Жануарлардың қандай түрлері болады?

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Жануарлардың қандай түрлері болады?

Материал туралы қысқаша түсінік
1) Жабайы және үй жануарын ажыратады. 2) Үй жануары мен жабайы жануарлар айырмашылығын айтады 3)үй жануарлардың пайдасын әнгімелейді
Материалдың қысқаша нұсқасы

Батыс Қазақстан облысы

Орал қаласы

Мектеп: Х.Доспанова атындағы №30 жалпы орта білім беретін мектеп

Мұғалімнің аты-жөні:Амантаева Данагул Сарсенбаевна



Пәні:жартылыстану

Сынып: 1










Қатысқандар саны:24 оқушы




Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Жануарлардың қандай түрлері болады?

























Оқу мақсаттары:

1.2.2.2. Жабайы және үй жануарларын ажырату

Сабақ мақсаты:

1) Жабайы және үй жануарын ажыратады.

2) Үй жануары мен жабайы жануарлар айырмашылығын айтады

3)үй жануарлардың пайдасын әнгімелейді;

Тілдік мақсаттар:

Терминология:

  • Мал,төл,үй жануарлары,жабайы жануарлар

Диалогқа арналған сұрақтар:

  • Үй жануарларына нелер жатады?

  • Жабайы жануарларына нелер жатады?

  • Жануарлардың пайдасы?

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық (топтық жұмыс)

Еңбек пен шығармашылық(жеке, топтық)

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу(сурет бойынша әңгімелеу)

Көркем еңбек(жануарларды өз үйлерне орналастыру )

Музыка( сергіту сәті)


Бастапқы білім

Жануарлар – тірі ағза.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Жоспарланған жаттығулар Дереккөз


Сабақтың басы

3 минут















2 минут








Сабақтың ортасы

3 минут





















5 минут













5минут































5минут

















3 минут



















4 минут































5 минут

Ширату.Ұжымдық жұмыс


Қошақаны қойдың,

Қайда қалып қойдың?

Бұлтиып тұр бүйірің,

Қай өрістен тойдың?

-Балалар өлең не туралы ?

-Ол қандай малдың төлі?

-оларды сендер қайдан көрдіңіздер?

-Балалар бүгінгі сабағымызда жануарлардың қандай түрлері болатынын,олардың пайдасы және айырмашылығын табамыз.


Мозайка»әдісі

1-топ сиыр

2-топ жылқы

3-топ аю

4-топ қоян


Жануарлардың суреттерін топтастыру арқылы оқушылар әр топқа бөлінеді.


Ой шақыру. «Сұрақтары бар сандық» әдісі. Сандық ішінде берілген сұрақтарға әр топ кезектесіп,жауап береді.

-Қандай жануарларды білесіңдер?

- Қандай үй жануарын білесің ?

- Олардың төлдерін ата?

- Адам жануарды қалай күтіп баптайды?

ҚБ.Мұғалім бағалауы мадақтама сөздер.


Ұжымдық жұмыс.

Бейнетаспадан «Жануарлар әлемі» туралы деректі фильмді көрсету.

Оқушылар қызығушылығын арттыру барысында тірексұрақтар қою арқылы жауап алу .

-Балалар қазір мына бейнетаспадан не көрдік ?

- Жануарлар әлемі туралы не білеміз?

-Қандай жануарларды білесіңдер?Жарайсыңдар.Табиғатта өз бетінше тіршілік ететін жануарлар жабайы жануарлар.Адамдар күтіп-баптайтын жануарлар үй жануарлары деп атаймыз.


Мұғалім көмегімен оқулықтағы мәтінмен жұмыс.

«Джокер» әдісі. Мәтінді оқып түсінеді,жұптасып отырып түсінгендерін талқылайды.

Әр топта отырған оқушылар бір-біріне сұраққа жауап берді.

Адамдар мал өнімдерін пайдалану үшін үй жануарларын асырайды.Оларға қора салады,азығын дайындайды.Жабайы жануарлар табиғатта өз бетінше тіршілік етеді.Олар азықтары мен мекендейтін жерлерін өздері табады.Адамдар үй жануарларын асырау үшін қора ,күрке ,үйшік салады.Оларға жем,шөп береді,суарады,емдейді,қорасын тазалайды,жыртқыштардан қорғайды.

ҚБ. «От шашу» әдісі арқылы топтарбірін-бірі бағалайды.


Топтық жұмыс.Кэрролл диаграммасы.Дереккөз тәсілі бойынша саралау.


А.Үй жануарын және жабайы жануарды ажыратады.

В.Үй жануары мен жабайы жануардың айырмашылығын айтады.

С.Үй жауарлардың пайдасы туралы әнгімелейді.

Үй жануары үй жануары

емес


төлдер төлдер емес









ҚБ. «Бармақ» әдісі арқылы бағалау


Ұжыммен бірге сергіту сәтін орындау.

«Қимылды тап» ойыны.

Әр топтағы оқушылар бір-біріне суретте көрсетілген жануарды жасырады.Басқа топта отырған оқушылар жасырылған жануарды табады.Белсене қатысқан топты шапалақтау арқылы қошеметтейді.

Ұжымдық «Сен білесің бе?»қосымша қызықты мәлеміттер оқып беру.Балалардың ойларын ортаға салу.


Түлкі жүрген ізін құйрығымен сүртіп кетіп отырады.Егер ақ аю мен арыстан арпалысса ақ аю жеңеді.Қоян қайықтан,кемеден қорқады.Қоян тістері өмір бойы өседі.


Дәптермен жұмыс.

Рисунок 2

Ит-2. Арқар-1. Қасқыр-3. Сиыр-4. Жылқы-5. Құлан-6. Қоян-

Аю- 8 Қой-9


ҚБ.Өзін-өзі бағалайды (экранда дұрыс жауабы тұрады).


Топтық жұмыс. Оқушыныңзерттеуі:

- Үй жануарларын өз үйлеріне орналастыр.

-Адам үй жануарларын қалай күтіп баптайтыны туралы әңгімелейді.



ҚБ.Театрдағы әрекет әдісі арқылы топтар өзара бағалайды.

Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма.

Бағалау критерийі

Жануарларды жабайы және үй жануарларына ажыратады.

Тапсырма

Суреттерге мұқият қара. Олардың қайсысы өз бетінше тіршілік етеді? Қайсысына адамдар қамқорлық жасайды? Оларды ата.


Дескриптор :

- жабайы жануарларды атайды;

- үй жануарларын атайды.

ҚБ. Мұғалім бағалауы








Сиыр

Жылқы

Аю

Қоян


























Бейнетаспа



















оқулық














Жануарлар суреті,





















дәптер
















Жануарлар мен үйшіктерінің макеттері












Сабақтың соңы

5 минут







Қорытынды. «Сұрақ қою» әдісі

-Балалар бүгінгі сабақта не білдік.?

Рефлексия

Бағдаршам әдісі.қызыл түс-түсіндім.

Жасыл түс-мен өте жақсы түсіндім

Сары түс -түсінбедім



Жануарлар суреті




Қосымша ақпарат




Саралау Бағалау


Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау




Жоғары деңгейдегі оқушыларға қандай міндет жоспарлау

Кэрролл диаграмасы орындау барысында

А.Үй жануарын және жабайы жануарды ажыратады.

С.Үй жануардың пайдасын әңгімелейді.

Жұпты бағалау.

Мадақтама сөздер.

Бармақ әдісі . Ауызша кері байланыс.От шашу.Өзін-өзі бағалау.Бағдаршам

Сергіту сәті,

АКТ


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)

1. «Кэрролл» диаграммасы бойынша жаңа тақырыпты бекіткен уақытта дереккөз тәсілі бойынша саралау тапсырмасын орындау сәтті шықты.

2.Зерттеу жұмысын жүргізген кезде жануарлардың өз үйшіктеріне орналастыру оқушылардың қызығушылығын арттырды.


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады? (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)

1. Қалыптастырушы бағалаудағы тапсырмалар ауқымды ,анық көрсетіп беруге;

2. Іздену барысында оқушының өз бетімен жұмыстануына ықпал ету;

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Топтық,жұптық жұмыстарда түрлі әдіс-тәсілдерді қолдануда көңіл бөлер едім.


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
19.11.2018
527
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі