|
Бөлім: |
Жануарлар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысушылар саны:23 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар саны неге азаяды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.6 - адамның жануарлар санының азаюына әсер ететін іс-әрекет түрлерін анықтау 3.1.2.1 - ақпарат көзінің түрлерін анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: адамның жануарлар санының азаюына әсер ететін іс-әрекет түрлерін анықтай алады. Көптеген оқушылар: жануарлардың жойылу себептерін талдайды. Кейбір оқушылар: тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып, жауап бере алады. |
|
|
Түзету мақсаты |
Адамның жануарлар санының азаюына әсер ететін іс-әрекет түрлерін анықтай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Қайырлы күн табиғат Жайқалып өссін өсімдік Жайнай берсін орманымыз Биік болсын тауларымыз Сәтті болсын сабағымыз.
беріледі. 1.Омыртқалы жануарларды тап а) ұлу,жылан,балық ә) қасқыр,көбелек,құмырсқа б) жылқы,қоян,сауысқан 2. Шөлді мекендейтін жануарды тап а) аю ә) кесіртке б) жолбарыс 3. Омыртқасыз жануарларды тап а) медуза,балық,құмырсқа ә) көбелек,құмырсқа,қоян б) құрт,шегіртке,ұлу 4.Суқойма жануарлары а) дельфин,құндыз,балық ә) дельфин,құндыз,ілбіс б) дельфин,құндыз,қыран 5.«Қызыл кітап» деген не? а) әдемі суреттері бар кітап ә) жануарлармен өсімдік атаулары енгізілген кітап б) жойылуға жақын өсімдіктер мен жануарлар түрлері енгізілген 6. Жануарлардың тіршілік ортасының өзгеруіне не әсер етеді? а) батпақтану, құрғақшылық, су тасқыны ә) орман,тоғай, суқойма,шөл,дала б) егіс,бақша,бақ,саябақ 7.Өсімдікке жасыл түс беретін не? а) хлоропласт ә) фотосинтез б)хлорофилл
- Ендеше бүгінгі сабақта жануарлардың саны неге азаятынын білетін боламыз. |
Сұрақтарға жауап береді Тест тапсырмасын орындайды Видео ролик көреді |
ҚБ: «Смайлик» ҚБ: Бағдаршам әдісі
|
Смайлик
Тест тапсырмасы https://youtu.be/YmXRvHcxYdM |
|
Сабақтың ортасы Бағалау Үй тапсырмасы |
«Зерттеу» жұмысы Оқушыларды 3 топқа бөлу. Қима суреттер тарату. 1-топ. Өрт бейнеленген сурет туралы ой бөліседі.
2-топ. Құрғату мен кесу
3-топ. Аңшылық
Дескриптор: -Қима суреттерді құрастырады -Адамның қандай әрекеті жануар санының азайып кетуіне әкеп соқтыратынын анықтайды. - Орманды кесу, аңшылық,өрттің жануарларға келтіретін зиянын әңгімелейді. Сергіту сәтінде «Мен қазақпын»
Сабақты қорытындылау
Берілген жануарлар атауларын бос ұяшықтарға қалай орналастыруға болатынын ойланып көр. қалай орналастырады.
«
Дескриптор: -Суреттерді табады - Өз ойын еркін жеткізеді Ашық микрофон әдісі «Жануарлар санының азаюын қалай тоқтатар едін?» Дескриптор: - Суреттерді топтастыра алады - Өз ойын дәлелдейді Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалау 44-45 бетті оқу, мазмұндау |
Адамның қандай әрекеті жануар санының азайып кетуіне әкеп соқтыратынын анықтайды. - Өрттің жануарларға келтіретін зиянын әңгімелейді. -Батпақтарды құрғату мен орманды кесуден қандай пайда болатынын айтады. -Бұл әрекет жануарлар мен өсімдіктерге қандай зиян келтіретінін айтады. - Жануарлар атауларын бос ұяшықтарға қалай орналастырады.
Сергіту жаттығуын жасайды
Сюжетті суреттерді орналастырады
Проблемалық сұраққа жауап береді |
ҚБ: «Шапалақ әдісі»
Видео ролик ҚБ: Жапырақ әдісі ҚБ: Мадақтау |
Қима суреттер, кластер https://youtu.be/YmXRvHcxYdM Оқулық Суреттер
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс:
Бүгінгі сабақта не үйрендіңдер? Сабақтың қайжері ұнады? |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлар саны неге азаяды?
Жануарлар саны неге азаяды?
|
Бөлім: |
Жануарлар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысушылар саны:23 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар саны неге азаяды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.2.6 - адамның жануарлар санының азаюына әсер ететін іс-әрекет түрлерін анықтау 3.1.2.1 - ақпарат көзінің түрлерін анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: адамның жануарлар санының азаюына әсер ететін іс-әрекет түрлерін анықтай алады. Көптеген оқушылар: жануарлардың жойылу себептерін талдайды. Кейбір оқушылар: тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып, жауап бере алады. |
|
|
Түзету мақсаты |
Адамның жануарлар санының азаюына әсер ететін іс-әрекет түрлерін анықтай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Қайырлы күн табиғат Жайқалып өссін өсімдік Жайнай берсін орманымыз Биік болсын тауларымыз Сәтті болсын сабағымыз.
беріледі. 1.Омыртқалы жануарларды тап а) ұлу,жылан,балық ә) қасқыр,көбелек,құмырсқа б) жылқы,қоян,сауысқан 2. Шөлді мекендейтін жануарды тап а) аю ә) кесіртке б) жолбарыс 3. Омыртқасыз жануарларды тап а) медуза,балық,құмырсқа ә) көбелек,құмырсқа,қоян б) құрт,шегіртке,ұлу 4.Суқойма жануарлары а) дельфин,құндыз,балық ә) дельфин,құндыз,ілбіс б) дельфин,құндыз,қыран 5.«Қызыл кітап» деген не? а) әдемі суреттері бар кітап ә) жануарлармен өсімдік атаулары енгізілген кітап б) жойылуға жақын өсімдіктер мен жануарлар түрлері енгізілген 6. Жануарлардың тіршілік ортасының өзгеруіне не әсер етеді? а) батпақтану, құрғақшылық, су тасқыны ә) орман,тоғай, суқойма,шөл,дала б) егіс,бақша,бақ,саябақ 7.Өсімдікке жасыл түс беретін не? а) хлоропласт ә) фотосинтез б)хлорофилл
- Ендеше бүгінгі сабақта жануарлардың саны неге азаятынын білетін боламыз. |
Сұрақтарға жауап береді Тест тапсырмасын орындайды Видео ролик көреді |
ҚБ: «Смайлик» ҚБ: Бағдаршам әдісі
|
Смайлик
Тест тапсырмасы https://youtu.be/YmXRvHcxYdM |
|
Сабақтың ортасы Бағалау Үй тапсырмасы |
«Зерттеу» жұмысы Оқушыларды 3 топқа бөлу. Қима суреттер тарату. 1-топ. Өрт бейнеленген сурет туралы ой бөліседі.
2-топ. Құрғату мен кесу
3-топ. Аңшылық
Дескриптор: -Қима суреттерді құрастырады -Адамның қандай әрекеті жануар санының азайып кетуіне әкеп соқтыратынын анықтайды. - Орманды кесу, аңшылық,өрттің жануарларға келтіретін зиянын әңгімелейді. Сергіту сәтінде «Мен қазақпын»
Сабақты қорытындылау
Берілген жануарлар атауларын бос ұяшықтарға қалай орналастыруға болатынын ойланып көр. қалай орналастырады.
«
Дескриптор: -Суреттерді табады - Өз ойын еркін жеткізеді Ашық микрофон әдісі «Жануарлар санының азаюын қалай тоқтатар едін?» Дескриптор: - Суреттерді топтастыра алады - Өз ойын дәлелдейді Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалау 44-45 бетті оқу, мазмұндау |
Адамның қандай әрекеті жануар санының азайып кетуіне әкеп соқтыратынын анықтайды. - Өрттің жануарларға келтіретін зиянын әңгімелейді. -Батпақтарды құрғату мен орманды кесуден қандай пайда болатынын айтады. -Бұл әрекет жануарлар мен өсімдіктерге қандай зиян келтіретінін айтады. - Жануарлар атауларын бос ұяшықтарға қалай орналастырады.
Сергіту жаттығуын жасайды
Сюжетті суреттерді орналастырады
Проблемалық сұраққа жауап береді |
ҚБ: «Шапалақ әдісі»
Видео ролик ҚБ: Жапырақ әдісі ҚБ: Мадақтау |
Қима суреттер, кластер https://youtu.be/YmXRvHcxYdM Оқулық Суреттер
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс:
Бүгінгі сабақта не үйрендіңдер? Сабақтың қайжері ұнады? |
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
шағым қалдыра аласыз

















