Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№45 «Ақ Орда» мектеп – гимназиясы КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
«Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» бүктемелі кітабын жасаймыз
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Шаймерден А |
|
||||||||||
|
Күні: |
18.10.2023ж |
|
||||||||||
|
Сынып:3 «А», «Ә», «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» бүктемелі кітабын жасаймыз. |
|
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.3.1 – орындау техникасын негіздеп таңдай отырып, шығармашылық идеялар мен сезімдерін (көңіл күйі, мінезі) көрсету; 3.2.2.1 – аса күрделі əдістер мен тəсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи жəне жасанды) жəне құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу; 3.2.4.1 – қауіпсіздік техникасын сақтап, материалды жəне құралдарды қолдану. |
|
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||
|
Сабақтың кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті Өлшемін өзгертуге болады. Бірақ кітапты өте үлкен етіп жасаудың керегі жоқ. Одан әрі суреттерге арналған қағазды қияды, олар кітаптың өлшеміндей болуы тиіс не жиегінен 1 см- дей кіші болады (шамамен 9х9 – 12х12 см).
Оқушылар жасаған бүктемелі кітаптарын таныстырады, суреттері арқылы не айтқысы келгендерін, қандай әсерлегіш құралдарды пайдаланғанын, бұл кітап өздеріне қалай әсер ететінін әңгімелейді.
Оқушылар жұмыстарын таныстырып болғаннан кейін, бір-біріне сұрақтар қойып, оларға жауап береді.
|
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||
|
Сабақтың басы 2-минут 1-тапсырма 10-минут
Сабақтың ортасы 2-тапсырма 30-минут
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу Енді кітапты қалай жасайтынымызды талқылайық (сабақты оқулық бойынша түсіндіреді). Қайшымен жұмыс істегенде қауіпсіздік ережесіне көңіл бөлу керек! Кітапты өлшеп, бүктеу жолдарын кезең- кезеңімен көрсетеді Тапсырма: Оқушылар сурет салуға кіріседі. Суреттің жартысын бірінші сабақта, екінші жартысын келесі сабақта орындайды. Қабілеттері мен жылдамдықтарына қарай екі сабақта 6-дан 12-ге дейін сурет сала алады. Екінші сабақта суретпен жұмыс істеуді жалғастырады, оған 10–15 минут уақыт бөлінеді. Одан соң суреттерін бүктемелі кітапқа желімдеп, егер қаласа жазу жазады.
Оқушылардың жұмысын қорытындылау, оларға тағы бір рет қандай маңызды сабақты өткенін айту. |
- Сіз сабақта қандай ұғымдармен таныстыңыз? -Оқушылар ой бөліседі.
Бір-біріне сұрақтар қою арқылы талқыланады.
Оқушылар бір –бірінің жетістіктерін бағалайды. Сарамандық тапсырма нәтижелерін талқылау: - Қандай қиындықтар кездесті. Ұсынысыңыз бар ма?
|
№1, 2 қосымша. Оқулық. №1, 2 қосымшадағы материал. Кітаптағы иллюстрациялар, картиналардың репродукциялары. Түрлі түсті қатты қағаз, жұқа, түсті қатырма қағаз алған дұрыс, сызғыш, жай қарындаш, түсті қарындаш, түсті фломастер, желім, қол сүртетін орамал.
https://youtube/trVKtSSxCjw
|
|
||||||||
|
|
Сабақтың соңы (3 минут) |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Оқушылар рефлексия жүргізеді |
Барлық оқушылар:
Бірнеше оқушылар:
Кейбір оқушылар:
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» бүктемелі кітабын жасаймыз
«Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» бүктемелі кітабын жасаймыз
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
№45 «Ақ Орда» мектеп – гимназиясы КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
«Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» бүктемелі кітабын жасаймыз
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Шаймерден А |
|
||||||||||
|
Күні: |
18.10.2023ж |
|
||||||||||
|
Сынып:3 «А», «Ә», «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен» бүктемелі кітабын жасаймыз. |
|
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.3.1 – орындау техникасын негіздеп таңдай отырып, шығармашылық идеялар мен сезімдерін (көңіл күйі, мінезі) көрсету; 3.2.2.1 – аса күрделі əдістер мен тəсілдерді пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи жəне жасанды) жəне құралдарды қолдану, эксперимент жүргізу; 3.2.4.1 – қауіпсіздік техникасын сақтап, материалды жəне құралдарды қолдану. |
|
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||
|
Сабақтың кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті Өлшемін өзгертуге болады. Бірақ кітапты өте үлкен етіп жасаудың керегі жоқ. Одан әрі суреттерге арналған қағазды қияды, олар кітаптың өлшеміндей болуы тиіс не жиегінен 1 см- дей кіші болады (шамамен 9х9 – 12х12 см).
Оқушылар жасаған бүктемелі кітаптарын таныстырады, суреттері арқылы не айтқысы келгендерін, қандай әсерлегіш құралдарды пайдаланғанын, бұл кітап өздеріне қалай әсер ететінін әңгімелейді.
Оқушылар жұмыстарын таныстырып болғаннан кейін, бір-біріне сұрақтар қойып, оларға жауап береді.
|
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||
|
Сабақтың басы 2-минут 1-тапсырма 10-минут
Сабақтың ортасы 2-тапсырма 30-минут
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу Енді кітапты қалай жасайтынымызды талқылайық (сабақты оқулық бойынша түсіндіреді). Қайшымен жұмыс істегенде қауіпсіздік ережесіне көңіл бөлу керек! Кітапты өлшеп, бүктеу жолдарын кезең- кезеңімен көрсетеді Тапсырма: Оқушылар сурет салуға кіріседі. Суреттің жартысын бірінші сабақта, екінші жартысын келесі сабақта орындайды. Қабілеттері мен жылдамдықтарына қарай екі сабақта 6-дан 12-ге дейін сурет сала алады. Екінші сабақта суретпен жұмыс істеуді жалғастырады, оған 10–15 минут уақыт бөлінеді. Одан соң суреттерін бүктемелі кітапқа желімдеп, егер қаласа жазу жазады.
Оқушылардың жұмысын қорытындылау, оларға тағы бір рет қандай маңызды сабақты өткенін айту. |
- Сіз сабақта қандай ұғымдармен таныстыңыз? -Оқушылар ой бөліседі.
Бір-біріне сұрақтар қою арқылы талқыланады.
Оқушылар бір –бірінің жетістіктерін бағалайды. Сарамандық тапсырма нәтижелерін талқылау: - Қандай қиындықтар кездесті. Ұсынысыңыз бар ма?
|
№1, 2 қосымша. Оқулық. №1, 2 қосымшадағы материал. Кітаптағы иллюстрациялар, картиналардың репродукциялары. Түрлі түсті қатты қағаз, жұқа, түсті қатырма қағаз алған дұрыс, сызғыш, жай қарындаш, түсті қарындаш, түсті фломастер, желім, қол сүртетін орамал.
https://youtube/trVKtSSxCjw
|
|
||||||||
|
|
Сабақтың соңы (3 минут) |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Оқушылар рефлексия жүргізеді |
Барлық оқушылар:
Бірнеше оқушылар:
Кейбір оқушылар:
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













