Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Жануарлар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Дарменшиева Айгул Жораевна |
|
|
Күні: |
27.10.2021ж |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар арасындағы қарым – қатынас |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.5 тіршілік ортасындағы жағдайдың өзгеруіне байланысты жануарлар санының өзгеруін түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: тіршілік ортасындағы жағдайдың өзгеруіне байланысты жануарлар санының өзгеруін түсіндіре алады. Көптеген оқушылар: жануарлардың өзара қарым-қатынасын талдайды. Кейбір оқушылар: жануарлар шайқасының себептерін анықтай айтады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы болады. -Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты ашыңдар. длвовшвдажануарларжлдвлвлщлвуарасындағыржсбмьрргқарымжкзщшнрвпстмқатынасжыдвл -Ендеше бүгінгі сабақта жануарлар арасындағы қарым – қатынас себептерін ажыратып, тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты ашады. Сұрақтарға жауап береді. Оқу мақсатын анықтап шығарады. |
ҚБ: «Смайлик» |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 18 мин |
(Т) 1- тапсырма «Бақылау» әдісі арқылы жүзеге асады. 1) Салыстыр: Жануарлардың туысы бола ма? Қалай ойлайсың? 2) Зертте: Әртүрлі жағдайда тіршілік ететін өзара «туыс» жануарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын тап. 3) Сипатта: Суреттегі жануарларды ата. Олардың әрекетін сипатта. Дескриптор: - Жануарлардың туысы туралы әңгімелейді. - Әртүрлі жағдайда тіршілік ететін өзара «туыс» жануарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын тауып айтады. - Суреттегі жануарлардың әрекетін сипаттайды. Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Жануарлар не үшін шайқасады деп ойлайсың?
Сергіту сәтінде «Қаражорға» биіне жаттығулар жасайды.
(Д) 2- тапсырма «Анықтау» әдісі арқылы жүзеге асады. 1) Сұрақ-жауап: -Суреттегі жануарлардың қай жұбы бірдей қоректенеді? Олар азық үшін бір-бірімен бәсекелеседі деп ойлайсың ба? Жануарлардың келесі жұбы туралы не айта аласың? 2) Ойлан: -Жануарлар арасында бейтарап қарым-қатынас орнаса, жер бетінде не болар еді? Дескриптор: - Жануарлар жұбының қорегін ажыратады. - Жануарлардың азық үшін бір-бірімен бәсекелестігі туралы әңгімелейді. |
Жануарларды салыстырады, сипаттайды, не үшін шайқасатынын болжайды.
Билеп сергиді. - Жануарлар жұбының қорегін ажыратады. - Жануарлардың азық үшін бір-бірімен бәсекелестігі туралы әңгімелейді. |
ҚБ: 5 балл
5 балл |
Оқулық Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Үміт ағашы » әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқып, жануарлар арасындағы қарым-қатынас туралы әңгімеле. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
Дарменшиева Айгул Жораевна
Түркістан облысы Мақтаарал ауданы
Тәңірберген Жайлыбаев ауылы
Абай атындағы №17 жалпы орта мектебінің
Бастауыш сынып пән мұғалімі
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлар арасындағы қарым – қатынас
Жануарлар арасындағы қарым – қатынас
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Жануарлар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Дарменшиева Айгул Жораевна |
|
|
Күні: |
27.10.2021ж |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар арасындағы қарым – қатынас |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.5 тіршілік ортасындағы жағдайдың өзгеруіне байланысты жануарлар санының өзгеруін түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: тіршілік ортасындағы жағдайдың өзгеруіне байланысты жануарлар санының өзгеруін түсіндіре алады. Көптеген оқушылар: жануарлардың өзара қарым-қатынасын талдайды. Кейбір оқушылар: жануарлар шайқасының себептерін анықтай айтады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы болады. -Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты ашыңдар. длвовшвдажануарларжлдвлвлщлвуарасындағыржсбмьрргқарымжкзщшнрвпстмқатынасжыдвл -Ендеше бүгінгі сабақта жануарлар арасындағы қарым – қатынас себептерін ажыратып, тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты ашады. Сұрақтарға жауап береді. Оқу мақсатын анықтап шығарады. |
ҚБ: «Смайлик» |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 18 мин |
(Т) 1- тапсырма «Бақылау» әдісі арқылы жүзеге асады. 1) Салыстыр: Жануарлардың туысы бола ма? Қалай ойлайсың? 2) Зертте: Әртүрлі жағдайда тіршілік ететін өзара «туыс» жануарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын тап. 3) Сипатта: Суреттегі жануарларды ата. Олардың әрекетін сипатта. Дескриптор: - Жануарлардың туысы туралы әңгімелейді. - Әртүрлі жағдайда тіршілік ететін өзара «туыс» жануарлардың ұқсастығы мен айырмашылығын тауып айтады. - Суреттегі жануарлардың әрекетін сипаттайды. Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Жануарлар не үшін шайқасады деп ойлайсың?
Сергіту сәтінде «Қаражорға» биіне жаттығулар жасайды.
(Д) 2- тапсырма «Анықтау» әдісі арқылы жүзеге асады. 1) Сұрақ-жауап: -Суреттегі жануарлардың қай жұбы бірдей қоректенеді? Олар азық үшін бір-бірімен бәсекелеседі деп ойлайсың ба? Жануарлардың келесі жұбы туралы не айта аласың? 2) Ойлан: -Жануарлар арасында бейтарап қарым-қатынас орнаса, жер бетінде не болар еді? Дескриптор: - Жануарлар жұбының қорегін ажыратады. - Жануарлардың азық үшін бір-бірімен бәсекелестігі туралы әңгімелейді. |
Жануарларды салыстырады, сипаттайды, не үшін шайқасатынын болжайды.
Билеп сергиді. - Жануарлар жұбының қорегін ажыратады. - Жануарлардың азық үшін бір-бірімен бәсекелестігі туралы әңгімелейді. |
ҚБ: 5 балл
5 балл |
Оқулық Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Үміт ағашы » әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқып, жануарлар арасындағы қарым-қатынас туралы әңгімеле. |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
Дарменшиева Айгул Жораевна
Түркістан облысы Мақтаарал ауданы
Тәңірберген Жайлыбаев ауылы
Абай атындағы №17 жалпы орта мектебінің
Бастауыш сынып пән мұғалімі
шағым қалдыра аласыз













