Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Жарақат алу, қан ағу және күйік шалу кезінде көрсетілетін алғашқы көмек
|
Бөлім: |
Өмір қауіпсіздігі және ақпараттық технологиялар негіздері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жарақат алу, қан ағу және күйік шалу кезінде көрсетілетін алғашқы көмек |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Жара жəне оның асқынуы туралы, қан кету түрлері жəне олардың сипаттарын, күйік шалу себептері жəне олардың ауырлық дәрежелерін, шоктың туындау себептерін білу. 2. Жараланғанда және қан кеткенде алғашқы медициналық көмек көрсете алу. 3. Асептика жəне антисептиканы түсіну. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Жарақаттану, қанау және күйік түрлерін және олардың сипаттамасын біледі Оқушылардың басым бөлігі: Белгілі бір жарақат кезінде алғашқы медициналық көмек көрсету тәртібін біледі Кейбір оқушылар: Алғашқы медициналық көмек көрсетудің әдістері мен тәсілдерін, асептика мен антисептика ережелерін біледі |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық қауіпсіздік және әлемдік, аймақтық мәселелерді шешуге бүкіл ел болып араласу, қатысу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 2' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
3' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 3' |
Білу - Жара дегеніміз не? Әрі қарай сұрақтарды оқушылардың жауаптарына қарай қоямын. |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі және диалог жалғасады. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
7' |
Түсіну «Первая помощь при ранениях» бейнефильмін көрсетемін. Бейнефильмнен кейін, бейнефильм төңірегінде сұрақтар қоямын. |
Бейнефильмді қарайды, танысады, сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
18' |
Қолдану Оқулық бойынша үш бөлімшеге үш түрлі тапсырма беремін. |
1-бөлімше. Электронды оқулық пен оқулық мәтінін, иллюстрацияларын пайдалана отырып, күйік шалу себептері және олардың ауырлық дәрежелері туралы таныстырылым жасайды. 2-бөлімше. Жараланғанда және қан кеткенде алғашқы медициналық көмек жасап көрсетеді. 3-бөлімше. Шок туындау себептері, асептика және антисептика туралы әңгімелеп береді. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. |
Қалыптастырушы бағалау |
Таныстырылымдар |
|
5' |
Жинақтау Алғашқы медициналық көмек көрсету әрекеттерінің ретін сұраймын. |
Алғашқы медициналық көмек көрсету әрекеттерінің ретін айтады. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс «Тізбек» тәсілі. Оқушылар төмендегі сөйлемдерді пайдалана отырып, бірінен соң бірі айтады: - Мен ... білдім. - Мен ... үйрендім. - Мен үшін ... жаңалық болды. - Менің қолымнан ... келді. Үйге тапсырма беру §11 |
Оқушылар сөйлемді толықтырады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жарақат алу, қан ағу және күйік шалу кезінде көрсетілетін алғашқы көмек
Жарақат алу, қан ағу және күйік шалу кезінде көрсетілетін алғашқы көмек
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Жарақат алу, қан ағу және күйік шалу кезінде көрсетілетін алғашқы көмек
|
Бөлім: |
Өмір қауіпсіздігі және ақпараттық технологиялар негіздері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жарақат алу, қан ағу және күйік шалу кезінде көрсетілетін алғашқы көмек |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Жара жəне оның асқынуы туралы, қан кету түрлері жəне олардың сипаттарын, күйік шалу себептері жəне олардың ауырлық дәрежелерін, шоктың туындау себептерін білу. 2. Жараланғанда және қан кеткенде алғашқы медициналық көмек көрсете алу. 3. Асептика жəне антисептиканы түсіну. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Жарақаттану, қанау және күйік түрлерін және олардың сипаттамасын біледі Оқушылардың басым бөлігі: Белгілі бір жарақат кезінде алғашқы медициналық көмек көрсету тәртібін біледі Кейбір оқушылар: Алғашқы медициналық көмек көрсетудің әдістері мен тәсілдерін, асептика мен антисептика ережелерін біледі |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық қауіпсіздік және әлемдік, аймақтық мәселелерді шешуге бүкіл ел болып араласу, қатысу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 2' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
3' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 3' |
Білу - Жара дегеніміз не? Әрі қарай сұрақтарды оқушылардың жауаптарына қарай қоямын. |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі және диалог жалғасады. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
7' |
Түсіну «Первая помощь при ранениях» бейнефильмін көрсетемін. Бейнефильмнен кейін, бейнефильм төңірегінде сұрақтар қоямын. |
Бейнефильмді қарайды, танысады, сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
18' |
Қолдану Оқулық бойынша үш бөлімшеге үш түрлі тапсырма беремін. |
1-бөлімше. Электронды оқулық пен оқулық мәтінін, иллюстрацияларын пайдалана отырып, күйік шалу себептері және олардың ауырлық дәрежелері туралы таныстырылым жасайды. 2-бөлімше. Жараланғанда және қан кеткенде алғашқы медициналық көмек жасап көрсетеді. 3-бөлімше. Шок туындау себептері, асептика және антисептика туралы әңгімелеп береді. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. |
Қалыптастырушы бағалау |
Таныстырылымдар |
|
5' |
Жинақтау Алғашқы медициналық көмек көрсету әрекеттерінің ретін сұраймын. |
Алғашқы медициналық көмек көрсету әрекеттерінің ретін айтады. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс «Тізбек» тәсілі. Оқушылар төмендегі сөйлемдерді пайдалана отырып, бірінен соң бірі айтады: - Мен ... білдім. - Мен ... үйрендім. - Мен үшін ... жаңалық болды. - Менің қолымнан ... келді. Үйге тапсырма беру §11 |
Оқушылар сөйлемді толықтырады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
Таныстырылым















