|
Бөлім: |
3- бөлім. Дизайн теориясы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Малдыбаева Үржан Шаженқызы, №7 мектеп-гимназиясының информатика пәні мұғалімі |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің өміріміздегі дизайн |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.3 ақпараттарды қабылдау принциптері жобада
қалай іске асырылатынын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
"Жақсы дизайн" принциптерімен танысады. Ыңғайлылық, қарапайымдылық,көркемдік принциптерін салыстырады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру Кезеңі
Қызығушылықты ояту 8 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу Үй тапсырмасын сұрау https://wordwall.net/ бағдарламасында 12 сұрақ -Көрнекі дизайнды құру барысында ондағы ақпаратты пайдаланушы қалай қабылдайды, осы кезде нені ескеру қажет?
Тақырып, мақсаттармен таныстыру. Не меңгеретінін білу үшін мұғалім оқушылардың мақсатпен танысқанын бақылайды |
Амандасады
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді: әр дұрыс жауап -1 балл
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ Мадақтау |
Презентация |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 20 мин. |
Жаңа сабақты түсіндіру. «Жақсы дизайн» принциптері: 1.Ыңғайлылық: -Қатесіздік -Көлем -Көрнекілік 2.Қарапайымдылық -Таңдау -Сапа -Үзінді -Икемділік 3.Көркемдік -Тартымдылық -Жаңару Бейне сабақты көру 1-тапсырма : Дәптерге орындайық. . 65 бет «Жақсы дизайн» принциптері мен олардың жіктелуін сызбаға толтырады
2-тапсырма: жұптық жұмыс Компьютерде орындайық. 1.Интернет желісінен жақсы дизайн принциптері сақталған және сақталмаған жарнамалық өнімдерді іздеп табу 2.Кестеге жарнмалардың суреттерін орналастыру |
Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды
Дескрипторлар: -1.Ыңғайлылық принциптерін жазады-1 балл -2.Қарапайымдылық принциптерін жазады-1 балл -3.Көркемдік принциптерін жазады-1 балл Дескрипторлар: -Суререттерді табады-1 балл -Кестеге орналастырады-1 балл |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Сызба толтыру әдісі Компьютерде жұптық жұмыс жасайды Практикалық сабақты меңгерудегі кедергілерді анықтау, жеке тапсырмалық жұмыстарын жүргізу |
Презентация Бейне сабақ |
||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Тест тапсырмасы: 7 сұрақ Жауаптары: 1А 2Ә 3Б 4В 5Г 6А 7В |
Дескриптор: Тест сұрақтарына жауап береді: әр дұрыс жауап -1 балл |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация |
||
Сыныбы:
-
№
Оқушының аты-жөні
Үй тап.
1-тап
3 балл
2-тап
2 балл
3-тап
Қорытынды жазу
Орта баға
Топ басшысы:____________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жақсы дизайн принципі 10 сынып
Жақсы дизайн принципі 10 сынып
|
Бөлім: |
3- бөлім. Дизайн теориясы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Малдыбаева Үржан Шаженқызы, №7 мектеп-гимназиясының информатика пәні мұғалімі |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің өміріміздегі дизайн |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.3 ақпараттарды қабылдау принциптері жобада
қалай іске асырылатынын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
"Жақсы дизайн" принциптерімен танысады. Ыңғайлылық, қарапайымдылық,көркемдік принциптерін салыстырады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру Кезеңі
Қызығушылықты ояту 8 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу Үй тапсырмасын сұрау https://wordwall.net/ бағдарламасында 12 сұрақ -Көрнекі дизайнды құру барысында ондағы ақпаратты пайдаланушы қалай қабылдайды, осы кезде нені ескеру қажет?
Тақырып, мақсаттармен таныстыру. Не меңгеретінін білу үшін мұғалім оқушылардың мақсатпен танысқанын бақылайды |
Амандасады
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді: әр дұрыс жауап -1 балл
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ Мадақтау |
Презентация |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 20 мин. |
Жаңа сабақты түсіндіру. «Жақсы дизайн» принциптері: 1.Ыңғайлылық: -Қатесіздік -Көлем -Көрнекілік 2.Қарапайымдылық -Таңдау -Сапа -Үзінді -Икемділік 3.Көркемдік -Тартымдылық -Жаңару Бейне сабақты көру 1-тапсырма : Дәптерге орындайық. . 65 бет «Жақсы дизайн» принциптері мен олардың жіктелуін сызбаға толтырады
2-тапсырма: жұптық жұмыс Компьютерде орындайық. 1.Интернет желісінен жақсы дизайн принциптері сақталған және сақталмаған жарнамалық өнімдерді іздеп табу 2.Кестеге жарнмалардың суреттерін орналастыру |
Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды
Дескрипторлар: -1.Ыңғайлылық принциптерін жазады-1 балл -2.Қарапайымдылық принциптерін жазады-1 балл -3.Көркемдік принциптерін жазады-1 балл Дескрипторлар: -Суререттерді табады-1 балл -Кестеге орналастырады-1 балл |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Сызба толтыру әдісі Компьютерде жұптық жұмыс жасайды Практикалық сабақты меңгерудегі кедергілерді анықтау, жеке тапсырмалық жұмыстарын жүргізу |
Презентация Бейне сабақ |
||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Тест тапсырмасы: 7 сұрақ Жауаптары: 1А 2Ә 3Б 4В 5Г 6А 7В |
Дескриптор: Тест сұрақтарына жауап береді: әр дұрыс жауап -1 балл |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация |
||
Сыныбы:
-
№
Оқушының аты-жөні
Үй тап.
1-тап
3 балл
2-тап
2 балл
3-тап
Қорытынды жазу
Орта баға
Топ басшысы:____________________
шағым қалдыра аласыз













