|
Бөлімі: Бөлімше |
Жануарлар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Онбаева Әсел Яхияқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 2 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жануарлдар қалай көбейеді? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.2.2.3 жануарлардың көбею жолдарын түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты (бағалау критерийлері): |
Жануарлардың көбею жолдарын сипаттайды; |
|
|
Ойлау дағдылары |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Психологиялық ахуал Табиғатым тамаша, Көз тоймайды қараса, Табиғатты аялап, Жүрейікші жараса, Салем саған,Жер-ана! Салем саған,Нұрлы күн! Өткен білімді еске мақсатында ворд волл бағдарламасы бойынша жабық тапсырма беруді жоспарладым. (Жабық тапсырма)
|
Өлеңді дауыстап айтады Ширату жаттығуларын орындайды.
Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты шығарады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 15 мин Бекіту 15 мин |
Сабақтың мақсаты: Жануарлардың қалай көбейетінін білесің? Жануарлардың түрлерін сақтаудың маңызын түсінесің Мұғалім түсіндірмесі «Әлемді шарлау » әдісі Әр топқа мемлекет атауын беру .Топ ішінен спикер сайлау.Сол оқушы келесі топқа барып түсіндіріп береді.
-Жарайсыңдар,өтежақсы.Ал,ендібалаларқаймемлекеттіңбасшысыөтежақсытүсіндірдідепойлайсыңдар.Солтопқажасылтүстістикердіапарыпбереміз.Егердежақсытүсіндірсе,сарытүстістикердібереміз. Ұжымдық жұмыс. Ашық тапсырма: Жануарлардың белгілері Суреттегі жануарлардың сыртқы белгілеріне қарап сипатта Жауарлардың барлығы бірдей болса, не болар еді? Болжамыңмен бөліс. Бұл жануарлар қалай көбейеді? «Суреттер сөйлейді» Үй жануарларының адамға қандай пайда әкелетінін әңгімеле. бір тағамның суретін көрсетіп, оны қандай жануардан алуға болатыны туралы сұраңыз ЕБҚ сәйкестендір Қой Сиыр Топтық жұмыс
Жұмыртқа. Жұмыртқадан не пайда болады? Қандай жануарлар жұмыртқадан шығады?
Уылдырық. Уылдырықтан не пайда болады?
3-топ Венн диаграммасы Жұмыртқа мен уылдырықты салыстыр. Не байқадың?
Топтық жұмыс «Анықтау тәсілі» арқылы жануарлардың төлдерін анықтайды:
Берілген суреттердің ішінен төлін тірі туатын
сүтқоректілерді белгіле және төлдерін
ата
Есте Сақта! Жануарлар түрлі жолмен көбейеді. Олардың кейбірі жұмыртқа салады және уылдырық шашады. Мұндай жануарларды жұмыртқа салатын жануарлар деп атайды. Басқалары балалайды,оларды баласын тірі туатын жанурлар деп атайды.
Жұптық жұмыс Зертте. Оқушыларды жұпқа бөліңіз. Әр жұпқа жануарлардың суретін таратыңыз (мысалы, сиыр, ат, үйректұмсық, мысық, ит, қолтырауын, түрпі), А3 пішінді парақ, желім. А3 пішінді парақты екі бөлікке бөліп, бірінші жартысында «жұмыртқа салады немесе уылдырық шашады», ал екіншісінде «баласын тірі туады» деген сөздер жазылу керек. Зерттеу жұмысын жүргізуге арналған нұсқаулар • Әр оқушы бір үлестірме парақшадан алады. • Кезектесіп жануарлардың суреті бар үлестірме парақшаларды А3 пішінді парақтың тиісті жағына орналастырады. • Топқа сол жерге неге қойғандарын түсіндіреді. • Өз пікірін айтады, талқылайды. Зерттеу нәтижелерін қойын дәптеріне жазады. • Әр топтың нәтижелерін салыстырып, талдап, мұғалім ұсынған нұсқамен салыстыру қажет.
Саралау 1-тапсырма ЕБҚ «Қайсысы қалай көбейеді?» кестесін толтыр. Тиісті орынға «+» таңбасын қой.
2-тапсырма Көбелектің даму ретін анықта. Шаршының ішіне сәйкес әріптерді жаз. Көбелектің қалай дамитыны туралы әңгімелеп бер.
Дескриптор
Білім алушы көбелектің өмірлік циклінің даму ретін анықтайды; көбелектің көбею тәсілін сипаттайды.
«Қолтырауын» ойыны
Біроқушытаңдапалғанжануардыбелгісімен, іс-қимылменкөрсетеді. Тапқаноқушыжауабынүштілдеайтады.
Аю-медведь-bear
Қоян-заяц-rabbit
Жылан-змея-snake
Түлкі-лиса-fox
Сиыр-корова-cow
Бақа-лягушка-frog
Мысық-кошка-cat
Ит-собака-dog
Қолтырауын-крокодиль-crocodile
Жылқы-лошадь-horse
Балық-рыба-fish
Балапан-цыпленок-chicken
Тауық-курица-hen |
Сұрақтарға жауап береді
Жануарлардың төлдерін атайды
Есте сақтайды
Жұппен зерттеу жұмысын жүргізеді
Кестені толтырады
Көбелектің дамитыны туралы әңгімелейді
Іс-қимылмен көрсетеді |
ҚБ: «От шашу» әдісі арқылы орындалады.
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі
|
• сиыр, бақа, ат, үйрек, балық, үйректұмсық, мысық, пингвин, ит, қолтырауын, түрпі (ехидна) сияқты жануарлардың суреттері; • А3 пішінді парақтар. Интернет-ресурс: • үй жануарларының пайда болуы туралы ертегі.
ненің төлі? Дескриптор:
-Жануарлардың төлдерін анықтайды.
ҚБ: «От шашу» әдісі арқылы орындалады.
сиыр, ат, үйректұмсық, мысық, ит, қолтырауын, түрпі), А3 пішінді парақ, желім.
Баласын тірі туатындар – түлкі, қой, қасқыр, жылқы, аю. Жұмыртқалайтындар, уылдырық шашатындар – қолтырауын, бақа, тауық, тасбақа, қаз, |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
«Жануарлар жиектемесі» арқылы дәптермен жұмыс жүргізіледі
Жануарлардың аттарын кестеге жаз:
|
Жануарларды топтастырады, жұмыртқа салатын және уылдырық шашатын жануарлардың қасындағы дөңгелекшілерді жасыл түспен, ал төлдейтін жануарлардың қасындағы дөңгелекшелерді өызыл түспен бояйды.
Кестені толтырады |
|
Жануарлар суреті
Кесте |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы
|
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы орындалады.
«Поезд» әдісі арқылы тақырыпты меңгеруіне байланысты әр оқушы тиісті вагондарға орналасады
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||

Планшет
https://wordwall.net/resource/11199048
https://wordwall.net/ru/resource/29273688



Plickers by Plickers Inc.
https://apps.apple.com/kz/app/plickers/id701184049
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жануарлдар қалай көбейеді?
Жануарлдар қалай көбейеді?
|
Бөлімі: Бөлімше |
Жануарлар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Онбаева Әсел Яхияқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 2 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жануарлдар қалай көбейеді? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.2.2.3 жануарлардың көбею жолдарын түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты (бағалау критерийлері): |
Жануарлардың көбею жолдарын сипаттайды; |
|
|
Ойлау дағдылары |
Қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Психологиялық ахуал Табиғатым тамаша, Көз тоймайды қараса, Табиғатты аялап, Жүрейікші жараса, Салем саған,Жер-ана! Салем саған,Нұрлы күн! Өткен білімді еске мақсатында ворд волл бағдарламасы бойынша жабық тапсырма беруді жоспарладым. (Жабық тапсырма)
|
Өлеңді дауыстап айтады Ширату жаттығуларын орындайды.
Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты шығарады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 15 мин Бекіту 15 мин |
Сабақтың мақсаты: Жануарлардың қалай көбейетінін білесің? Жануарлардың түрлерін сақтаудың маңызын түсінесің Мұғалім түсіндірмесі «Әлемді шарлау » әдісі Әр топқа мемлекет атауын беру .Топ ішінен спикер сайлау.Сол оқушы келесі топқа барып түсіндіріп береді.
-Жарайсыңдар,өтежақсы.Ал,ендібалаларқаймемлекеттіңбасшысыөтежақсытүсіндірдідепойлайсыңдар.Солтопқажасылтүстістикердіапарыпбереміз.Егердежақсытүсіндірсе,сарытүстістикердібереміз. Ұжымдық жұмыс. Ашық тапсырма: Жануарлардың белгілері Суреттегі жануарлардың сыртқы белгілеріне қарап сипатта Жауарлардың барлығы бірдей болса, не болар еді? Болжамыңмен бөліс. Бұл жануарлар қалай көбейеді? «Суреттер сөйлейді» Үй жануарларының адамға қандай пайда әкелетінін әңгімеле. бір тағамның суретін көрсетіп, оны қандай жануардан алуға болатыны туралы сұраңыз ЕБҚ сәйкестендір Қой Сиыр Топтық жұмыс
Жұмыртқа. Жұмыртқадан не пайда болады? Қандай жануарлар жұмыртқадан шығады?
Уылдырық. Уылдырықтан не пайда болады?
3-топ Венн диаграммасы Жұмыртқа мен уылдырықты салыстыр. Не байқадың?
Топтық жұмыс «Анықтау тәсілі» арқылы жануарлардың төлдерін анықтайды:
Берілген суреттердің ішінен төлін тірі туатын
сүтқоректілерді белгіле және төлдерін
ата
Есте Сақта! Жануарлар түрлі жолмен көбейеді. Олардың кейбірі жұмыртқа салады және уылдырық шашады. Мұндай жануарларды жұмыртқа салатын жануарлар деп атайды. Басқалары балалайды,оларды баласын тірі туатын жанурлар деп атайды.
Жұптық жұмыс Зертте. Оқушыларды жұпқа бөліңіз. Әр жұпқа жануарлардың суретін таратыңыз (мысалы, сиыр, ат, үйректұмсық, мысық, ит, қолтырауын, түрпі), А3 пішінді парақ, желім. А3 пішінді парақты екі бөлікке бөліп, бірінші жартысында «жұмыртқа салады немесе уылдырық шашады», ал екіншісінде «баласын тірі туады» деген сөздер жазылу керек. Зерттеу жұмысын жүргізуге арналған нұсқаулар • Әр оқушы бір үлестірме парақшадан алады. • Кезектесіп жануарлардың суреті бар үлестірме парақшаларды А3 пішінді парақтың тиісті жағына орналастырады. • Топқа сол жерге неге қойғандарын түсіндіреді. • Өз пікірін айтады, талқылайды. Зерттеу нәтижелерін қойын дәптеріне жазады. • Әр топтың нәтижелерін салыстырып, талдап, мұғалім ұсынған нұсқамен салыстыру қажет.
Саралау 1-тапсырма ЕБҚ «Қайсысы қалай көбейеді?» кестесін толтыр. Тиісті орынға «+» таңбасын қой.
2-тапсырма Көбелектің даму ретін анықта. Шаршының ішіне сәйкес әріптерді жаз. Көбелектің қалай дамитыны туралы әңгімелеп бер.
Дескриптор
Білім алушы көбелектің өмірлік циклінің даму ретін анықтайды; көбелектің көбею тәсілін сипаттайды.
«Қолтырауын» ойыны
Біроқушытаңдапалғанжануардыбелгісімен, іс-қимылменкөрсетеді. Тапқаноқушыжауабынүштілдеайтады.
Аю-медведь-bear
Қоян-заяц-rabbit
Жылан-змея-snake
Түлкі-лиса-fox
Сиыр-корова-cow
Бақа-лягушка-frog
Мысық-кошка-cat
Ит-собака-dog
Қолтырауын-крокодиль-crocodile
Жылқы-лошадь-horse
Балық-рыба-fish
Балапан-цыпленок-chicken
Тауық-курица-hen |
Сұрақтарға жауап береді
Жануарлардың төлдерін атайды
Есте сақтайды
Жұппен зерттеу жұмысын жүргізеді
Кестені толтырады
Көбелектің дамитыны туралы әңгімелейді
Іс-қимылмен көрсетеді |
ҚБ: «От шашу» әдісі арқылы орындалады.
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі
|
• сиыр, бақа, ат, үйрек, балық, үйректұмсық, мысық, пингвин, ит, қолтырауын, түрпі (ехидна) сияқты жануарлардың суреттері; • А3 пішінді парақтар. Интернет-ресурс: • үй жануарларының пайда болуы туралы ертегі.
ненің төлі? Дескриптор:
-Жануарлардың төлдерін анықтайды.
ҚБ: «От шашу» әдісі арқылы орындалады.
сиыр, ат, үйректұмсық, мысық, ит, қолтырауын, түрпі), А3 пішінді парақ, желім.
Баласын тірі туатындар – түлкі, қой, қасқыр, жылқы, аю. Жұмыртқалайтындар, уылдырық шашатындар – қолтырауын, бақа, тауық, тасбақа, қаз, |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
«Жануарлар жиектемесі» арқылы дәптермен жұмыс жүргізіледі
Жануарлардың аттарын кестеге жаз:
|
Жануарларды топтастырады, жұмыртқа салатын және уылдырық шашатын жануарлардың қасындағы дөңгелекшілерді жасыл түспен, ал төлдейтін жануарлардың қасындағы дөңгелекшелерді өызыл түспен бояйды.
Кестені толтырады |
|
Жануарлар суреті
Кесте |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы
|
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы орындалады.
«Поезд» әдісі арқылы тақырыпты меңгеруіне байланысты әр оқушы тиісті вагондарға орналасады
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||

Планшет
https://wordwall.net/resource/11199048
https://wordwall.net/ru/resource/29273688



Plickers by Plickers Inc.
https://apps.apple.com/kz/app/plickers/id701184049
шағым қалдыра аласыз























