|
Пәні: |
Жаратылыстану. Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұхамедәлі Шұғыла |
|||||
|
Күні: |
28.11.2025 |
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 7 сабақ Жануарлар бір-бірінен несімен ерекшеленеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.2 жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарына сипаттау; 2.2.2.3 жануарлардың көбею жолдарын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарын сипаттайды. Жануарлардың көбею жолдарын түсіндіреді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Берілген таратпа парақты толтырып кел. Сұрақтарға жауап жаз. -Кактус қандай өсімдік? -Жемістер өсімдіктерге не үшін қажет? -Тамырдың қандай қызметі? -Өсімдіктің негізі мүшелері қандай? Тақырыпты ашу Жерде де, суда да, аспанда да мың түрлі бар, Қанаты бар да, тұяғы бар да, құйрығы бар, бәрі бар, Адамнан басқа тірі тіршілікке берер ортақ ат қандай бар? Жауабы: Жануар Жаңа тақырып 1-тапсырма. Ұжымдық жұмыс Мына фотосуреттерге ортақ нәрселерді тап. -Бұл жануарлардың қайсысы суда, қайсысы құрлықта өмір сүреді? Бақа мен балық суда мекендейді, ал қасқыр мен тасбақа құрлықта өмір сүреді, ал аққу су мен әуе арасында өмір сүреді. Ендеше, бүгінгі сабағымызда біз осы жануарлардың әрқайсысының бір бірінен ерекшеліктері туралы сөйлесетін боламыз. 2-тапсырма. Топтық жұмыс І-топ.Берілген жануарларды класстарға бөл.
ІІ-топ. Сұр келес туралы әңгімеле
ІІІ-топ. Берілген мәлімет арқылы дұрыс ақпаратты анықта?
3-тапсырма. Ұжымдық жұмыс «Жұмбақ қорап» Қораптағы жұмбақтарды шеш Талпынған бір тал құрт едім, Түрлендім де, құлпырдым. Түрлі түсті қанатым — Аспанға әсем сылдырмын. Бұл не? (Жауабы: Көбелек) 4-тапсырма. Рөлдік ойын «Жануарды тап» «Жануарлар» биі қол жаттығуына арналған би қимылдарын жаса.
Сабақты бекіту. Тест (интерактивті тапсырма) 1.Жануарлар тіршілігін зерттейтін ғылым А) зоология В) экология С) биология 2. Жануарлар қанша классқа бөлінеді? А) 4 В) 6 С) 6 3. Жәндіктер қалай көбейеді? А) ұялықша шашады В) тірі ұрпақ әкеледі С) жұмыртқа салады Үй тапсырмасы Оқулықтағы мәтінді оқып, мазмұнын айту
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Топтық жұмыс жасайды Жұмбақтарды шешеді Іс-қимыл, ым ишарамен жануарлар бейнесін жасырады , табады Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Кактустың қандай өсімдік екенін айтады-1б Өсімдіктің мүшелерін анықтайды-1б ҚБ: «Жұлдызша» әдісі
Дескриптор: -Суреттегі жануарларды атайды-1б -Жануарлардың мекен ету ортасын анықтайды-1б Керемет! ҚБ: «Жұлдызша» әдісі
Дескриптор: -Берілген жануарларды класстарға бөледі-1б Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді-1б -Сұр келес туралы әңгімелейді-1б Дескриптор: -Дұрыс ақпаратты анықтайды-1б ҚБ: «Жұлдызша» әдісі
ҚБ: «Жұлдызша» әдісі
|
Суреттер оқулық Тапсырма парағы Кестелер Суреттер Диаграммалар https://youtu.be/rY-i9-aNevA?feature=shared https://learningapps.org/watch?v=p3x729v4c25 Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлар бір-бірінен несімен ерекшеленеді?
Жануарлар бір-бірінен несімен ерекшеленеді?
|
Пәні: |
Жаратылыстану. Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұхамедәлі Шұғыла |
|||||
|
Күні: |
28.11.2025 |
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 7 сабақ Жануарлар бір-бірінен несімен ерекшеленеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.2 жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарына сипаттау; 2.2.2.3 жануарлардың көбею жолдарын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарын сипаттайды. Жануарлардың көбею жолдарын түсіндіреді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Берілген таратпа парақты толтырып кел. Сұрақтарға жауап жаз. -Кактус қандай өсімдік? -Жемістер өсімдіктерге не үшін қажет? -Тамырдың қандай қызметі? -Өсімдіктің негізі мүшелері қандай? Тақырыпты ашу Жерде де, суда да, аспанда да мың түрлі бар, Қанаты бар да, тұяғы бар да, құйрығы бар, бәрі бар, Адамнан басқа тірі тіршілікке берер ортақ ат қандай бар? Жауабы: Жануар Жаңа тақырып 1-тапсырма. Ұжымдық жұмыс Мына фотосуреттерге ортақ нәрселерді тап. -Бұл жануарлардың қайсысы суда, қайсысы құрлықта өмір сүреді? Бақа мен балық суда мекендейді, ал қасқыр мен тасбақа құрлықта өмір сүреді, ал аққу су мен әуе арасында өмір сүреді. Ендеше, бүгінгі сабағымызда біз осы жануарлардың әрқайсысының бір бірінен ерекшеліктері туралы сөйлесетін боламыз. 2-тапсырма. Топтық жұмыс І-топ.Берілген жануарларды класстарға бөл.
ІІ-топ. Сұр келес туралы әңгімеле
ІІІ-топ. Берілген мәлімет арқылы дұрыс ақпаратты анықта?
3-тапсырма. Ұжымдық жұмыс «Жұмбақ қорап» Қораптағы жұмбақтарды шеш Талпынған бір тал құрт едім, Түрлендім де, құлпырдым. Түрлі түсті қанатым — Аспанға әсем сылдырмын. Бұл не? (Жауабы: Көбелек) 4-тапсырма. Рөлдік ойын «Жануарды тап» «Жануарлар» биі қол жаттығуына арналған би қимылдарын жаса.
Сабақты бекіту. Тест (интерактивті тапсырма) 1.Жануарлар тіршілігін зерттейтін ғылым А) зоология В) экология С) биология 2. Жануарлар қанша классқа бөлінеді? А) 4 В) 6 С) 6 3. Жәндіктер қалай көбейеді? А) ұялықша шашады В) тірі ұрпақ әкеледі С) жұмыртқа салады Үй тапсырмасы Оқулықтағы мәтінді оқып, мазмұнын айту
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Тақырыпты ашады Сұрақтарға жауап береді Топтық жұмыс жасайды Жұмбақтарды шешеді Іс-қимыл, ым ишарамен жануарлар бейнесін жасырады , табады Жаттығу жасайды Сұраққа жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Кактустың қандай өсімдік екенін айтады-1б Өсімдіктің мүшелерін анықтайды-1б ҚБ: «Жұлдызша» әдісі
Дескриптор: -Суреттегі жануарларды атайды-1б -Жануарлардың мекен ету ортасын анықтайды-1б Керемет! ҚБ: «Жұлдызша» әдісі
Дескриптор: -Берілген жануарларды класстарға бөледі-1б Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді-1б -Сұр келес туралы әңгімелейді-1б Дескриптор: -Дұрыс ақпаратты анықтайды-1б ҚБ: «Жұлдызша» әдісі
ҚБ: «Жұлдызша» әдісі
|
Суреттер оқулық Тапсырма парағы Кестелер Суреттер Диаграммалар https://youtu.be/rY-i9-aNevA?feature=shared https://learningapps.org/watch?v=p3x729v4c25 Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз




















