Күні:
Бекітілді: Г. Адилова
|
Сабақтың түрі және қатысушы оқушылар: Топтық |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жақсы көңіл-күй жан тыныштығы» |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
а)Түзете дамыту: Балалардың көңіл-күйін көтеру, бір-біріне достық қарым-қатынаспен қарауға, көңіл бөлуге және тапсырмаларды тиянақты, бірге орындауға үйрету. Үлкен тапсырмаларды бірнеше оңай орындалатын бөліктерге бөлу; барлық ұсынылған міндеттерді азайту;оқушыларға орындайтын тапсырмаларды таңдауға мүмкіндік беру; Көрсетілетін көмектің уақтылығы, дәйектілігі және жеткілікті ұзақтығы баланың оқудағы, мінез-құлқындағы және қарым-қатынасындағы қиындықтарды біртіндеп жеңу үшін қажетті жағдайлар туғызу. Сыртқы әлемді бірлесіп және біртіндеп игеру үшін эмоционалды өзара әрекеттесуді орнату, қарапайым әрекеттер мен жағдайлардан күрделіге дейін әлеуметтік мағыналарды сезіну, түйсіну. Өз сезімдерін түсінуге, басқа адамның эмоционалды жағдайын тануға үйрету. Танымдық іс-әрекетті дамыту: қарым-қатынас және өзара іс-қимыл процесінде қабылдау, ерікті назар, сөйлеу, ойлау. Баланың музыкалық - ырғақты қабілетін шыңдау, кеңістікке бағдарлауға үйрету және жалпы моторикасын дамыту. Ырғақты – қимыл қозғалыс арқылы дене сымбатын жақсартып, бұлшықеттерін, сіңірлерін бекітіп, тез қимылдауға, әдемі қозғалыстар жасауға ықпал ету. Аяқ қимыл қозғалыс үйлесімділігін үйрету. кеңістікті бағдарлау, дәлдеп мөлшерлеп ату. Көз қозғалысын дамыту. денесімен тепе-теңдік сақтап кедергілерден өту. Жалпы моториканы дамыту. Кординациялық қимыл-қозғалыстарындағы оң мен солды ажырата білуін дамыту. б)Тәрбиелік: Оқушыларды достыққа, татулыққа, бірлікке тәрбиелеу. |
||
|
Күтілетін нәтиже |
-Тапсырманы тиянақты орындауға үйрету; -Ойлау үрдістерін дамыту -Шығармашылыққа баулу. |
||
|
Сабақта қолданатын әдістер мен тәсілдер |
Жылулық шеңбері, сергіту сәті, топтық жұмыстар |
||
|
Маман аралық байланыс |
Олигофренопедагог, логопед-мұғалімі, тәрбиеші, әлеуметтік педагог |
||
|
Сабақ барысы 3-4 жас |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
1 – сабақ |
Ресурстар |
|
|
Психологиялық дайындық. |
Босаңсу жаттығуы |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұлттық нақышта амандасу. |
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру. Балаларға сабақтың тақырыбын айтып, қысқаша ақпарат беру. 1. Босаңсу жаттығуы. 2. «Бірдей суретті тап» Мақсаты: баланың есте сақтау және ойлау қабілетін дамыту. Шарты: бірдей суретті стақандарды бірге жинау. 3. Ойын «Кім жылдам». Мақсаты: жылдамдыққа, ұқыптылыққа үйрету. Кеңістікті бағдарлай алуын дамыту. Қимыл-қозғалысын басқара алуға үйрету. Шарты: кедергіден өту арқылы шеңберге доптарды дәлдеп лақтыру. 4. «Түрлі-түсті доптар». Мақсаты: үлгіге қарай отырып тапсырманы дұрыс орындауға, кеңістікті бағдарлауға, түстерді ажыратуға үйрету. Шарты: үлгіде берілгендей стақандарға доптарды дұрыс қойып шығу. 4. «Кеңістікті бағдарла». Мақсаты: кеңістікті дұрыс бағдарлай алуын, жануарлардың атын атауға үйрету. Шарты: Бағдарлар бойынша жануарларды қойып шығу. 5. «Көңіл-күйді ажырат». Мақсаты: көңіл-күйді ажырата алуға, эмоцияларын ажыратуға үйрету. Шарты: кубикті лақтыру арқылы эмоциялар жабыстырулы орындықтарға отыру, дұрыс таба білу және эмоцияны қайталап көрсету. 6. Қиынды суреттерді құрау. Мақсаты: ойлауын, қабылдау үрдістерін дамыту. Шарты: 4 бөлікті қиық суреттерді құрату. |
|
Дидактикалық материалдар |
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді смайликтер арқылы бағалау. Смаиликтерді таңдау арқылы өз-өздерін бағалау. |
|
|
|
Сабақты қорытындылау -Бүгінгі сабақ ұнадыма? -Не туралы әңгімеледік? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жақсы көңіл-күй жан тыныштығы
Жақсы көңіл-күй жан тыныштығы
Күні:
Бекітілді: Г. Адилова
|
Сабақтың түрі және қатысушы оқушылар: Топтық |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жақсы көңіл-күй жан тыныштығы» |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
а)Түзете дамыту: Балалардың көңіл-күйін көтеру, бір-біріне достық қарым-қатынаспен қарауға, көңіл бөлуге және тапсырмаларды тиянақты, бірге орындауға үйрету. Үлкен тапсырмаларды бірнеше оңай орындалатын бөліктерге бөлу; барлық ұсынылған міндеттерді азайту;оқушыларға орындайтын тапсырмаларды таңдауға мүмкіндік беру; Көрсетілетін көмектің уақтылығы, дәйектілігі және жеткілікті ұзақтығы баланың оқудағы, мінез-құлқындағы және қарым-қатынасындағы қиындықтарды біртіндеп жеңу үшін қажетті жағдайлар туғызу. Сыртқы әлемді бірлесіп және біртіндеп игеру үшін эмоционалды өзара әрекеттесуді орнату, қарапайым әрекеттер мен жағдайлардан күрделіге дейін әлеуметтік мағыналарды сезіну, түйсіну. Өз сезімдерін түсінуге, басқа адамның эмоционалды жағдайын тануға үйрету. Танымдық іс-әрекетті дамыту: қарым-қатынас және өзара іс-қимыл процесінде қабылдау, ерікті назар, сөйлеу, ойлау. Баланың музыкалық - ырғақты қабілетін шыңдау, кеңістікке бағдарлауға үйрету және жалпы моторикасын дамыту. Ырғақты – қимыл қозғалыс арқылы дене сымбатын жақсартып, бұлшықеттерін, сіңірлерін бекітіп, тез қимылдауға, әдемі қозғалыстар жасауға ықпал ету. Аяқ қимыл қозғалыс үйлесімділігін үйрету. кеңістікті бағдарлау, дәлдеп мөлшерлеп ату. Көз қозғалысын дамыту. денесімен тепе-теңдік сақтап кедергілерден өту. Жалпы моториканы дамыту. Кординациялық қимыл-қозғалыстарындағы оң мен солды ажырата білуін дамыту. б)Тәрбиелік: Оқушыларды достыққа, татулыққа, бірлікке тәрбиелеу. |
||
|
Күтілетін нәтиже |
-Тапсырманы тиянақты орындауға үйрету; -Ойлау үрдістерін дамыту -Шығармашылыққа баулу. |
||
|
Сабақта қолданатын әдістер мен тәсілдер |
Жылулық шеңбері, сергіту сәті, топтық жұмыстар |
||
|
Маман аралық байланыс |
Олигофренопедагог, логопед-мұғалімі, тәрбиеші, әлеуметтік педагог |
||
|
Сабақ барысы 3-4 жас |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
1 – сабақ |
Ресурстар |
|
|
Психологиялық дайындық. |
Босаңсу жаттығуы |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұлттық нақышта амандасу. |
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру. Балаларға сабақтың тақырыбын айтып, қысқаша ақпарат беру. 1. Босаңсу жаттығуы. 2. «Бірдей суретті тап» Мақсаты: баланың есте сақтау және ойлау қабілетін дамыту. Шарты: бірдей суретті стақандарды бірге жинау. 3. Ойын «Кім жылдам». Мақсаты: жылдамдыққа, ұқыптылыққа үйрету. Кеңістікті бағдарлай алуын дамыту. Қимыл-қозғалысын басқара алуға үйрету. Шарты: кедергіден өту арқылы шеңберге доптарды дәлдеп лақтыру. 4. «Түрлі-түсті доптар». Мақсаты: үлгіге қарай отырып тапсырманы дұрыс орындауға, кеңістікті бағдарлауға, түстерді ажыратуға үйрету. Шарты: үлгіде берілгендей стақандарға доптарды дұрыс қойып шығу. 4. «Кеңістікті бағдарла». Мақсаты: кеңістікті дұрыс бағдарлай алуын, жануарлардың атын атауға үйрету. Шарты: Бағдарлар бойынша жануарларды қойып шығу. 5. «Көңіл-күйді ажырат». Мақсаты: көңіл-күйді ажырата алуға, эмоцияларын ажыратуға үйрету. Шарты: кубикті лақтыру арқылы эмоциялар жабыстырулы орындықтарға отыру, дұрыс таба білу және эмоцияны қайталап көрсету. 6. Қиынды суреттерді құрау. Мақсаты: ойлауын, қабылдау үрдістерін дамыту. Шарты: 4 бөлікті қиық суреттерді құрату. |
|
Дидактикалық материалдар |
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді смайликтер арқылы бағалау. Смаиликтерді таңдау арқылы өз-өздерін бағалау. |
|
|
|
Сабақты қорытындылау -Бүгінгі сабақ ұнадыма? -Не туралы әңгімеледік? |
|||
шағым қалдыра аласыз



















