|
Педагогтің аты-жөні |
Құспанова Ж.А. |
||||||
|
Күні: |
18.10.2022 |
||||||
|
Сынып: 3Д |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар қайда тіршілік етеді? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.2 – жануарларды тіршілік ортасы бойынша ажырату 3.1.2.2 – ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарлардың тіршілік ортасын ажыратып айтады, жануарларды мекендейтін жеріне қарай топтай алады. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 4 мин 1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың көңіл-күйін анықтау Өткенді пысықтау «Кластер» құрастыру (Жануарлар)
Ойын: «Қайда мекен етеді?» Допты лақтырып жануардың атын атау. |
Кластар құрастырады. Жануардың қайда мекен ететінін айтады. |
Мадақтау Дескриптор: 1.Жануарларды топтарға бөледі. 2.Жануарларды ажыратады |
Қима қағаздар |
|
||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин 8 мин 6 мин 10мин |
Тыңдалым, көрсетілім «Жануарлар қайда тіршілік етеді?» Ұжымдық жұмыс «Топтастыру» әдісі
Топтық жұмыс «Галереяға саяхат» әдісі Оқушылар жануарларды мекен ету ортасына қарай топтайды.
Жұптық жұмыс
А) Көбелек, аю, шегіртке, маса. Ә) Арыстан, қасқыр, түлкі, түйе. Б) Итбалық, суыр, тасбақа, сарышұнақ. В) Кит, піл, керік, зебра.
Өзіндік жұмыс «Биологиялық диктант» 1.Сүтқоректілер ... да, суда да өмір сүре береді. 2.Бунақденелілер кез келген жерде өмір сүреді және ... талғамайды. 3.Қазақстанның "Қызыл кітабына" бауырмен жорғалаушы ... енгізілген. 4.Ақ аю – ... мекендейді. Оның салмағы 1 тонна. Керекті сөздер: қорек, Арктиканы, құрлықта , жұмырбас кесіртке. |
Жаңа ақпаратпен танысады. Жануарлардың мекен ету ортасын топтастырады. Топпен жұмыс жасайды. Жануарлар туралы ақпаратты толықтырады. |
Дескриптор -Жануарлардың мекен ету ортасын анықтайды.-1 Дескриптор: -Жануарларды мекен ету ортасына қарай топтастырады-1 Дескриптор: -Жануарларды ажыратады.-4 -Жануарларды сәйкестендіреді.-4 -Жануарлар туралы ақпаратқа жауап береді.-4
Дескриптор: -Жануарларды туралы мәліметті толықтыра алады-1
|
Бейнежазба https://youtu.be/_pyk1m-kdfA Қима қағаздар Жануарлардың суреттері, атаулары, А3 қағазы Парақша Сәйкестендіру Кесте Дәптермен жұмыс |
|
||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
«Тест» Үйге: сүйікті жануарын мекен ететін ортасымен бейнелеу, ақпарат жинақтау Бағалау |
Жануардың мекен ету ортасын анықтайды. |
|
Тақта |
|
||
|
Рефлексия 1 мин |
Қол шапалақ әдісі |
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлар қайда тіршілік етеді?
Жануарлар қайда тіршілік етеді?
|
Педагогтің аты-жөні |
Құспанова Ж.А. |
||||||
|
Күні: |
18.10.2022 |
||||||
|
Сынып: 3Д |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар қайда тіршілік етеді? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.2 – жануарларды тіршілік ортасы бойынша ажырату 3.1.2.2 – ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарлардың тіршілік ортасын ажыратып айтады, жануарларды мекендейтін жеріне қарай топтай алады. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 4 мин 1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушылардың көңіл-күйін анықтау Өткенді пысықтау «Кластер» құрастыру (Жануарлар)
Ойын: «Қайда мекен етеді?» Допты лақтырып жануардың атын атау. |
Кластар құрастырады. Жануардың қайда мекен ететінін айтады. |
Мадақтау Дескриптор: 1.Жануарларды топтарға бөледі. 2.Жануарларды ажыратады |
Қима қағаздар |
|
||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин 8 мин 6 мин 10мин |
Тыңдалым, көрсетілім «Жануарлар қайда тіршілік етеді?» Ұжымдық жұмыс «Топтастыру» әдісі
Топтық жұмыс «Галереяға саяхат» әдісі Оқушылар жануарларды мекен ету ортасына қарай топтайды.
Жұптық жұмыс
А) Көбелек, аю, шегіртке, маса. Ә) Арыстан, қасқыр, түлкі, түйе. Б) Итбалық, суыр, тасбақа, сарышұнақ. В) Кит, піл, керік, зебра.
Өзіндік жұмыс «Биологиялық диктант» 1.Сүтқоректілер ... да, суда да өмір сүре береді. 2.Бунақденелілер кез келген жерде өмір сүреді және ... талғамайды. 3.Қазақстанның "Қызыл кітабына" бауырмен жорғалаушы ... енгізілген. 4.Ақ аю – ... мекендейді. Оның салмағы 1 тонна. Керекті сөздер: қорек, Арктиканы, құрлықта , жұмырбас кесіртке. |
Жаңа ақпаратпен танысады. Жануарлардың мекен ету ортасын топтастырады. Топпен жұмыс жасайды. Жануарлар туралы ақпаратты толықтырады. |
Дескриптор -Жануарлардың мекен ету ортасын анықтайды.-1 Дескриптор: -Жануарларды мекен ету ортасына қарай топтастырады-1 Дескриптор: -Жануарларды ажыратады.-4 -Жануарларды сәйкестендіреді.-4 -Жануарлар туралы ақпаратқа жауап береді.-4
Дескриптор: -Жануарларды туралы мәліметті толықтыра алады-1
|
Бейнежазба https://youtu.be/_pyk1m-kdfA Қима қағаздар Жануарлардың суреттері, атаулары, А3 қағазы Парақша Сәйкестендіру Кесте Дәптермен жұмыс |
|
||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
«Тест» Үйге: сүйікті жануарын мекен ететін ортасымен бейнелеу, ақпарат жинақтау Бағалау |
Жануардың мекен ету ортасын анықтайды. |
|
Тақта |
|
||
|
Рефлексия 1 мин |
Қол шапалақ әдісі |
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

















