Күні:
|
Мұғалімнің аты жөні:Қонысбаева
Н.Ж
|
Сынып:
|
Қатысқан: Қатыспаған:
|
Сабақ тақырыбы:
Жануарлардың қандай түрлері
болады?
|
Мектеп:№8
Пәні:Жаратылыстану
|
Сабаққа негізделген оқу
мақсаты:
|
1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын
ажырату;
|
Сабақ мақсаттары:
|
1. Сурет бойынша жабайы және үй жануарларын
атайды.
2. Оқушылар жабайы жануарлардан үй жануарларын
ажыратады.
3.
Үй және жабайы жануарлардың айырмашылықтарын
біледі.
|
Бағалау критерийі
|
1. Оқушылар жабайы жануарларды үй жануарларының
атауын атайды;
2. Оқушылар жабайы және үй жануарларын ажырата
алады:
3. Оқушылар үй және жабайы жануарлардың
айырмашылығын біледі;
4.
Оқушылар әртүрлі жануарлардың тіршілік ететін орнының атауларын
біледі.
|
Тілдік мақсаттар
Тыңдалым
Айтылым
Оқылым
|
Жануарлар,животное,animals.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы
білім алу
|
Ойлау дағдысы:
|
Білу,түсіну қолдану
|
Пәнаралық
байланыс:
|
Дүниетану,еңбек
|
Алдыңғы оқу
|
|
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау
ережелері
|
Сынып бөлмесінің оқушылардың өміріне
қауіпсіз екендігін қадағалау.
|
Сабақ барысы
|
Уақыт
(минут, секунд)
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Оқушыдағы
ойлау
дағдылары
|
Қалыптастырушы бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
Басы
(15мин)
Тыңдалым,
айтылым
|
«Татулық достық кілті»
тренингі
Мақсаты: жылылықсенімділік деңгейін, еркіндікті
дамыту.
|
Қатысушылар шеңбер құрып тұрады,3 топқа бөлініп
тұрады.Кейін әрбір қатысушы шеңбер бойымен жүріп отыру арқылы өз
амандасу тәсілімен барлығымен амандасады.
«Еуропалықтар»қолдарын қысады.
«Жапондықтар»бастарын иеді.
«Италиандықтар» құшақтасып бір-біріне сәттілік
тілейді.
|
Қолдану
|
Тамаша!
|
|
Белсене оқу
«Бірге ойлаймыз» әдісі.
|
Топқа бөлу
1:Жабайы жануарлар2:Үй
жануарлары
3:Төлдері
Топпен
жұмыс. Бұл әдістің тиімділігі
сыныптағы елеусіз оқушыны сабаққа
тартуда.
1:Жануарлар не істеп жатыр?
2:Олардың қайсысы жабайы?
3:
Қайсысы үй жануарлары
Бағалау критерий:
Оқушылар жабайы жануарларды үй жануарларының
атауын атайды;
Оқушылар жабайы және үй
жануарларын ажырата алады:.
Білім
алушы:
1.Жануарлар не істеп жатқанын
айтады. 2.Жабайы мен үй жануарларын
ажыратады.
|
Топтарға бөлінеді
Топпен жұмыс жасау арқылы оқушылар барлығы
сабаққа қатысып өз ойларын ашық айтады, барлық оқушы сұрақ аясында
толық жұмыс жасайды
|
Қолдану
|
Жарайсың
Дар!
|
|
Сабақтың ортасы
Саралау
«Диалог әдісі»
10мин
Оқылым, тыңдалым
|
Оқу мақсаты:
1.2.2.2 жабайы және үй
жануарларын ажырату; Жұптық
жұмыс: Қандай үй жануарларын білесің
?
Олардың төлдерін ата.
Бағалау
критертийі: Оқушылар әртүрлі жануарлардың
тіршілік ететін орнының атауларын біледі.
Білім алушы:
Оқушылар үй жануарлары қалай күтіп
баптайтынын
біледі.
|
Оқушылар жұптық жұмыс арқылы үй жануарларының
төлдерін қалай күтіп баптайтынын талдайды жұпта
отырып.
|
Талдау
|
Тамаша!
|
|
Сабақтың соңы
10мин
Тыңдалым
|
Ұжымдық жұмыс:
Оқу мақсаты:
1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын
ажырату;
Бағалау
критертийі: Оқушылар жабайы жануарларды үй
жануарларынан ажырата білуі керек.
Тапсырма: қандай үй жануарларын
білесің?төлдерін ата?
|
Ұжымдық жұмыс жасау барысында оқушылар жабайыдан
үй жануарларын ажыратады бір бірімен пікір алмасады.жануарларды
таба отырып олардың төлдері қалай аталатынын іздеп ұжымда
талқылайды
|
Талдау
|
Тамаша!
|
|
Кері байланыс
5мин
|
«Жабық сұрақ»
Жылқы үй жануары ма?
Тауық үй жануары ма?
Елік жабайы жануарма?
Қой
жабайы аңба?
Сиыр жабайы аңба?
|
Оқушылар жабық сұраққа Иә немесе жоқ арқылы жауап
береді;
|
Түсіну
|
Тамаша!
|
Жабық сұрақ арқылы жазылған
парақшалар
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы
ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен
жоспарлаған саралау шаралары тиімді болдыма?
Мен
берілгенуақыт ішінде үлгердімбе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім
және неліктен?
|
Оқу мақсаттары шынайы.
Оқушылар жабайы мен үй жануарларын
білді.
Сыныптағы ахуал қызу болды оқушылар топта, жұпта
еркін жұмыс жасады.
Уақыт тиімді жұмсалды.
Кері байданысты келесі сабақтарда үздіксіз беріп
отырамын.
|