|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ақөтенова Ш.Б |
|||||
|
Күні: |
02.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ..Жақсы мен жаманды айыра білемін. Қаратпасөз. 1-4 жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.7.1 қаратпа, қыстырма сөздерді ажырату жəне тыныс белгілерін дұрыс қою; 3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-қаратпа, қыстырма сөздерді ажыратады жəне тыныс белгілерін дұрыс қояды -өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өтілген тақырыптарды пысықтау
Жаңа тақырып 1-тапсырма Кестедегі сөйлемдерді салыстыр. Олардың мазмұнына, тыныс белгілеріне назар аудар. Сөйлемдерді салыстыру барысында не байқадың? Ж: 1-ші кетеде біреуге арнап айтылып жатыр
2-тапсырма . Мәтінді мұқият тыңда. • Мәтін не туралы? (ағаш қорғау) Мәтінге ат қой. (Ағаштың да жаны бар) • Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып оқы. Оған өз ойыңды білдір. (Әрине, оның да жаны бар.,ол да тіршілік иесі.)
Мәтіндегі қарамен жазылған сөзге назар аудар. Бұл сөз не үшін қолданылып тұр деп ойлайсың? Балам-ау- баласына қаратып арнайы айтты
Мәтін мазмұны бойынша жоспар құр және оны жаз Жоспар: 1.Нұржанның көмектесуі 2.Ағаштың діңін қырқып алу 3.Бағбанның сөзі
«Тіл дамыту — сергіту» ойындары: 1) Мұғалім «Қошақаным қайда екен?» әнінің қайырмасына жеңіл қимылдар жасап, жылдам билей ыңылдап: Ра-ра, ри-ру, ра-ри-ри, Ңа-ңа, ңи-ңу, ңа-ңи-ңи. Ша-са, ши-си, ша-си-ши, Ща-ша, жа-ши, ля-си-жи, — деп әндетеді. Балалар қосылып қайталайды. Әріптерді дұрыс дыбыстап, шатаспай айтуын қадағалаймыз.
3-тапсырма «Микрофон» әдісі Мәтінді тиісті дауыс ырғағымен оқы. Қаратпа сөздерді тап. Мәтінді көшіріп жазып, қаратпа сөздердің астын сыз. Қаратпа сөздің тыныс белгісіне назар аудар. Қаратпа сөздер: Шырағым, балам, Абай ата.
Үй тапсырмасы 4-тапсырма Орны ауысқан ашық хат бөліктерін қалпына келтір. Ашықхатты жазып, қаратпа сөздің астын сыз. Қымбатты әже! С Сізге денсаулық, ұзақ өмір тілеймін!
Білім заряды |
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Жоспар құрады
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ:
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі-1б
Тамаша!
Дескриптор: Кестедегі сөйлемдерді салыстырады-1б Сөйлемдерді салыстыру барысында ерекшеліктерді байқайды-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Сөз мағынасын түсінеді-1б
Дескриптор: Мәтін мазмұны бойынша жоспар құрады және оны жазады-2б
Керемет!
Дескриптор: Мәтінді тиісті дауыс ырғағымен оқиды-1б Қаратпа сөздерді табады-1б Мәтінді көшіріп жазып, қаратпа сөздердің астын сызады-1б
Тамаша!
«Білім заряды» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Кесте
Оқу құралдары
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жақсы мен жаманды айыра білемін. Қаратпасөз.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ақөтенова Ш.Б |
|||||
|
Күні: |
02.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ..Жақсы мен жаманды айыра білемін. Қаратпасөз. 1-4 жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.7.1 қаратпа, қыстырма сөздерді ажырату жəне тыныс белгілерін дұрыс қою; 3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-қаратпа, қыстырма сөздерді ажыратады жəне тыныс белгілерін дұрыс қояды -өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өтілген тақырыптарды пысықтау
Жаңа тақырып 1-тапсырма Кестедегі сөйлемдерді салыстыр. Олардың мазмұнына, тыныс белгілеріне назар аудар. Сөйлемдерді салыстыру барысында не байқадың? Ж: 1-ші кетеде біреуге арнап айтылып жатыр
2-тапсырма . Мәтінді мұқият тыңда. • Мәтін не туралы? (ағаш қорғау) Мәтінге ат қой. (Ағаштың да жаны бар) • Мәтіндегі негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып оқы. Оған өз ойыңды білдір. (Әрине, оның да жаны бар.,ол да тіршілік иесі.)
Мәтіндегі қарамен жазылған сөзге назар аудар. Бұл сөз не үшін қолданылып тұр деп ойлайсың? Балам-ау- баласына қаратып арнайы айтты
Мәтін мазмұны бойынша жоспар құр және оны жаз Жоспар: 1.Нұржанның көмектесуі 2.Ағаштың діңін қырқып алу 3.Бағбанның сөзі
«Тіл дамыту — сергіту» ойындары: 1) Мұғалім «Қошақаным қайда екен?» әнінің қайырмасына жеңіл қимылдар жасап, жылдам билей ыңылдап: Ра-ра, ри-ру, ра-ри-ри, Ңа-ңа, ңи-ңу, ңа-ңи-ңи. Ша-са, ши-си, ша-си-ши, Ща-ша, жа-ши, ля-си-жи, — деп әндетеді. Балалар қосылып қайталайды. Әріптерді дұрыс дыбыстап, шатаспай айтуын қадағалаймыз.
3-тапсырма «Микрофон» әдісі Мәтінді тиісті дауыс ырғағымен оқы. Қаратпа сөздерді тап. Мәтінді көшіріп жазып, қаратпа сөздердің астын сыз. Қаратпа сөздің тыныс белгісіне назар аудар. Қаратпа сөздер: Шырағым, балам, Абай ата.
Үй тапсырмасы 4-тапсырма Орны ауысқан ашық хат бөліктерін қалпына келтір. Ашықхатты жазып, қаратпа сөздің астын сыз. Қымбатты әже! С Сізге денсаулық, ұзақ өмір тілеймін!
Білім заряды |
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Жоспар құрады
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ:
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі-1б
Тамаша!
Дескриптор: Кестедегі сөйлемдерді салыстырады-1б Сөйлемдерді салыстыру барысында ерекшеліктерді байқайды-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Сөз мағынасын түсінеді-1б
Дескриптор: Мәтін мазмұны бойынша жоспар құрады және оны жазады-2б
Керемет!
Дескриптор: Мәтінді тиісті дауыс ырғағымен оқиды-1б Қаратпа сөздерді табады-1б Мәтінді көшіріп жазып, қаратпа сөздердің астын сызады-1б
Тамаша!
«Білім заряды» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Кесте
Оқу құралдары
Оқулық
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


