Жануарлардың тыныс алу мүшелері

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Жануарлардың тыныс алу мүшелері

Материал туралы қысқаша түсінік
Жануарлардың тыныс алу мүшелері
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ тақырыбы: Жануарлардың тыныс алу мүшелері

Бөлім:

Заттардың тасымалдануы

Педагогтің аты-жөні:

Есилбекова Жадыра

Күн:

Сыныбы : 7

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Тақырыбы:

Жануарлардың тыныс алу мүшелері


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.1.4.4 - омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелерін салыстыру .


Сабақтың мақсаты:

  • омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелерін салыстырады:

Құндылықтар

  • тәртіп, мақсатқа талпынушылық, өзін-өзі бақылау

  • байсалдылық, парасаттылық, заңға бағынушылық,

  • басқаларды құрметтеу,өзгенің пікірін құрметтеу

  • адалдық, объективтілік, риясыздық


Сабақ барысы/уақыты

Мұғалімнің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


3 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі:

« Сағат дос» ойыны бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады.



«Әр түрлі жануарлар суретіі» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді.

Оқушылар шеңберге тұрып «Сағат дос» ойыны арқылы жағымды ахуал орнатады .

«Әр түрлі жануарлар суреті» бойынша топтарға бірігеді.

Кері байланыс:

Мадақтау арқылы бағаланады.

Түрлі фигуралар

Балық, бақа, көбелек

3 мин

ІІ Үй тапсырмасы

«Ыстық орындық» тәсілі арқылы сұрайды.




« Миға шабуыл» тәсілі арқылы төңірегінде ой қозғайды, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.

Оқушылар «Ыстық орындық» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.

«Миға шабуыл» тәсілі арқылы сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды

Кері байланыс:

Мадақтау арқылы бағаланады.

«Жарайсың!»

«Тамаша жауап»т .б


Экран


Сабақтың ортасы


20 мин

ІV Топтық жұмыс.

Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді,

Топтық жұмысты ұйымдастырады.

1 -топ «Омыртқасыздардың тыныс алуы»

2- топ «Омыртқалылардың тыныс алуы»

тақырыбы бойынша оқулықтағы ақпаратпен танысуды ұсынады

Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, топтык жұмыс орындайды.

Оқулықтағы ақпаратпен танысады, постер жасап

қорғайды.

Кері байланыс:

«Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі






А4 парағы


Маркер

флипчарт



10

Сабақты бекіту тапсырмалары.


1-тапсырма

Суретке мұқият қараңыз














а- біржасушалылар, b- қосмекенділер,

с- тікентерілер, d- бунақденелілер,

е- балықтар, f-сүтқоректілер


(а) Берілген ағзалардың тыныс алу мүшелерін атаңыз.


(b) Ағзалардың мекен ету ортасы мен тыныс алу ерекшелігінің байланысын сипаттаңыз.



2-тапсырма

4. жәндіктер, балықтар мен адамның тыныс алу мүшелері құрылысының ерекшеліктерін зерттеп, салыстырмалы кестені орындаңдар!



Салыстыру

белгілері

Жәндіктер

Балықтар

Адам

1




2




3




4





3-тапсырма (ЕБК)

Суретті мұқият қарап, торкөздерге қажетті сөздерді жаз.










Тапсырма орындау барысында бағыт бағдар беріп, қолдау көрсетеді.



суретке мұқият қарап,

балықтар мен адамның тыныс алу мүшелері құрылысының ерекшеліктерін зерттеп, салыстырмалы кестені орындайды.

.



Суретті мұқият қарап, торкөздерге қажетті сөздерді жазады.


Дескриптор :

омыртқасыз жануарлардың тыныс алу мүшелерін атайды; - омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелерін атайды; - ағзалардың мекен ету ортасы мен тыныс алу ерекшелігінің байланысын сипаттайды.

Жалпы балл -6













Дескриптор:

жәндіктер, балықтар мен адамның тыныс алу мүшелері құрылысының ерекшеліктерін зерттеп, салыстырады:

Жалпы балл-4


Дескриптор :

жәндіктің тыныс алу мүшелерін анықтайды;

Жалпы балл-4


2-косымша

Тапсырма жазылған парақтар




















Сабақ

тың соңы

4 мин

Кері байланыс

« Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады

Қатысушылар «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды

Кері байланыс:

«Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы

Кесте

1 мин

Үй тапсырмасы §27 оку













































Оқушы аты-жөні ___________________________________

Оқу мақсаты

Өсімдіктердегі тыныс алуды зерттеу


Дескриптор


Тыныс алу процесіне анықтама береді

Көмірқышқыл газын анықтайды

Тапсырма 1 Тыныс алу - ……………………………………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………………………..



Т

1 тәуліктен кейін

апсырма 2 Оқушылар суреттегі берілгендей бойынша тәжірибе жүргізді

Әк суы

Әк суы

Тәжірибе басында


(а)(i)тәжірибеде неліктен әк суын қолданғаның түсіндіріңіз

……………………………………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………………………..


(ii)Тәжірибе басында және тәуліктен кейін ауа құрамын сипаттаңыз


……………………………………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………………………..













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
26.12.2024
211
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі