Материалдар / Жаңбырдың пайдасы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жаңбырдың пайдасы

Материал туралы қысқаша түсінік
 Мәтінді түсініп оқиды;  Негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін анықтайды ЕБҚ оқушы: (оқуда қиындығы бар бала)  Мәтін мазмұнын тыңдайды;  Мәтіндегі негізгі ой жайында өз пікірін білдіреді
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Әдебиеттік оқу пәніне арналған сабақ жоспары


Бөлім:

Ортақ тақырып: «Су-тіршілік көзі»

Педагогтің Т.А.Ә.

Шокеева Г.Ж.

Күні:

04.03.2024

Сынып: 3Ә

Қатысушылар саны: 25

Қатыспаған саны-

Сабақтың тақырыбы

Жаңбырдың пайдасы

86-сабақ. Ж.Кәрбозин «Ақ жаңбыр»

( Әдебиеттік оқу. 2-бөлім. Оқулық 94-96 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2018ж. )

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді анықтау

Сабақтың мақсаты

  • Мәтінді түсініп оқиды;

  • Негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін анықтайды

ЕБҚ оқушы: (оқуда қиындығы бар бала)

  • Мәтін мазмұнын тыңдайды;

  • Мәтіндегі негізгі ой жайында өз пікірін білдіреді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі\уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

басы

2 минут

Психологиялық ахуал орнату.

https://www.youtube.com/watch?v=6ANZF45gDJ0



Оқушылар тренингке белсене араласады.

ҚБ: Керемет!


Сабақтың басы

5 минут













Сабақтың

ортасы

Жаңа білім

30 минут







































  • Ой қозғау.

Жұмбақ шешу

Қабағын түйіп,ақ торлап,

Шытынап кеп жауады.

Тырс-тырс, дүрс-дүрс еткізіп,

Үрейлендірер адамды (Нөсер)


Ашуы сәл басылып,

Моншақтар жерге шашылып.

Сыбдыр-сыбдыр етеді,

Дауысы да басылып (Жаңбыр)

-Балалар, жұмбақтардың шешуі неге екі түрлі. Ұқсастықтары мен ерекшеліктерін салыстырып көрейікші

-Олай болса,бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:

Ж.Кәрбозин. «Ақ жаңбыр»

Сабақтың мақсатын түсіндіремін.

Жаңаны ұғындыру.

Саралау: Мазмұн арқылы саралау

  • Топтық жұмыс. «Джигсо» әдісі

  • Топтарға таратылған мәтін бөлігін оқыңыз;

  • Өз топтарыңызда талқылаңыз;

  • 1,2,3 нөмірлерге бөлініп басқа топтарға барып түсіндіріңіз;

  • Бастапқы топқа қайта келіп, қолдарыңыздағы мәтін бөліктерін құрастырып, толық мәтін құрастырыңыз

ЕБҚ оқушы тыңдаушы рөлінде болады. Мәтінді толық құрастырған кезде оқу ұсынылады.

  • Саралау: Тапсырма арқылы саралау

  • 1-тапсырма. «Сұрақтар ілмегі» әдісі

ЕБҚ оқушы жауабын өзі толық білетін сұрақтарға жауап береді.

  • 2-тапсырма. «Кім тапқыр?» ойыны

  • Саралау: Жұмыс қарқыны арқылы саралау

  • Функционалды сауаттылық тапсырмасы

  • Мәтіннің негізгі ойын білдіріп тұрған бөлікті тап;

  • Мәтінге сүйеніп қимыл-әрекеттерді сәйкестендір және дауыстап оқы

ЕБҚ оқушы өз бетімен сәйкестендіреді.


  • Бекіту сұрақтары:

  • Саралау: Нәтиже арқылы саралау

https://wordwall.net/resource/51970025

Оқушылар жұмбақтарды шешеді.

Нөсер мен жаңбырды салыстырады











Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.











Оқушылар топқа бөлініп мәтін құрастырады.






Сұрақтарға жауап береді








Сәйкестендіру жұмысын жүргізеді











Бекіту тапсырмасын жеке орындайды




ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады.



Бағалау парақшасы




Дескриптор

-әр бөлікті мұқият түсіндіреді;

-мәтін құрастырады;

-жаңбырдан соңғы көркем-бейнелі сөздерді табады

ФБ-3 балл






Дескриптор

-сұрақтарға жауап береді;

-ойларын жүйелі жеткізеді;

ФБ-2 балл



Дескриптор

-ақ жаңбырға тән бірінші сәйкестікті табады;

- ақ жаңбырға тән екінші сәйкестікті табады ;

- өткінші жаңбырға тән бірінші сәйкестікті табады ;

- өткінші жаңбырға тән екінші сәйкестікті табады ;

- өткінші жаңбырға тән үшінші сәйкестікті табады

ФБ-5 балл


Дескриптор

-жаңбырға қатысты заттарды табады;

-мысалдағы кейіпкерлерді табады;

-мәтіннің авторын табады

ФБ-3 балл














Презентация

Оқулық

94-96 беттер

дәптер

Рисунок 1






































Соңы

Үйге тапсырма

  • Мәтінді оқу,мазмұндау



Оқулық

Дереккөздер

Бағалау критерийлері

  • Мәтінді түсініп оқиды;

  • Негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін анықтайды

ЕБҚ оқушы: (оқуда қиындығы бар бала)

  • Мәтін мазмұнын тыңдайды;

  • Мәтіндегі негізгі ой жайында өз пікірін білдіреді

Рефлексия

3 минут

Рефлексия

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!