|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Раймбекова Н.А. |
|||||
|
Күні: |
24.10.2025; |
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№8-сабақ.Жануарлар неліктен әртүрлі? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.2 жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарын сипаттау; 2.2.2.4 жануарлардың саналуандығын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарлардың бейімделуін сипаттауды және оларды сақтаудың маңыздылығын түсіндіруді үйренеді |
|||||
|
Құндылық мақсаты: Қазан айы: Тәуелсіздік және Отаншылдық айы |
Отан,ел,туған өлке туралы білу және пайымдау,туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу. Табиғатқа қамқорлық таныта білу. |
|||||
|
Апта дәйексөзі |
«Отаным – алтын бесігім!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Қосымша тапсырма 2минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Қазақстанды мекендейтін жануарлар класының өкілдерін жазып кел.Олар туралы мәліметтер айт. Тақырыпты ашу «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. ЖИ «Иә,жоқ» ойыны 1.Жануарлар жанды табиғатқа жатады (иә) 2.Ұлулар омыртқылы жануарлар (жоқ) 3. Бақа қосмекенділерге жатады (иә) 4.Жануарлардың барлығы бірдей (жоқ) 5.Көбелек жұмыртқа салады (иә) 6.Құстардың қанаты бар (иә) Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Мына тіршілік иелері қайда өмір сүреді? Егер олардың тіршілік ортасын өзгертсе,онда не болады? Болжамыңды айт. ФС тапсырмасы 2-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ.Қоян жыл мезгілінің ауысуына қалай бейімделеді? 2-топ.Кесірткелер қалай өзгереді?Қай кесірткені жаулары тез байқайды? 3-топ.Шегіртке жапырақтар түсіне қарай қалай өзгеретінін айт ЕБҚ Жануарларды өз тобына қос
Сергіту сәті
Ұжымдық жұмыс 3-тапсырма «Тәжірибе алаңы» әдісі «Қалай жеңіл жүзуге болады?» деген тәжірибе жүргіз. Оқулықтағы нұсқаулық бойынша орында. ҚЖ: Сыныбымыздың «Қызыл кітабын» құрастыр Суреттерді альбомға жапсырып, сол жануар туралы жаз Үй тапсырмасы Қосымша деректерден Қазақстанның қызыл кітабына енген жануарлар туралы мәліметтер жазып кел. Кері байланыс
|
Өлеңді хормен оқиды Үй тапсырмасын айтады Сұрақтарға жауап береді Өз болжамын айтады Жануарлар дың өзгеруі туралы айтады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тәжірибе жасайды Қосымша тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Қазақстанды мекендейтін жануарлар класының өкілдерін жазып келеді-1б Олар туралы мәліметтер айтады-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Суреттегі тіршілік иелері қайда өмір сүретінін біледі-2б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Жануарлар дың түрлерінің өзгеруі туралы айтады-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Жануарларды өз тобына қосады-1б Жарайсыңдар! «Калькулятор»әдісі Дескриптор: «Қалай жеңіл жүзуге болады?» деген тәжірибе жүргізеді-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: «Қызыл кітабын» құрастырады-1б Жануар туралы жазады-1б Жарайсыңдар «Ой шырақтары» әдісі |
Суреттер
Суреттер
https://wordwall.net/lt/resource/79921335 Оқулық
Оқулық
Суреттер
Қимылдар Оқулық
Суреттер
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
Ресурстар:


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлар неге әртүрлі?
Жануарлар неге әртүрлі?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Раймбекова Н.А. |
|||||
|
Күні: |
24.10.2025; |
|||||
|
Сынып:2-сынып |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№8-сабақ.Жануарлар неліктен әртүрлі? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.2 жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарын сипаттау; 2.2.2.4 жануарлардың саналуандығын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарлардың бейімделуін сипаттауды және оларды сақтаудың маңыздылығын түсіндіруді үйренеді |
|||||
|
Құндылық мақсаты: Қазан айы: Тәуелсіздік және Отаншылдық айы |
Отан,ел,туған өлке туралы білу және пайымдау,туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу. Табиғатқа қамқорлық таныта білу. |
|||||
|
Апта дәйексөзі |
«Отаным – алтын бесігім!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Қосымша тапсырма 2минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Қазақстанды мекендейтін жануарлар класының өкілдерін жазып кел.Олар туралы мәліметтер айт. Тақырыпты ашу «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. ЖИ «Иә,жоқ» ойыны 1.Жануарлар жанды табиғатқа жатады (иә) 2.Ұлулар омыртқылы жануарлар (жоқ) 3. Бақа қосмекенділерге жатады (иә) 4.Жануарлардың барлығы бірдей (жоқ) 5.Көбелек жұмыртқа салады (иә) 6.Құстардың қанаты бар (иә) Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Мына тіршілік иелері қайда өмір сүреді? Егер олардың тіршілік ортасын өзгертсе,онда не болады? Болжамыңды айт. ФС тапсырмасы 2-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ.Қоян жыл мезгілінің ауысуына қалай бейімделеді? 2-топ.Кесірткелер қалай өзгереді?Қай кесірткені жаулары тез байқайды? 3-топ.Шегіртке жапырақтар түсіне қарай қалай өзгеретінін айт ЕБҚ Жануарларды өз тобына қос
Сергіту сәті
Ұжымдық жұмыс 3-тапсырма «Тәжірибе алаңы» әдісі «Қалай жеңіл жүзуге болады?» деген тәжірибе жүргіз. Оқулықтағы нұсқаулық бойынша орында. ҚЖ: Сыныбымыздың «Қызыл кітабын» құрастыр Суреттерді альбомға жапсырып, сол жануар туралы жаз Үй тапсырмасы Қосымша деректерден Қазақстанның қызыл кітабына енген жануарлар туралы мәліметтер жазып кел. Кері байланыс
|
Өлеңді хормен оқиды Үй тапсырмасын айтады Сұрақтарға жауап береді Өз болжамын айтады Жануарлар дың өзгеруі туралы айтады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тәжірибе жасайды Қосымша тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Қазақстанды мекендейтін жануарлар класының өкілдерін жазып келеді-1б Олар туралы мәліметтер айтады-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Суреттегі тіршілік иелері қайда өмір сүретінін біледі-2б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Жануарлар дың түрлерінің өзгеруі туралы айтады-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: Жануарларды өз тобына қосады-1б Жарайсыңдар! «Калькулятор»әдісі Дескриптор: «Қалай жеңіл жүзуге болады?» деген тәжірибе жүргізеді-1б «Калькулятор»әдісі Дескриптор: «Қызыл кітабын» құрастырады-1б Жануар туралы жазады-1б Жарайсыңдар «Ой шырақтары» әдісі |
Суреттер
Суреттер
https://wordwall.net/lt/resource/79921335 Оқулық
Оқулық
Суреттер
Қимылдар Оқулық
Суреттер
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
Ресурстар:


шағым қалдыра аласыз


















