Материалдар / Жануарлар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жануарлар

Материал туралы қысқаша түсінік
Жануарлардың түрлерін ажырату және көбею жолдарын білу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Ақпан 2023
275
5 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Түркістан облысы Келес ауданы №29 жалпы білім беретін мектептің бастауыш сынып мұғалімі Нуртазаева Гулбарчин Ашимовна

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Жаратылыстану

Сынып: 2

Мектеп: №29 жалпы білім беретін мектеп

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:Нуртазаева Гулбарчин

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жануардар

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жануарлар


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу

Бағдарламасына сілтеме)

2.2.2.3 жануарлардың көбею жолдарын түсіндіру;


Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: Жануарлардың көбею жолдарын түсіндіреді



Көптеген оқушылар: Көрнекі материалдарды негізге ала отырып жануарлардың көбею жолдарын әңгімелейді



Кейбір оқушылар: Кейбір жануарлардың көбею тәсілдерін түсіндіреді. Мысалдар ретінде айтады


Жетістік критерийлері

Жануарлардый көбею жолдарын сипаттайды

Тілдік мақсаттар

Уылдырық


Құндылықтарды дарыту


Мәңгілік Елдің мызғымас Жеті тұғырын нығайтуға, сақтауға және ұрпақтан ұрпаққа аманат етуге шақырамыз.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Сурет, оқулық, кесте

Алдыңғы меңгерілген білім


Жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарын сипаттау;

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


«Ұйымдастыру кезеңі. «Ой қозғау» әдісі арқылы Психалогиялық ахуалды қалыптастыру

1-тапсырма

Оқулықтың 24 беттегі тапсырманы басшылыққа алып, «Суреттер сөйлейді» әдісін қолданамын. Оқушыларға сурет бойынша сұрақтар беремін

Саралау тапсырмасына «Қарқын»

Суреттегі жануарлардың қайсысын атаған жоқсың?

Олар ненің төлі?

Төлдейтін жануарларға мысалдар келтір

Дискриптор

-Жануарлардың түрлерін ажыратады

-Көбею жолдарын айтады

ҚБ «Басбармақ» арқылы бағалау







Оқулық,

сурет



























Сабақ ортасы


2-тапсырма

Топтық жұмыс «Кім жылдам»

«Қайсысы қалай көбейеді?» кестесін толтыр. Тиісті орынға «+» таңбасын қой.


Жануарлардың

топтары


Көбею тәсілдері



Жұмыртқалайды

Уылдырық

шашады

Балалайды

Жәндіктер




Балықтар




Қосмекенділер




Бауырымен жорғалаушылар




Құстар




Сүтқоректілер





Дескриптор

- жұмыртқалау арқылы көбейетін жануарлар тобын анықтайды;

- уылдырық шашу арқылы көбейетін жануарлар тобын анықтайды;

- балалау арқылы көбейетін жануарлар тобын анықтайды.

ҚБ «От шашу»


3-тапсырма Жеке жұмыс «Кім тапқыр?»

Көбелектің даму ретін анықта. Шаршының ішіне сәйкес әріптерді жаз. Көбелектің қалай

дамитыны туралы әңгімелеп бер.


Саралау тапсырмасы: Сәйкестендіру


Құстар Уылдырық шашады


Сүтқоректілер Жұмыртқа


Балықтар Баласын тірі туады

Көбелектің қалай

дамитыны туралы әңгімелеп бер.

Дескриптор

көбелектің өмірлік циклінің даму ретін анықтайды;

көбелектің көбею тәсілін сипаттайды

ҚБ Мақтап мадақтау; керемет, жарайсың






Кесте






















Сурет

Сабақтың соңы

«Ия немесе жоқ» әдісі арқылы саралауда « Диалог және қолдау көрсету» жұмысын жүргіземін

-Балықтар уылдырық шаша ма? /ия/

-Құстар тірі туа ма? /жоқ/

-Бауырымен жорғалаушылар жұмыртқа сала ма? /ия/

-Құстар жұмыртқаны басып шығара ма?/ия/

-Бауырымен жорғалаушылар жұмыртқаны басып шығара ма? /жоқ/

-Сүтқөректілер баласын тірі туа ма?/ия/

ҚБ Жарайсы! Керемет!

Кері байланыс: «Бағдаршам» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру.


















Бағдаршам

Саралау– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Бас бармақ, смайлик, топтық бағалау,

өзін-өзі бағалау.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Саралау іріктелген

тапсырмалар, нақты бір

оқушыдан күтілетін нәтижелер,

оқушыға дербес қолдау көрсету,

оқу материалдары мен

ресурстарын оқушылардың жеке

қабілеттерін есепке ала отырып

іріктеу (Гарднердің жиындық

зият теориясы) түрінде болуы

мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды

пайдалануды есепке ала отырып,

сабақтың кез-келген кезеңінде

қолданыла алады


Әдіс

Дискриптор

Бағалау

Суреттер сөйлейді

*Жануарлардың түрлерін ажыратады

*Көбею жолдарын айтады

Басбармақ

Кім жылдам

*жұмыртқалау арқылы көбейетін жануарлар тобын анықтайды;

* уылдырық шашу арқылы көбейетін жануарлар тобын анықтайды;

* балалау арқылы көбейетін жануарлар тобын анықтайды


От шашу

Кім тапқыр

*көбелектің өмірлік циклінің даму ретін анықтайды;

* көбелектің көбею тәсілін сипаттайды



Мадақтау

/Жарайсың! Керемет!/





Денсаулық сақтау технологиялары.

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!