|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 8 сабақ. Жануарлар тіршілік ортасына қалай бейімделеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.2 - жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарын сипаттау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарлар тіршілік ортасына қалай бейімделетінін біледі |
|||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Мемлекеттік тілді білу Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Отанды сүю – отбасынан басталады!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өзің тұратын өлкеде қандай жануарлар мен құстар бар? Олардың суреттерін салып, олар туралы айтуға дайындалып кел. Тақырыпты ашу «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Мемлекеттік тілді білу «Қай жануар қайда мекендейді?» ойыны Суреттегі жануарларды өз мекеніне орналастыр Үй жануарлары және дала жануарлары Жаңа тақырып 1-тапсырма Жұптық жұмыс Суреттерге мұқият қара. Мына көбелектер жауыннан жасырыну үшін қай гүлге қонуы керек? Көбелектер жауыннан қалай қорғанады? Қорытынды жаса. ФС тапсырмасы 2-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ Қоян жыл мезгілінің ауысуына қалай бейімделеді? 2-топ Кесірткелер қалай өзгереді?Қай кесірткені жаулары тез байқайды? 3-топ Шегіртке жапырақтар түсіне қарай қалай өзгеретінін айт ЕБҚ Түйелер туралы не айта аласың Олар туралы мәліметтер айт. Сергіту сәті
Ұжымдық жұмыс 3-тапсырма Қорытынды жаса Неліктен жануарлар тіршілік ортасына бейімделеді? Үй тапсырмасы Мұзды өлкеде тіршілік ететін жануарлар туралы мәліметтер жина.Олар туралы айт.Суреттерін сал. ҚЖ: «Креативті матрица» кестесін толтыр Жануарлар класының өкілдерінің ерекшеліктерін дұрыс тауып, тиісті түспен боя.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Суреттермен жұмыс жасайды Жұптық жұмыс орындайды Жануарлар дың өзгеруі туралы айтады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Ұжымдық жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өзі тұратын өлкесіндегі жануарлар мен құстар туралы мәліметтер дайындайды-1б Олардың суреттерін салып, олар туралы айтуға дайындалып келеді-1б ҚБ: « Көбелектер» әдісі
Дескриптор: Суреттерді іріктеп алып, өз гүліне қондырады-1б Көбелектер жауыннан қалай қорғанатынын біледі-1б Дескриптор: Жануарлар дың өзгеруі туралы айтады-1б
Жарайсың! Тамаша жаттығу екен!
Дескриптор: Неліктен жануарлар тіршілік ортасына бейімделетінін біледі-1б Дескриптор: Мұзды өлкеде тіршілік ететін жануарлар туралы мәліметтер жинайды-1б Олар туралы суреттер салады-1б «Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер оқулық
оқулық Суреттер Қимылдар Оқулық Оқулық Кері байланыс парағы |
||


![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлар тіршілік ортасына қалай беімделеді?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 8 сабақ. Жануарлар тіршілік ортасына қалай бейімделеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.2 - жануарлардың тіршілік ортасына бейімделу жолдарын сипаттау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жануарлар тіршілік ортасына қалай бейімделетінін біледі |
|||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Мемлекеттік тілді білу Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Отанды сүю – отбасынан басталады!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өзің тұратын өлкеде қандай жануарлар мен құстар бар? Олардың суреттерін салып, олар туралы айтуға дайындалып кел. Тақырыпты ашу «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы: Мемлекеттік тілді білу «Қай жануар қайда мекендейді?» ойыны Суреттегі жануарларды өз мекеніне орналастыр Үй жануарлары және дала жануарлары Жаңа тақырып 1-тапсырма Жұптық жұмыс Суреттерге мұқият қара. Мына көбелектер жауыннан жасырыну үшін қай гүлге қонуы керек? Көбелектер жауыннан қалай қорғанады? Қорытынды жаса. ФС тапсырмасы 2-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ Қоян жыл мезгілінің ауысуына қалай бейімделеді? 2-топ Кесірткелер қалай өзгереді?Қай кесірткені жаулары тез байқайды? 3-топ Шегіртке жапырақтар түсіне қарай қалай өзгеретінін айт ЕБҚ Түйелер туралы не айта аласың Олар туралы мәліметтер айт. Сергіту сәті
Ұжымдық жұмыс 3-тапсырма Қорытынды жаса Неліктен жануарлар тіршілік ортасына бейімделеді? Үй тапсырмасы Мұзды өлкеде тіршілік ететін жануарлар туралы мәліметтер жина.Олар туралы айт.Суреттерін сал. ҚЖ: «Креативті матрица» кестесін толтыр Жануарлар класының өкілдерінің ерекшеліктерін дұрыс тауып, тиісті түспен боя.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Суреттермен жұмыс жасайды Жұптық жұмыс орындайды Жануарлар дың өзгеруі туралы айтады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Ұжымдық жұмыс жасайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өзі тұратын өлкесіндегі жануарлар мен құстар туралы мәліметтер дайындайды-1б Олардың суреттерін салып, олар туралы айтуға дайындалып келеді-1б ҚБ: « Көбелектер» әдісі
Дескриптор: Суреттерді іріктеп алып, өз гүліне қондырады-1б Көбелектер жауыннан қалай қорғанатынын біледі-1б Дескриптор: Жануарлар дың өзгеруі туралы айтады-1б
Жарайсың! Тамаша жаттығу екен!
Дескриптор: Неліктен жануарлар тіршілік ортасына бейімделетінін біледі-1б Дескриптор: Мұзды өлкеде тіршілік ететін жануарлар туралы мәліметтер жинайды-1б Олар туралы суреттер салады-1б «Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер оқулық
оқулық Суреттер Қимылдар Оқулық Оқулық Кері байланыс парағы |
||


![]()
шағым қалдыра аласыз









