Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру

Тақырып бойынша 30 материал табылды

Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру

Материал туралы қысқаша түсінік
алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіруді орындау
Материалдың қысқаша нұсқасы



Бөлім: Алгебралық өрнек

Педагогтің аты-жөні: Арал Фариза Маратқызы

Күні: 17.12.2024ж

Тақырыбы: Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар. Ұқсас қосылғыштарды біріктіру

Сынып: 6 «А»

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.2.1.7 алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіруді орындау;



Сабақтың мақсаты:

-Жақшаны ашу ережелерін біледі;

-Коэффициент,ұқсас мүшелер ұғымдарының анықтамаларын біледі;

- ұқсас мүшелерді біріктіруді орындайды.

Құндылықтарды дарыту

«Ар-ұят» құндылығына:

Жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, шешім қабылдай білу және

жауапкершілікті сезіну; Достарына,сыныптастарына мейірімділік таныту құндылықтарын дарыту.

Сабақ барысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтіңәрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

  • Ұйымдастыру сәті

  • Оқушылармен сәлемдесу.

  • Сыныпқа жағымды атмосфера қалыптастыру үшін. Оқушыларға қамшы беру арқылы бір-біріне бүгінгі сабаққа тілек айтады.

  • Рондом арқылы 3 топқа бөлінеді

Пазыл әдісі арқылы топ мүшелері топ аттарын біледі. Топбасшыға бағалау парағы беріледі және стикерлер ұсынылады. Топ ішінде өзара бағалау жүргізіледі.




  • Үй жұмысын тексеру “Көршінді тексер” әдісі арқылы тексеріп

Оқушылар үй жұмысын слайдтан дайын жауап бойынша жұппен бірін-бірі тексереді

Сәлемдеседі


Қамшы беру арқылы тілек айтады


Топқа бөлінеді


Топтың атауын пазыл құрастыру арқылы біледі.





Үй жұмыстарын тексереді
















Үй жұмысын дұрыс орындаған балалар 1 балдан алады

https://www.classtools.net/random-name-picker/33_m5iRAA


1-15 сандар жазылған қима-қағаздар

Пазыл қима-қағаздар







Интербелсенді Тақта ,Слайд


Негізгі бөлім Тақырыпты ашу

7 минут




Сабақ тақырыбымен және мақсатымен оқушыларды таныстыру.

  • Оқушыларды сабаққа дайындау үшін «Бауырсақ» әдісі арқылы сұрақтар қойылады

Сұрақ 1.Жақшаларды ашу ережесін түсіндіріңіз

Сұрақ 2.Коэффициент дегеніміз не?

Сұрақ 3.Ұқсас қосылғыштар дегеніміз не?

Сұрақ 4.Теріс сандар қалай қосылады

Сұрақ 5.Айнымалы деген не?

Сұрақ 7 .Бірдей сан бірақ таңбалары әртүрлі болса ?

Сұрақтарға жауап береді



Топбасшысы сұраққа жауап берген оқушыларды бағалап отырады

1 сұраққа 1 балл


Слайд





Оқулықпен жұмыс

15 минут



















































«Асық» әдісі арқылы топтық тапсырмалар . Қима қағаздармен жасалған асықтарда есептер жазылған . Екі окушы бірігіп орындайды.

(құндылыққа байланысты тапсырма)

Жұптық жұмыс.

1-жұп

Бағалау критерийлері:


Жақшаларды ашу: Есепті дұрыс ашып, барлық көбейтулер мен қосуларды дұрыс орындағанын тексеру.

Коэффициентті анықтау: Көпмүшенің коэффициенттерін дұрыс табу.

Ұқсас қосылғыштарды табу: Өрнектегі ұқсас қосылғыштарды анықтап, біріктіру.

Ұқсас қосылғыштарды біріктіру: Қосылғыштарды дұрыс біріктіріп, оңайлатылған өрнекті шығару.


Оқулық бойынша топтық тапсырма

738

Бағалау критерийлері:

- Жақшаларды ашу

- Ұқсас қосылғыштарды біріктіру


Функционалдық сауаттылық тапсырма :

Жеке тапсырма

Сергіту сәті: Супер Шыңашақ



Кері байланыс

Сұрақ-жауап




Топтарға қима-қағаздарды таратып берем оқушлар өздері таңдап алады



Дескриптор:

-Жақшаларды ашу және көбейтулерді дұрыс орындаған.

-Ұқсас қосылғыштарды дұрыс біріктірген.

-Коэффициенттерді дұрыс тапқан.






























Тақтаға шығып орындайды










Жеке тапсырама
















Саусақпен жаттығу












Есеп шығарған

әр баллға 3асықтан беріледі













































Есеп шығарған

әр баллға 2 асықтан беріледі




Есеп шығарған

әр баллға 3 асықтан беріледі










1 балл


Тапсырмалар жазылған қима қығаздар


































Интербелсенді Тақта ,Слайд

Ламинатталған қағаз







Жасанды нейро жүйесіндегі видеоролик

Жасанды нейро жүйесіндегі видеоролик










Соңы

3 минут

Сабақты бекіту

Рефлексия «Ватсап» әдісі арқылы орындалады

«Оқулық» әдісі арқылы

Үй жұмысы: №739

Оқушылар стикерлер жабыстыру арқылы кері байланыс жасайды.



Оқулық















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.04.2025
142
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі