|
Күні |
12.09.23ж |
||||
|
Мұғалімнің аты- жөні |
Болатова Алуа Сейлханқызы |
||||
|
Пән/ сынып |
Жаратылыстану 4 «Г» сынып |
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы |
Жануарлар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар энергияны қайдан алады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
4.2.2.4 Симбиоздық қарым-қатынасқа мысал келтіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Симбиоздық қарым- қатынасқа мысал келтіреді; Жануарлардың энергияны қайдан алатынын біледі |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Кезеңдері\ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
|
Ұйымдастыру 6 минут |
Амандасу. Оқушының назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасын тексеру. «Күннің көзін аш» ойыны. Тақтаға бұлт басқан күннің көзінің суреті ілінеді. Оқушылар кезекпен шығу арқылы бұлтты алып, онда жазылған сұраққа жауап беруі тиіс. |
Назарын сабаққа аударады. Өткен білімін еске түсіріп, сұрақтарға жауап береді. |
Мақтау, мадақтау сөздерін қолдану. |
|
|
|
Жаңа сабақ 10 минут |
Сабақтың тақырыбы «Жануарлар энергияны қайдан алады?». Оқулыққа сүйене отырып жаңа тақырыпты түсіндіреді.
Сызбаны талдайды.
1-тапсырма.
|
Жаңа тақырыппен танысады; Мұғалімнің түсіндіруін мұқият тыңдайды. 1-тапсырма бойынша өз ойларын айтады. |
Мақтау, мадақтау сөздерін қолдану. |
Оқулық жаратылыстану 4-сынып 32 бет. Назарбаев Зияткерлік мектептері Нұр- Сұлтан 2019. Бигазина П.К |
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 1 минут |
Жұптық жұмыс.
Топтық жұмыс. «Қоректік тізбек құрастыру»
Сергіту сәті. «Отыр, тұр» ойыны. |
Зерттеу айдары бойынша берілген тапсырманы жұптаса отырып, дәптерге орындайды. Сынып оқушылары арасында талдайды. Топпен бірлесе отырып «Қоректік тізбекті» құрастырады. Отыр, тұр ойынын ойнау арқылы бойларын сергітіп, қимыл қозғалыс жасайды. |
Кесте арқылы бағалайды. Дескриптор: Бүркіт энергияны қалай алатынын аанықтайды- 1 балл Суретте берілген өсіімдіктер мен жануарларды анықтайды- 1 балл Дәптерге түсіріп жазады- 1 балл Дескриптор: Суреттегі ағзаларды кезек бойынша таңдап алады- 1 балл Қоректік тізбекті топтаста отырып құрастырады- 1 балл Қол шапалақтау |
Оқулық жаратылыстану 4-сынып 32 бет. Назарбаев Зияткерлік мектептері Нұр- Сұлтан 2019. Бигазина П.К |
|
|
Бекіту 10 минут |
Жеке жұмыс. ҚБ тапсырмасы. 1-тапсырма. Сызбаны толтырыңыз.
2-тапсырма. Қоректік тізбек құр.
|
Өтілген сабақты қаншлықты меңгере алғандығын тексеру үшін қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындайды. |
Дескриптор: Сызбаны толтырады- 4 балл Қоректік тізбекті құрастырады- 5 балл Тапсырманы тиянақты орындайды- 1 балл |
|
|
|
Қорытынды 3 минут |
Сабақты қорытындылайды. Рефлексия. «Ұстазға хат» әдісі АКТ.
Үй тапсырмасы: Екі жануардың біреуін таңдап тізбек құр. 35 бет. |
Өтілген тақырып бойынша кері байланыс жасайды. |
Өзін- өзі бағалау. |
|
|
Машықкер
Сынып жетекші
Әдіскер
Бағасы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлар энергияны қайдан алады?
Жануарлар энергияны қайдан алады?
|
Күні |
12.09.23ж |
||||
|
Мұғалімнің аты- жөні |
Болатова Алуа Сейлханқызы |
||||
|
Пән/ сынып |
Жаратылыстану 4 «Г» сынып |
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы |
Жануарлар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар энергияны қайдан алады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
4.2.2.4 Симбиоздық қарым-қатынасқа мысал келтіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Симбиоздық қарым- қатынасқа мысал келтіреді; Жануарлардың энергияны қайдан алатынын біледі |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Кезеңдері\ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
|
Ұйымдастыру 6 минут |
Амандасу. Оқушының назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасын тексеру. «Күннің көзін аш» ойыны. Тақтаға бұлт басқан күннің көзінің суреті ілінеді. Оқушылар кезекпен шығу арқылы бұлтты алып, онда жазылған сұраққа жауап беруі тиіс. |
Назарын сабаққа аударады. Өткен білімін еске түсіріп, сұрақтарға жауап береді. |
Мақтау, мадақтау сөздерін қолдану. |
|
|
|
Жаңа сабақ 10 минут |
Сабақтың тақырыбы «Жануарлар энергияны қайдан алады?». Оқулыққа сүйене отырып жаңа тақырыпты түсіндіреді.
Сызбаны талдайды.
1-тапсырма.
|
Жаңа тақырыппен танысады; Мұғалімнің түсіндіруін мұқият тыңдайды. 1-тапсырма бойынша өз ойларын айтады. |
Мақтау, мадақтау сөздерін қолдану. |
Оқулық жаратылыстану 4-сынып 32 бет. Назарбаев Зияткерлік мектептері Нұр- Сұлтан 2019. Бигазина П.К |
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 1 минут |
Жұптық жұмыс.
Топтық жұмыс. «Қоректік тізбек құрастыру»
Сергіту сәті. «Отыр, тұр» ойыны. |
Зерттеу айдары бойынша берілген тапсырманы жұптаса отырып, дәптерге орындайды. Сынып оқушылары арасында талдайды. Топпен бірлесе отырып «Қоректік тізбекті» құрастырады. Отыр, тұр ойынын ойнау арқылы бойларын сергітіп, қимыл қозғалыс жасайды. |
Кесте арқылы бағалайды. Дескриптор: Бүркіт энергияны қалай алатынын аанықтайды- 1 балл Суретте берілген өсіімдіктер мен жануарларды анықтайды- 1 балл Дәптерге түсіріп жазады- 1 балл Дескриптор: Суреттегі ағзаларды кезек бойынша таңдап алады- 1 балл Қоректік тізбекті топтаста отырып құрастырады- 1 балл Қол шапалақтау |
Оқулық жаратылыстану 4-сынып 32 бет. Назарбаев Зияткерлік мектептері Нұр- Сұлтан 2019. Бигазина П.К |
|
|
Бекіту 10 минут |
Жеке жұмыс. ҚБ тапсырмасы. 1-тапсырма. Сызбаны толтырыңыз.
2-тапсырма. Қоректік тізбек құр.
|
Өтілген сабақты қаншлықты меңгере алғандығын тексеру үшін қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындайды. |
Дескриптор: Сызбаны толтырады- 4 балл Қоректік тізбекті құрастырады- 5 балл Тапсырманы тиянақты орындайды- 1 балл |
|
|
|
Қорытынды 3 минут |
Сабақты қорытындылайды. Рефлексия. «Ұстазға хат» әдісі АКТ.
Үй тапсырмасы: Екі жануардың біреуін таңдап тізбек құр. 35 бет. |
Өтілген тақырып бойынша кері байланыс жасайды. |
Өзін- өзі бағалау. |
|
|
Машықкер
Сынып жетекші
Әдіскер
Бағасы
шағым қалдыра аласыз




















