Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 161екке баулу,табиғатты қорғау,өсімдіктерді ы1 төленедітеңгеге арзан екені белгілі болса, онда плац-сабақ
|
Бөлім |
Жануарлар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Қуандық Гаухар |
|||||
|
Күні: |
18.11.2025ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарларды қалай қорғауға болады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.2.7 жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіру; 4.2.2.8 ұлттық саябақтар мен қорықтарды құру мақсатын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіреді Ұлттық саябақтар мен қорықтарды құру мақсатын түсіндіреді |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: : «Отаным – алтын бесігім!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым Ашық микрофон әдісі 1. Жануарлар неліктен жойылып барады? 2. Жануарлардың жойылуына әкелетін басты себеп не деп ойлайсың? 3.Табиғи катаклизм дегеніміз не? 4.Егер тірі ағзалар саны азайса, табиғатта не бұзылады? 5.Қызғылт қоқиқаз қайда жұмыртқа басады?
|
Білім алушылар сұраққа жауап беріп көреді. |
Бағалау: «Білім шырағы» Әр алған балға күш меңзерін жылжытып отырамыз.
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Жаңа тақырыпты ашу. «Маршрут» әдісі «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: отбасының құндылығын түсіну; Сен - жойылу шегінде тұрған жануарларды қорғау жолдарын білесің; - ұлттық саябақтар мен қорықтарды құру мақсатын түсінесің. Жедел жауап Жануарлардың жойылу себебі неде? Оларды қалай сақтап қалуға болады? Қызыл кітап деген не? Зертте Қорық не үшін керек?
Жоба жаса Жануарларды қорғау туралы өз жобаңды дайында.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Мәтінді оқиды |
. Сұрақтарға жедел жауап береді. Жойылу қаупі бар жануарларды сақтап қалу жолдарын айтады.Қорық не үшін керек екенін зерттейді.
|
Бағалау критерийі: Жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіреді Дескриптор: Сұрақтарға жедел жауап береді.1балл Жойылу қаупі бар жануарларды сақтап қалу жолдарын айтады.1балл Қорық не үшін керек екенін зерттейді.2балл
|
оқулық |
||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
5 мин |
ҚБ 2-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Мен зерттеушімін» әдісі Нұсқау Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс Мәтінді түсініп оқы. Ойлан Жер бетіндегі тірі ағзалар жойылып кетсе, не болады? Сен білесің бе? Бір кездері елімізде құландар үйір -үйірімен жүретін. Бірақ адамдар көп аулағаннан олар жойылып кетті. Құландар Түркменстаннан қайта әкелініп, Арал теңізіндегі Барсакелмес қорығында өсірілді. Кейін олар "Алтынемел" саябағына ауыстырыды. Қазір елімізде 2000-ға жуық құлан бар.
|
Мәтінді түсініп оқып, сұрақтарға жауап береді.Сұрақтарға ойланып жауап береді.
|
Бағалау критерийі: Ұлттық саябақтар мен қорықтарды құру мақсатын түсіндіреді Дескриптор: Мәтінді түсініп оқып, сұрақтарға жауап береді.2балл Жануарларды қорғау туралы өз жобасын дайындайды.2балл
|
Оқулық,
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Белгі бер» 1. Жануарлардың жойылу себебі неде? Оларды қалай сақтап қалуға болады? 2.Қызыл кітап деген не? 3. Қорық не үшін керек? 4. Жер бетіндегі тірі ағзалар жойылып кетсе, не болады? 5. Еліміздегі қорықтарды ата. 6. Еліміздегі қандай ұлттық саябқатарды білесің? -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үйге тапсырма: Мәтінді оқы
|
|
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарларды қалай қорғауға болады?
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 161екке баулу,табиғатты қорғау,өсімдіктерді ы1 төленедітеңгеге арзан екені белгілі болса, онда плац-сабақ
|
Бөлім |
Жануарлар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Қуандық Гаухар |
|||||
|
Күні: |
18.11.2025ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарларды қалай қорғауға болады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.2.7 жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіру; 4.2.2.8 ұлттық саябақтар мен қорықтарды құру мақсатын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіреді Ұлттық саябақтар мен қорықтарды құру мақсатын түсіндіреді |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: тәуелсіздік және отаншылдық айы Апталық дәйек сөз: : «Отаным – алтын бесігім!» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым Ашық микрофон әдісі 1. Жануарлар неліктен жойылып барады? 2. Жануарлардың жойылуына әкелетін басты себеп не деп ойлайсың? 3.Табиғи катаклизм дегеніміз не? 4.Егер тірі ағзалар саны азайса, табиғатта не бұзылады? 5.Қызғылт қоқиқаз қайда жұмыртқа басады?
|
Білім алушылар сұраққа жауап беріп көреді. |
Бағалау: «Білім шырағы» Әр алған балға күш меңзерін жылжытып отырамыз.
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Жаңа тақырыпты ашу. «Маршрут» әдісі «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: отбасының құндылығын түсіну; Сен - жойылу шегінде тұрған жануарларды қорғау жолдарын білесің; - ұлттық саябақтар мен қорықтарды құру мақсатын түсінесің. Жедел жауап Жануарлардың жойылу себебі неде? Оларды қалай сақтап қалуға болады? Қызыл кітап деген не? Зертте Қорық не үшін керек?
Жоба жаса Жануарларды қорғау туралы өз жобаңды дайында.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Мәтінді оқиды |
. Сұрақтарға жедел жауап береді. Жойылу қаупі бар жануарларды сақтап қалу жолдарын айтады.Қорық не үшін керек екенін зерттейді.
|
Бағалау критерийі: Жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіреді Дескриптор: Сұрақтарға жедел жауап береді.1балл Жойылу қаупі бар жануарларды сақтап қалу жолдарын айтады.1балл Қорық не үшін керек екенін зерттейді.2балл
|
оқулық |
||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
5 мин |
ҚБ 2-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Мен зерттеушімін» әдісі Нұсқау Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс Мәтінді түсініп оқы. Ойлан Жер бетіндегі тірі ағзалар жойылып кетсе, не болады? Сен білесің бе? Бір кездері елімізде құландар үйір -үйірімен жүретін. Бірақ адамдар көп аулағаннан олар жойылып кетті. Құландар Түркменстаннан қайта әкелініп, Арал теңізіндегі Барсакелмес қорығында өсірілді. Кейін олар "Алтынемел" саябағына ауыстырыды. Қазір елімізде 2000-ға жуық құлан бар.
|
Мәтінді түсініп оқып, сұрақтарға жауап береді.Сұрақтарға ойланып жауап береді.
|
Бағалау критерийі: Ұлттық саябақтар мен қорықтарды құру мақсатын түсіндіреді Дескриптор: Мәтінді түсініп оқып, сұрақтарға жауап береді.2балл Жануарларды қорғау туралы өз жобасын дайындайды.2балл
|
Оқулық,
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Белгі бер» 1. Жануарлардың жойылу себебі неде? Оларды қалай сақтап қалуға болады? 2.Қызыл кітап деген не? 3. Қорық не үшін керек? 4. Жер бетіндегі тірі ағзалар жойылып кетсе, не болады? 5. Еліміздегі қорықтарды ата. 6. Еліміздегі қандай ұлттық саябқатарды білесің? -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үйге тапсырма: Мәтінді оқы
|
|
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз





