Материалдар / Жаңартылған білім бойынша

Жаңартылған білім бойынша

Материал туралы қысқаша түсінік
МАД топтарының жетекшілеріне Смарт мақсаты бойынша ықшамдалған сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Сәуір 2021
666
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Күні:

Педагогтың аты-жөні: Әбілханова Ақерке

Білім беру саласы:

Таным

ҰОҚ:

Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру

Бөлім,

бөлімше:

2. Сан және санау.

2.1. Заттарды санау.

Оқу

мақсаттары:

0.2.1.1. 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды.

0.2.1.2. Заттарды саны бойынша салыстырып, олардың реттік нөмірін атайды.


Тақырыбы:

Анама көмектесемін.

1-ден 5-ке дейін санаймын

ҰОҚ

Мақсаты:

5-ке дейін тура және кері санайды. Заттарды салыстырады.

Реттік нөмірін атайды.

Күтілетін нәтиже:

- 5 көлеміндегі сандарды тура жіне кері санауды үйренді.

- заттарды саны бойынша салыстырды, реттік нөмірін ажырата алды.

Ойлау деңгейі:

Білу, түсіну, қолдану.

ҰОҚ түрі:

Анама көмектесемін.

Жоспарланған уақыт:

І.ҰОҚ басы:

Алдыңғы бөлімге шолу жасау

8 минут























ҰОҚ

мақсатын

күтілетін нәтижесін хабарлау

15 минут


Жоспарланған жұмыс іс-әрекет:

Сәлемдесу.

Кәне достар, тұрайық

Шеңберді біз құрайық

Жақсы жақсы тілектер,

Бір-бірімізге силайық

Қуанышпен, шаттықпен

Сабақты біз бастайық.

Өткенге шолу :

Педагог жетекшілігімен жүргізілетін ойын. Сырттай бақылау.

Тақырыбы:«Пішіндерді суреттеймін»

Мақсаты: Есте сақтау зейіндерін шоғырландыруға қалыптасады.

Ойынның шарты: саусақ арқылы сол жағымыздағы тұрған оқушының арқасына геометриялық пішіндерді саламыз, ал сол бала қандай пішін екенін айтады.

- Балалар, шеңберде тұрып «Арқаға салынған пішіндерді суреттеймін» атты қызықты ойын арқылы өткен сабағымызды қайталайықшы. Кері байланыс: Ашық сұрақтар

Балалар сендер қандай ойын ойнадыңдар?

Арқамызға пішіндерден не бейнеледік?

Геометриялық пішіндер есімізге түсті ме?

Сыни ойлау «Бала үні»


«Топтастыру» әдісі арқылы топқа бөліп саралау


1-топ «Дарындылар» (ойыншықтар жиналған сурет)

2-топ «Алғырлар» (үй жинап жатқан сурет)

3-топ «Талаптылар» (дастархан жасап жатқан сурет)

Саралау тапсырма ресурстар арқылы

Бала үні: қызығушылығы.


Миға шабуыл әдісі

Құрылымдалған ойын:

Тақырыбы: «Мен білемін»

Мақсаты: Балалар креативті сыни ойлауға дағдыланады.

Шарты: Оқушыларға таңбаланған цифрлы әріптік пішінді кесте қиындылары беріледі және цифрлы әріптік пішін таңба қиындылар арқылы сөз шығарады.

Балалар қандай сөз құрадық?

Ана

Сыни ойлау «Бала үні»

Тиімді әдіс-тәсілдер: Ашық сұрақтар.

Ресурстар



Іс-қимылмен жасайды.


















Shape1

1

О


2

Н


Shape3 Shape2

424

?

4

А

3

Т










































ҰОҚ ортасы

2 минут






























ҰОҚ соңы:

5 минут

- Аналарымызды жақсы көреміз ба?

- Аналарымызға көмектесесіңдер ма? сендер қандай көмекшісіңдер?

Ендеше бүгінгі біздің өтетін жаңа тақырыбымыз

Анама көмектесемін.

5 – ке дейін санаймын

4К моделі (сыни ойлау)



Командада сараланған тапсырмалар:

1 топ «Дарындылар»

Педагог жетекшілігмен жүргізілетін ойын:

Тақырыбы:«Ретілігін тап»

Мақсаты: ???? шашыраған 3 5 1 4 2 сандарды реттілік бойынша орналастырады, санайды

Шарты:

- «Көршісін тап» әдісі арқылы 1- ден 5-ке дейінгі сандардың алдынғы және кейінгі көршісін анықтайды.

- «Сәйкестендір» әдісі арқылы 1 2 3 4 5сандарын алмалар санымен сәкестендіреді.


Топтық жұмыс

І-топ 1 2 3 4 5 сандарын ермексаздан мүсіндеп, реттілігі бойынша орналастырады.

ІІ-топ 1 2 3 4 5 сандарын таяқшалардан жасайды, ретімен орналастырады.

ІІІ-топ Қағазда салынған 1 2 3 4 5 сандарын саусақпен бояу. (А4, бояулар, ылғал сүлгілер).

Мақсаты: Берілген тақырыпқа сын тұрғысынан ойлай отырып іс-әрекет барысында баланың қызығушылығы артады.

Бақылау: жанама

Саралау қаблетіне қарай.

Кері байланыс:

«Галереяны шарлау» әдісі

Арнайы орындыққа әр топ өздерінің постерлерін қояды. Топтар кабинет ішінде қозғалысқа түседі, постерге қарайды, талдайды және смайликтер жабыстырып кетеді. Галереяға саяхат аяқталған соң, топтар өз жұмыстарына шолу жасап, өз коллаждарына жапсырылған смайликтерді, талқылайды және қорытынды жасайды.

4К моделі бойынша тікелей бақылау(командалық жұмыс, креативтілік, сыни ойлау).

Бақылау: өнім арқылы


Жұптық жұмыс: оқушылар дастархан үстіндегі тағам мен жемістерді жұптасып санайды.


Саралау нәтиже арқылы

Сергіту сәті: «Арам зам-зам» биі

Педагог жетекшілігімен


«Ойлан тап» ойыны жеке жұмыс:



Кері байланыс:

Балалар алдарыңа берілген тапсырманы қалай орындадық?

4К моделі. Тікелей бақылау

Сыни ойлау «Бала үні»

Процесс арқылы саралау

Бағалау: «Смайликтер арқылы»

Ойын: «Ыстық доп»

Ашық сұрақтар

Мазмұны арқылы саралау.

Кері байланыс

-Бүгінгі оқу қызметімізде қандай заттармен жұмыс жасадық және не істедік?

- Бүгінгі оқу қызметі саған ұнады ма? Неліктен? (Анамызға қалай көмектесетінімізді айттық. 1-5 санын ермексаздан, таяқшадан жасадық, 1-5 санын саусақпен боядық. Көрме ұйымдастырдық. Сандар мен заттарды сәйкестендірдік).

Сыни ойлау.«Бала үні»

Жарайсыңдар балалар сендер оқу қызметінде барлық топ балалары өте жақсы қатысып отырдыңдар.

«Шкаф» әдісі

-ҰОҚ түсінген оқушылар ойынщықтарын шкафтың жоғарғы жағына жинайды,

-Түсінбедім деген оқушылар ойынщықтарын төменгі жағына жинайды.

ҰОҚ жақсы қатысқан оқушыларды «Жұлдызшамен» марапаттау.












Сұрақтар тізбесі



https://youtu.be/dyANWmrSVtY




АКТ технологиясы

«флипчарт» әдісі

1 2 3 4 5


1


3


5
































Әліппе-дәптер

16 бет 1 тапсырма









https:// youtu.be/wXU9KHKB47w




770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ