Пәні: Жаратылыстану Мектеп: Ә.Кубекбаева Улбике МолКүні 07.03.2018ж Мұғалімнің аты-жөні: Кубекбаева Улбике Молдалыевна |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жануарлардың қандай түрлері болады? |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.2.2.2.Жабайы және үй жануарларын ажырату. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Жабайы жануарлармен үй жануарлардың айырмашылығын біледі. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жабайы жануарлардың және үй жануарлардың мекен ететін жерін анықтайды. Кейбір оқушылар орындай алады. Үй жануарларды қалай күту керек екенін анықтайды, бақылау нәтижелерін жазады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Тірек сөздер: -Жабайы жануарлар: -Үй жануарлары: -төл |
||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану,математика |
||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Суреттер, интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Жануарларды тани біледі |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топпен, жұппен ынтымақтасып жұмыс жасау. Проблеманы шешу, белсенділік, шапшаңдылық дағдыларын дамыту. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
5 мин
Сабақтың ортасы (тыңдалым, айтылым)
|
Ш Ұ.Ж.1тапсырма «Жануарлар әлемі» әдісі арқылы жануарлар түрлерән ажырат(жануарлардың суреті таратылады, оқушылар суреттегі номер бойынша кестені толтырады.)
П -Суретте жануарлар не істеп жатыр? - Олардың қайсысы жабайы немесе үй жануары? - Қандай іс-әрекеті арқылы кестені толтырдыңдар? -Сенің мекен ететін жеріңде қандай жануарларды білесің?
КБ «Екі жұлдыз, бір тілек»
Т.Ж. 2 тапсырма «Болжау» әдісі арқылы төлдерін анықта. (үй жануарлары мен төлдерінің суреті ұсынылады)
- - Қалай ойлайсыңдар, төлдері қайсы? Сәйкестендіріңдер. КБ Жарайсыңдар Сергіту сәті «Жинақта» әдісі Үй және жабайы жануарлардың дауыстарын салады .
3 тапсырма Саралау арқылы зерттеу жұмысы «Адасқан жануарлар» әдісі жануарлардың мекенін анықта және мекенінің атауын жазып, зерттейді
( Барлық оқушы Жабайы жануарлар мен үй жануарларын іріктейді Көпшілігіоқушы Адамдар мал өнімдерін пайдалану үшін үй жануарларының асырайтынын біледі Кейбіріоқушы Үй жануарларының мекенін нақты атайды(ат қора, қой қора т.б) КБ «Бағдаршам» Ж.Ж.4-тапсырма «Ауылға саяхат» әдісі Үй жануарларын қалай күтетінін және қандай өнім беретінін айт (постер қорғау ұсынылады)
КБ «жұлдызша» әдісі |
Плакат сурет
Оқулық
Жұмыс дәптері
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин
|
«Алма ағашы» әдісі арқылы кері байланыс.
|
Шарлар, сұрақтар
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай кедергілер болды? Не сәтті өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлардың қандай түрлері болады?
Жануарлардың қандай түрлері болады?
Пәні: Жаратылыстану Мектеп: Ә.Кубекбаева Улбике МолКүні 07.03.2018ж Мұғалімнің аты-жөні: Кубекбаева Улбике Молдалыевна |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жануарлардың қандай түрлері болады? |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.2.2.2.Жабайы және үй жануарларын ажырату. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Жабайы жануарлармен үй жануарлардың айырмашылығын біледі. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жабайы жануарлардың және үй жануарлардың мекен ететін жерін анықтайды. Кейбір оқушылар орындай алады. Үй жануарларды қалай күту керек екенін анықтайды, бақылау нәтижелерін жазады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Тірек сөздер: -Жабайы жануарлар: -Үй жануарлары: -төл |
||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану,математика |
||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Суреттер, интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Жануарларды тани біледі |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топпен, жұппен ынтымақтасып жұмыс жасау. Проблеманы шешу, белсенділік, шапшаңдылық дағдыларын дамыту. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
5 мин
Сабақтың ортасы (тыңдалым, айтылым)
|
Ш Ұ.Ж.1тапсырма «Жануарлар әлемі» әдісі арқылы жануарлар түрлерән ажырат(жануарлардың суреті таратылады, оқушылар суреттегі номер бойынша кестені толтырады.)
П -Суретте жануарлар не істеп жатыр? - Олардың қайсысы жабайы немесе үй жануары? - Қандай іс-әрекеті арқылы кестені толтырдыңдар? -Сенің мекен ететін жеріңде қандай жануарларды білесің?
КБ «Екі жұлдыз, бір тілек»
Т.Ж. 2 тапсырма «Болжау» әдісі арқылы төлдерін анықта. (үй жануарлары мен төлдерінің суреті ұсынылады)
- - Қалай ойлайсыңдар, төлдері қайсы? Сәйкестендіріңдер. КБ Жарайсыңдар Сергіту сәті «Жинақта» әдісі Үй және жабайы жануарлардың дауыстарын салады .
3 тапсырма Саралау арқылы зерттеу жұмысы «Адасқан жануарлар» әдісі жануарлардың мекенін анықта және мекенінің атауын жазып, зерттейді
( Барлық оқушы Жабайы жануарлар мен үй жануарларын іріктейді Көпшілігіоқушы Адамдар мал өнімдерін пайдалану үшін үй жануарларының асырайтынын біледі Кейбіріоқушы Үй жануарларының мекенін нақты атайды(ат қора, қой қора т.б) КБ «Бағдаршам» Ж.Ж.4-тапсырма «Ауылға саяхат» әдісі Үй жануарларын қалай күтетінін және қандай өнім беретінін айт (постер қорғау ұсынылады)
КБ «жұлдызша» әдісі |
Плакат сурет
Оқулық
Жұмыс дәптері
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин
|
«Алма ағашы» әдісі арқылы кері байланыс.
|
Шарлар, сұрақтар
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай кедергілер болды? Не сәтті өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


Үй
жануарларын атаңдар?













