Қысқа мерзімді жоспар
Математика 30 -сабақ
|
Мектеп |
“Даму” мектебі |
|||||||||||||
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Әлімхан Нұрдана |
|||||||||||||
|
Күні: |
11.10.2024ж |
|||||||||||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№30 Өзіңді тексер БЖБ №2 |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.3 Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану 3.1.3.3 см2, дм2, м2 шамамаларын салыстыру және амалдар орындау |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолданады см2, дм2, м2 шамамаларын салыстыру және амалдар орындайды |
|||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық ахуал. «Амандасу» Өткен сабақты қайталау -Өткен сабақта қандай тапсырмалар орындадық? -Ендеше бүгінгі сабағымызда білімімізді тексеру мақсатында тапсырмаларды өзіндік жұмыс ретінде орындайтын боламыз. «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
.Мұғаліммен сәлемдеседі. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Теңге бағалау парақшасы арқылы жүреді. Әр алған балдарын белгілеп отырады.
|
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин |
ФС 1- тапсырма МК. ҰЖ ОДД: білу, түсіну, қолдану Оқулықпен жұмыс Нұсқау Есепте. 2*0=0 3*1=3 9:1=9 5:5=1 0*9=0 6*0=0 Есепте. Салыстыр. 5м2+45м2<51дм2 9м2>8дм2 35м2:7<6см2 250м2<300м2-35м2 |
Мүмкіндіктер тармағын құрады.Сұрақтарға жауап береді |
Бағалау критерийі см2, дм2, м2 шамамаларын салыстыру және амалдар орындайды Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады. 2 балл - Өрнектердің мәнін есептеп, салыстырады. 2 балл |
Оқулық дәптер
|
||||||||||
|
5 мин |
ФС 2 тапсырма Жұптық жұмыс. ОДД: білу, түсіну, қолдану «Мүмкін,қажет білемін» ойыны Нұсқау: Есептерді шығар. Мүмкіндіктер тармағын құрып, есепті шығар. Балалар бөлмесіне дөңгелек немесе шаршы пішінді үстел сатып алуға болады. Оған қоса үш түрлі - көк, қызыл, қоңыр орындықтар бар. Балалар бөлмесіне 1 үстел, 1 орындық таңдау мүмкіндігін құрыңдар. Қанша нұсқа бар? (6 нұсқа) Нұсқау:Есепті шығар. Қарындаш 9тг, өшіргіш 8 тг тұрады. Егер 5 қарындаш, 4 өшіргіш алсақ, барлығына қанша теңге төлеу керек?
Ш: 9*5+8*4=77 Ж: барлығына 77 тг төлеу керек.
|
Мүмкіндіктер тармағын құрып, есепті шығарады. Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады.
|
Бағалау критерийі Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолданады Дескриптор: - Мүмкіндіктер тармағын құрып, есепті шығарады.1 балл - Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады. 1 балл
|
|
||||||||||
|
2 мин |
Сергіту сәті
|
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||||||||||
|
5 мин |
4 тапсырма Жұптық жұмыс. ОДД: білу, түсіну, қолдану Нұсқау: Әрбір жиынның элементтерін жаз. Берілген екі жиынның қиылысуындағы элементтерді жаз. Нұсқау: Екі таңбалы сандар:24,68,13 Тақ сандар: 13,5,327. Екі таңбалы тақ сандар: 13. Нұсқау:3 сынып оқушылары:Дәулет, Еркін, Сая. Қыздар: Сая, Айгүл, Маржан. 3 сынып оқитын қыз: Сая. 6) Әлия өрнек пен оның жазбасын дұрыс байланыстырды ма? Қатесін тексер және есепте. Ж: Екі қосындының көбейтіндісі-(2+5)*(3+2)=12 Екі көбейтіндінің айырмасы-2*9-3*2=12 Қосынды мен санның бөліндісі –(22+5):3=9
|
Өрнек пен оның жазбасын дұрыс байланыстырғанын тексереді, қатесін түзетеді. Өрнектердің мәнін есептейді.
|
Дескриптор: Өрнек пен оның жазбасын дұрыс байланыстырғанын тексереді, қатесін түзетеді.2 балл - Өрнектердің мәнін есептейді. 2 балл
|
|
||||||||||
|
20 мин |
Бөлім бойынша жиынтық бағалау 1-тапсырма Тиімді тәсілмен орында. 3 ∙ 100 ∙ 2 = 18 : 3 + 6 ∙ 0 = (8 + 4) ∙ 5 =
(8 + 4) ∙ 5 = 12 : 6 ∙3 = 2-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. (34 дм2 + 56 дм2 ) : 3 = (62 м2 - 53м2 ) ∙ 4 = 35м2:7+5м2 21дм2:7+10дм2 Есепті шығар. Бір қорап қарындаштың бағасы 90 теңге. 360 теңгеге осындай неше қорап қарындаш сатып алуға болады? |
көбейтудің терімділік қасиетін қолданады; 1
өрнектің мәнін табады; 1
көбейтудің үлестірімділік қасиетін 1 қолданады; өрнектің мәнін табады; 1 қосындының мәнін есептейді; 1
бөліндінің мәнін табады; 1 айырманың мәнін есептейді; 1 көбейтіндінің мәнін табады; 1 есептің қысқаша шартын құрастырады; 1
есептің шарты бойынша санды өрнек құрастырады; 1 есептің сұрағын қояды біледі; 1
санды өрнектің мәнін табады. 1 Барлығы12 |
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия: «Белгі бер»
|
Рефлексия жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
||||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 30 -сабақ
|
Мектеп |
“Даму” мектебі |
|||||||||||||
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Әлімхан Нұрдана |
|||||||||||||
|
Күні: |
11.10.2024ж |
|||||||||||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№30 Өзіңді тексер БЖБ №2 |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.3 Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану 3.1.3.3 см2, дм2, м2 шамамаларын салыстыру және амалдар орындау |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолданады см2, дм2, м2 шамамаларын салыстыру және амалдар орындайды |
|||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық ахуал. «Амандасу» Өткен сабақты қайталау -Өткен сабақта қандай тапсырмалар орындадық? -Ендеше бүгінгі сабағымызда білімімізді тексеру мақсатында тапсырмаларды өзіндік жұмыс ретінде орындайтын боламыз. «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
.Мұғаліммен сәлемдеседі. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ: Теңге бағалау парақшасы арқылы жүреді. Әр алған балдарын белгілеп отырады.
|
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин |
ФС 1- тапсырма МК. ҰЖ ОДД: білу, түсіну, қолдану Оқулықпен жұмыс Нұсқау Есепте. 2*0=0 3*1=3 9:1=9 5:5=1 0*9=0 6*0=0 Есепте. Салыстыр. 5м2+45м2<51дм2 9м2>8дм2 35м2:7<6см2 250м2<300м2-35м2 |
Мүмкіндіктер тармағын құрады.Сұрақтарға жауап береді |
Бағалау критерийі см2, дм2, м2 шамамаларын салыстыру және амалдар орындайды Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады. 2 балл - Өрнектердің мәнін есептеп, салыстырады. 2 балл |
Оқулық дәптер
|
||||||||||
|
5 мин |
ФС 2 тапсырма Жұптық жұмыс. ОДД: білу, түсіну, қолдану «Мүмкін,қажет білемін» ойыны Нұсқау: Есептерді шығар. Мүмкіндіктер тармағын құрып, есепті шығар. Балалар бөлмесіне дөңгелек немесе шаршы пішінді үстел сатып алуға болады. Оған қоса үш түрлі - көк, қызыл, қоңыр орындықтар бар. Балалар бөлмесіне 1 үстел, 1 орындық таңдау мүмкіндігін құрыңдар. Қанша нұсқа бар? (6 нұсқа) Нұсқау:Есепті шығар. Қарындаш 9тг, өшіргіш 8 тг тұрады. Егер 5 қарындаш, 4 өшіргіш алсақ, барлығына қанша теңге төлеу керек?
Ш: 9*5+8*4=77 Ж: барлығына 77 тг төлеу керек.
|
Мүмкіндіктер тармағын құрып, есепті шығарады. Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады.
|
Бағалау критерийі Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолданады Дескриптор: - Мүмкіндіктер тармағын құрып, есепті шығарады.1 балл - Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады. 1 балл
|
|
||||||||||
|
2 мин |
Сергіту сәті
|
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||||||||||
|
5 мин |
4 тапсырма Жұптық жұмыс. ОДД: білу, түсіну, қолдану Нұсқау: Әрбір жиынның элементтерін жаз. Берілген екі жиынның қиылысуындағы элементтерді жаз. Нұсқау: Екі таңбалы сандар:24,68,13 Тақ сандар: 13,5,327. Екі таңбалы тақ сандар: 13. Нұсқау:3 сынып оқушылары:Дәулет, Еркін, Сая. Қыздар: Сая, Айгүл, Маржан. 3 сынып оқитын қыз: Сая. 6) Әлия өрнек пен оның жазбасын дұрыс байланыстырды ма? Қатесін тексер және есепте. Ж: Екі қосындының көбейтіндісі-(2+5)*(3+2)=12 Екі көбейтіндінің айырмасы-2*9-3*2=12 Қосынды мен санның бөліндісі –(22+5):3=9
|
Өрнек пен оның жазбасын дұрыс байланыстырғанын тексереді, қатесін түзетеді. Өрнектердің мәнін есептейді.
|
Дескриптор: Өрнек пен оның жазбасын дұрыс байланыстырғанын тексереді, қатесін түзетеді.2 балл - Өрнектердің мәнін есептейді. 2 балл
|
|
||||||||||
|
20 мин |
Бөлім бойынша жиынтық бағалау 1-тапсырма Тиімді тәсілмен орында. 3 ∙ 100 ∙ 2 = 18 : 3 + 6 ∙ 0 = (8 + 4) ∙ 5 =
(8 + 4) ∙ 5 = 12 : 6 ∙3 = 2-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. (34 дм2 + 56 дм2 ) : 3 = (62 м2 - 53м2 ) ∙ 4 = 35м2:7+5м2 21дм2:7+10дм2 Есепті шығар. Бір қорап қарындаштың бағасы 90 теңге. 360 теңгеге осындай неше қорап қарындаш сатып алуға болады? |
көбейтудің терімділік қасиетін қолданады; 1
өрнектің мәнін табады; 1
көбейтудің үлестірімділік қасиетін 1 қолданады; өрнектің мәнін табады; 1 қосындының мәнін есептейді; 1
бөліндінің мәнін табады; 1 айырманың мәнін есептейді; 1 көбейтіндінің мәнін табады; 1 есептің қысқаша шартын құрастырады; 1
есептің шарты бойынша санды өрнек құрастырады; 1 есептің сұрағын қояды біледі; 1
санды өрнектің мәнін табады. 1 Барлығы12 |
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия: «Белгі бер»
|
Рефлексия жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
||||||||||

шағым қалдыра аласыз














