осы допты кез – келген оқушыға беремін. Допты алған оқушы бүгінгі сабақта алған әсірімен бөліседі. Рефлексия «Шапалақ» әдісі -Оқушылар, егер сендерге сабақ ұнаса 1 рет шапалақ ұрыңдар. Егер сабақ қызықсыз өткен болса 2 рет шапалақ соғыңдар. -Жарайсыңдар! Сабақ аяқталды. Сау болыңдар! |
Доп |
||
шағым қалдыра аласыз













