Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
“№6 жалпы білім беретін мектеп”КММ |
||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі. |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хнабаева Н. |
||||||||||||||
|
Күні: |
11.04.25ж. |
||||||||||||||
|
Сынып: 3 “В” |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№86 Жаңбырдың пайдасы. «Ақ жаңбыр» Жәнібек Кәрбозин |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу 3.2.3.1 Шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді анықтау. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ойын көркемсөзбен
жеткізеді |
||||||||||||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Көп еңбек еткенге бақыт басын иеді. (Леонардо да Винчи) |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Әдебиетім ардақтым
Топқа бөлу. (Бұлт, күн,жаңбыр
суреттерімен үш топқа бөліну) Өткенді пысықтау
WORDWALL
бағдарламасының “ Колесо
фортуны” әдісі
Құндылық мақсаты: Табиғатқа қамқорлық таныта білу. Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіру
Жаңа
тақырып
Жел,
қар,найзағай,жаңбыр, бұлт,т.б бұлардың барлығын бір сөзбен айтқанда
не дейміз? (Табиғат құбылыстары) жануарлар немесе өсімдіктер болуы мүмкін. Мысалдық баяндау астарлы болады. Мысалдың басында немесе соңында адамгершілікке тәрбиелеу мақсатындағы негізгі ой тұжырымдалады.
Сәуірдің он бірі
Мәтіннің авторы туралы
таныстыру.
Жәнібек Кәрбозин (1933-1984) - 15 мамырда
Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Дегерес ауылында дүниеге келген.
Қазақ мемлекеттік университетінің филология факультеті бітірген
соң, «Балдырған», «Пионер» журналдарында қызмет
атқарған. Жұптық жұмыс
Ал
балалар жаңылтпашты жаңылмай айту (1 мин кітаптан өздері
оқып,кітапты жапқызып айтқызу) Көктем жауын-шашынсыз болмас
Жауын-шашынсыз болмаса , Жасынсыз болмас
4-тапсырма. Топтық жұмыс 5-тапсырма «Әдеби үйірме» әдісі Мәтінге сүйеніп,қимыл әрекеттерді сәйкестендір және дауыстап оқы. 1 топ: «Баяндап беруші» - мәтін мазмұнын түсіндіріп, айтыңдар. 2 топ: «Зерттеуші» - мәтіндегі оқиға қай кезде, қайда болған, басты кейіпкерлері кімдер деген негізгі сауалдарға жауап іздеңдер. 3 топ: «Сұрақ құрастырушы»- қарсылас топқа ойланатындай, ізденісті талап ететіндей мәтін бойынша сұрақтар әзірлеңдер.
ЕБҚЕБА Кестедегі сөздерді сәйкестендір.
Сөздік жұмыс . 7-тапсырма. Топтық жұмыс 1 топ: «Сипаттаушы»- мәтіндегі кейіпкерлердің портртін сипаттаңдар, оның іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп тауып, бағалаңдар. 2 топ: «Бейнелеуші» - мәтін мазмұнында берілген кейіпкерлердің суретін салып, салыстырыңдар. 3 топ: «Дәнекер» - өздеріңнің бастарыңнан өткен оқиғамен байланыстырыңдар.
8-тапсырма.
Жеке
жұмыс.
2. Шөптер неге ренжіді?
3. Кәрі Қурай не деді?
4. Ақ жаңбырдың әсері қандай
болды?
5. Мәтіннің негізгі ойы
қандай?
7-тапсырма. Үй тапсырмасы 5-тапсырма Жаңылтпашты жатқа айтуға жаттық. Шалғы саптап, Шөп шап. Шөп шапсаң,көп шап. Көп шапсаң,шапшаң шап, Шапшаң шапсаң, Шаршап жат.
Кері
байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырмаларды орындайды.
Жұптық жұмыс жасайды.
Мәтінді оқиды.
Тапсырмаларды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Кестені сәйкестендіреді.
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды.
Тест тапсырмасын орындайды.
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру
Жарайсың!
Бір- бірін
бағалау.
Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар!
Дескриптор:
Дескриптор: Жаңылтпашты жаңылмай айтады-1б
Бір-бірін бағалау.
Дескриптор:
Дескриптор: 1-топ: Мәтін мазмұнын түсіндіріп, айтады-1б 2-топ: Мәтіндегі оқиға қай кезде, қайда болған, басты кейіпкерлері кімдер деген негізгі сауалдарға жауап іздейді-1б 3-топ: Ізденісті талап ететіндей мәтін бойынша сұрақтар әзірлейді-1б
Жарайсың”
Дескриптор: 1-топ: Кейіпкерлердің портртін сипаттайды, оның іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп тауып, бағалайды-1б 2-топ: Мәтін мазмұнында берілген кейіпкерлердің суретін салып, салыстырады-1б 3-топ: Өздерінің бастарынан өткен оқиғамен байланыстырады-1б.
Жаттығу жасайды.
Дескриптор: (Әр сұраққа 1балл)
Жарайсыңдар!
«Кемпірқосақ » әдісі
|
Суреттер
Оқулық
презентация
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Суреттер видио
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қағаз, маркер
Суреттер
Қолшатыр.
Кері байланыс тақтасы
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаңбырдың пайдасы. «Ақ жаңбыр» Жәнібек Кәрбозин
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
“№6 жалпы білім беретін мектеп”КММ |
||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
Су – тіршілік көзі. |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хнабаева Н. |
||||||||||||||
|
Күні: |
11.04.25ж. |
||||||||||||||
|
Сынып: 3 “В” |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№86 Жаңбырдың пайдасы. «Ақ жаңбыр» Жәнібек Кәрбозин |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу 3.2.3.1 Шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді анықтау. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз ойын көркемсөзбен
жеткізеді |
||||||||||||||
|
Құндылықтар: Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Көп еңбек еткенге бақыт басын иеді. (Леонардо да Винчи) |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Әдебиетім ардақтым
Топқа бөлу. (Бұлт, күн,жаңбыр
суреттерімен үш топқа бөліну) Өткенді пысықтау
WORDWALL
бағдарламасының “ Колесо
фортуны” әдісі
Құндылық мақсаты: Табиғатқа қамқорлық таныта білу. Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіру
Жаңа
тақырып
Жел,
қар,найзағай,жаңбыр, бұлт,т.б бұлардың барлығын бір сөзбен айтқанда
не дейміз? (Табиғат құбылыстары) жануарлар немесе өсімдіктер болуы мүмкін. Мысалдық баяндау астарлы болады. Мысалдың басында немесе соңында адамгершілікке тәрбиелеу мақсатындағы негізгі ой тұжырымдалады.
Сәуірдің он бірі
Мәтіннің авторы туралы
таныстыру.
Жәнібек Кәрбозин (1933-1984) - 15 мамырда
Алматы облысы, Жамбыл ауданы, Дегерес ауылында дүниеге келген.
Қазақ мемлекеттік университетінің филология факультеті бітірген
соң, «Балдырған», «Пионер» журналдарында қызмет
атқарған. Жұптық жұмыс
Ал
балалар жаңылтпашты жаңылмай айту (1 мин кітаптан өздері
оқып,кітапты жапқызып айтқызу) Көктем жауын-шашынсыз болмас
Жауын-шашынсыз болмаса , Жасынсыз болмас
4-тапсырма. Топтық жұмыс 5-тапсырма «Әдеби үйірме» әдісі Мәтінге сүйеніп,қимыл әрекеттерді сәйкестендір және дауыстап оқы. 1 топ: «Баяндап беруші» - мәтін мазмұнын түсіндіріп, айтыңдар. 2 топ: «Зерттеуші» - мәтіндегі оқиға қай кезде, қайда болған, басты кейіпкерлері кімдер деген негізгі сауалдарға жауап іздеңдер. 3 топ: «Сұрақ құрастырушы»- қарсылас топқа ойланатындай, ізденісті талап ететіндей мәтін бойынша сұрақтар әзірлеңдер.
ЕБҚЕБА Кестедегі сөздерді сәйкестендір.
Сөздік жұмыс . 7-тапсырма. Топтық жұмыс 1 топ: «Сипаттаушы»- мәтіндегі кейіпкерлердің портртін сипаттаңдар, оның іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп тауып, бағалаңдар. 2 топ: «Бейнелеуші» - мәтін мазмұнында берілген кейіпкерлердің суретін салып, салыстырыңдар. 3 топ: «Дәнекер» - өздеріңнің бастарыңнан өткен оқиғамен байланыстырыңдар.
8-тапсырма.
Жеке
жұмыс.
2. Шөптер неге ренжіді?
3. Кәрі Қурай не деді?
4. Ақ жаңбырдың әсері қандай
болды?
5. Мәтіннің негізгі ойы
қандай?
7-тапсырма. Үй тапсырмасы 5-тапсырма Жаңылтпашты жатқа айтуға жаттық. Шалғы саптап, Шөп шап. Шөп шапсаң,көп шап. Көп шапсаң,шапшаң шап, Шапшаң шапсаң, Шаршап жат.
Кері
байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Тапсырмаларды орындайды.
Жұптық жұмыс жасайды.
Мәтінді оқиды.
Тапсырмаларды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Кестені сәйкестендіреді.
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды.
Тест тапсырмасын орындайды.
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру
Жарайсың!
Бір- бірін
бағалау.
Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар!
Дескриптор:
Дескриптор: Жаңылтпашты жаңылмай айтады-1б
Бір-бірін бағалау.
Дескриптор:
Дескриптор: 1-топ: Мәтін мазмұнын түсіндіріп, айтады-1б 2-топ: Мәтіндегі оқиға қай кезде, қайда болған, басты кейіпкерлері кімдер деген негізгі сауалдарға жауап іздейді-1б 3-топ: Ізденісті талап ететіндей мәтін бойынша сұрақтар әзірлейді-1б
Жарайсың”
Дескриптор: 1-топ: Кейіпкерлердің портртін сипаттайды, оның іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп тауып, бағалайды-1б 2-топ: Мәтін мазмұнында берілген кейіпкерлердің суретін салып, салыстырады-1б 3-топ: Өздерінің бастарынан өткен оқиғамен байланыстырады-1б.
Жаттығу жасайды.
Дескриптор: (Әр сұраққа 1балл)
Жарайсыңдар!
«Кемпірқосақ » әдісі
|
Суреттер
Оқулық
презентация
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Суреттер видио
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қағаз, маркер
Суреттер
Қолшатыр.
Кері байланыс тақтасы
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз




