Ашық сабақ
Білім беру саласы: Қатынас
Бөлімі: Тіл дамыту
Тақырыбы: Жануарлар қалай дыбысталады?
Тобы: Кіші топ (2–3 жас)
Мақсаты:
Балаларды үй жануарларымен таныстыру, олардың дыбыстарын ажырата білуге үйрету.
Міндеттері:
Жануарлардың атауын айтуға үйрету;
Жануарлардың дыбыстарын еліктеу арқылы тілін дамыту;
Ойын арқылы қызығушылығын арттыру.
Көрнекіліктер:
Ойыншық жануарлар (сиыр, қой, ит, мысық), суреттер, аудиожазба (қаласаңыз), себет.
Ұйымдастыру кезеңі:
Балаларды шаттық шеңберіне жинау.
Тәрбиеші:
– Сәлеметсіңдер ме, балалар!
– Көңіл-күйлерің қалай?
Балалармен амандасу, көңілін сабаққа аудару.
Негізгі бөлім:
1 «Танысайық» ойыны
Тәрбиеші себеттен жануар ойыншықтарын шығарады.
– Бұл не? (Мысық)
– Мысық қалай дыбыстайды? Мяу-мяу
Балалар қайталайды.
Осылайша:
Ит – Ав-ав
Сиыр – Мө-ө
Қой – Мә-ә
2.Қимылды ойын: «Кім қалай дыбыстайды?»
Тәрбиеші жануардың суретін көрсетеді, балалар дыбысын салады және қимылмен көрсетеді.
3.Сергіту сәті:
Мысық болып созылайық
Ит болып үрейік
Сиыр болып мөңірейік
Балалар қимылмен қайталайды.
Қорытынды бөлім:
– Бүгін біз не туралы білдік?
– Жануарлар қалай дыбыстайды?
Балаларды мадақтау.
– Жарайсыңдар, балалар!
Күтілетін нәтиже:
Балалар жануарларды таниды, дыбыстарын ажырата алады, еліктеу арқылы сөздік қоры дамиды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлар қалай дыбысталады?
Жануарлар қалай дыбысталады?
Ашық сабақ
Білім беру саласы: Қатынас
Бөлімі: Тіл дамыту
Тақырыбы: Жануарлар қалай дыбысталады?
Тобы: Кіші топ (2–3 жас)
Мақсаты:
Балаларды үй жануарларымен таныстыру, олардың дыбыстарын ажырата білуге үйрету.
Міндеттері:
Жануарлардың атауын айтуға үйрету;
Жануарлардың дыбыстарын еліктеу арқылы тілін дамыту;
Ойын арқылы қызығушылығын арттыру.
Көрнекіліктер:
Ойыншық жануарлар (сиыр, қой, ит, мысық), суреттер, аудиожазба (қаласаңыз), себет.
Ұйымдастыру кезеңі:
Балаларды шаттық шеңберіне жинау.
Тәрбиеші:
– Сәлеметсіңдер ме, балалар!
– Көңіл-күйлерің қалай?
Балалармен амандасу, көңілін сабаққа аудару.
Негізгі бөлім:
1 «Танысайық» ойыны
Тәрбиеші себеттен жануар ойыншықтарын шығарады.
– Бұл не? (Мысық)
– Мысық қалай дыбыстайды? Мяу-мяу
Балалар қайталайды.
Осылайша:
Ит – Ав-ав
Сиыр – Мө-ө
Қой – Мә-ә
2.Қимылды ойын: «Кім қалай дыбыстайды?»
Тәрбиеші жануардың суретін көрсетеді, балалар дыбысын салады және қимылмен көрсетеді.
3.Сергіту сәті:
Мысық болып созылайық
Ит болып үрейік
Сиыр болып мөңірейік
Балалар қимылмен қайталайды.
Қорытынды бөлім:
– Бүгін біз не туралы білдік?
– Жануарлар қалай дыбыстайды?
Балаларды мадақтау.
– Жарайсыңдар, балалар!
Күтілетін нәтиже:
Балалар жануарларды таниды, дыбыстарын ажырата алады, еліктеу арқылы сөздік қоры дамиды.
шағым қалдыра аласыз













