Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: әдебиеттік оқу |
Күні:21.12.2022 |
Мұғалім: Ержанқызы Балнұр |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3 «Г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
2 – бөлім. Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Білім керек бәріне |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.1.2 – шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын түсініп, белгі қойып, оқи алады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтап, қажетті ақпаратты тауып, белгілейді. Кейбір оқушылар: шығарма бойынша сын тұрғысынан бағалай алады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері: |
Шығарманы іштей саналы түрде түсініп оқи алады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Білім – таусылмас қазына |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: |
Дүниетану, өзін-өзі тану |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім: |
Ә. Табылды. «Аман мен телефон», Е. Ашықбаев.«Ғаламтор туралы» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут Сабақтың ортасы 35 минут |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек:Бір-бірімізді тыңдаймыз десек, 1 рет қол шапалақтаймыз. Ұйымшыл боламыз десек, 2 рет қол шапалақтаймыз. Белсенділік танытамыз десек, 3 рет шапалақтаймыз. Сабақтың тақырыбын, мақсатын айқындау. Бағалау критерийімен таныстыру. Мағынаны ажырату. 1-тапсырма. Мақалды түсіндір. Оқусыз білім жоқ, Білімсіз күнің жоқ. Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. Түсіну. Тыңдалым. 2-тапсырма.Өлеңді тыңда. «Білім керек бәріне». Автормен танысу айдары. Ф. Оңғарсынова, Ө. Тұрман- жанов. Қолдану. Топтық жұмыс. І топ. 3-тапсырма. Өлеңге сүйеніп, «Адамға білім не үшін керек?» деген сұраққа жауапберіңдер. ІІ топ. 1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы. Берілген шартты белгілерді қажетті жерге қой. Білімдегенбайлық бар, Еш байлық оған жетпейді. Дауыс ырғағы – Д Жасыңда оқып, жиып ал, Тепкілесеңкетпейді, Қысқа кідіріс – * Өртіңе ол күймейді, Ұрылар да тимейді. Ұзақ кідіріс – *** Жатып ішержамбастап, Жалқаудыолсүймейді. Қайталау –// |
Қызығушылық ты ояту ойқозғау. айтылым мағынаны ажырату. тыңдалым айтылым топтық жұмыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
1 минут |
Сергіту сәті |
Ән айту |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
айтылым
оқылым
жұптық жұмыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
1 минут
|
Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия. Тазалық
Керекті ақпаратты чемоданға, керек еместі қоқыс шелегіне, әлі де түсінбегендеріңді ет турағышқа тастаңдар |
Кері байланыс. ауызша.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
1 минут |
Үйге тапсырма: 70-71 бет |
күнделік |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – топпен жұмыс жүргізу, жұптық жұмыста өз ойларын жеткізу дағдыларын жетілдіру |
Бағалау: Шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалай алады. |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.
|
|
Пән: әдебиеттік оқу |
Күні:21.12.2022 |
Мұғалім: Ержанқызы Б |
|
|||||
Сынып: 3 «Г” |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ деген халықтың баласымын |
|
||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.2.1 – шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу. |
|
||||||
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: шығарманың кейіпкеріне хат жазады. Көптеген оқушылар: шығарма кейіпкерлеріне кейіпкер қосып, хат жазады, өлең шығарады, әңгіме жазады. Кейбір оқушылар: шығарманы оқығаны бойынша көркемсөзбен өрнектепжазады. |
|
||||||
Жетістік критерийлері: |
Шығарманың түрлі жанры бойынша шығармашылық жұмыс жасайды. |
|
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Өз ұлтына, халқына деген мақтаныш |
|
||||||
Пәнаралық байланыс: |
Дүниетану. Музыка |
|
||||||
Бастапқы білім: |
Ф. Оңғарсынова. «Білім керек бәріне», Ө. Тұрманжанов. «Білім» |
|
||||||
Сабақ барысы |
|
|||||||
Жоспарланған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||||
Сабақтың басы 2 минут Сабақтың ортасы 35 минут
|
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Өлеңді «Шынжыр» әдісі арқылы тізбектеп жатқа сұрау. Ойқозғау. – Е. Айдардың «Мен қазақпын» әніне жазылған бейне- баянды көрсету арқылы сабақтың тақырыбын ашу. Сабақтың тақырыбын айту. Күтілетін нәтиженіайқындау. Бағалау критерийімен таныстыру. 1-тапсырма. Суретке зер сал. Сурет бойынша әңгіме құра. Әңгімеңді сабақтың тақырыбымен байланыстыр. Мағынаны ажырату. Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. Түсіну. 2-тапсырма. Өлеңді тыңда.«Қазақ деген халықтың баласымын» Қолдану. Жұптық жұмыс. 3-тапсырма. Өлеңге сай ырғақты таңдап, мәнерлеп оқы. Бағалау. «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. Қызыл түс пен сары түсті көтергендер не үшін көтергендерін түсіндіріп, ұсыныс, ескертулерін айтады. Топтық жұмыс. І топ. 4-тапсырма. Өлеңде қайталанып тұрған жолдарға мән бер. Неліктен деп ойлайсың? ІІ топ. ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Шығарма- шылық жұмыс. Суретке қарап, өлең құрастыр. ІІІ топ. 2-тапсырма. Шығармашылық жұмыс. «Қазақ деген халықтың баласымын» өлеңінің мазмұнына сәйкес сурет салу. Бағалау критерийі: Бағалау. БК бойынша бағаланады. |
|
|
|||||
суреттер үнтаспа
түрлі түсті қағаздар бағалау парағы |
|
|||||||
1 минут |
Сергіту сәті «Қамажай» |
би билеу |
|
|||||
|
Ойтолғау Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |