|
Білім беру ұйымының атауы |
(№185 мектеп-гимназия) КММ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ділдабек.А.Н |
|||||
|
Күні: |
04.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39 сабақ. Электроскоп не үшін қажет? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.5.1 әртүрлі материалдардың электрөткізгіштігін зерттеу; 4.1.2.1 зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне байланысты негіздеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зарядтардың оң немесе теріс болатынын білетін болады; Түрлі материалдардың электрөткізгіштігін қалай зеттеуді білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар |
Сын тұрғысан ойлау, өмір бойына білім алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 25 минут Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық Үй тапсырмасы Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға дайындалып келу.Мұғалім үй тапсырмасын сұрау үшін learning.app программасы қолданып, тест сұрақтары ұсынылады Жаңа тақырып Ширату тапсырмасы «4 сурет 1 сөз» әдісі Мақсаты: Түйін сөзді анықтау Мұғалім оқушыларға мағыналық жағынан ортақ 4 сурет береді. -Суретте не бейнеленген? -Осы 4 суретке қарап қандай ортақ сөзді шығаруға болады? Сабақтың мақсатын және тақырыбын анықтау. Сабақ тақырыбы: -Электроскоп не үшін қажет? -Бүгінгі сабағымызыдың мақсаты қандай деп ойлайсың? |
Оқушылар бір-біріне жылы сөздер айтады Оқушылар үй тапсырмасы бойынша тест сұрақтарына жауап береді Жаңа сабақты түсініп алады Оқушылар 1 ортақ белгілерін анықтауға тырысады. |
Мадақтау Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа-1 балл Дескриптор: Мәліметті тыңдайды |
Тапсырманың сілтемесі: https://learningapps.org/watch?v=pxycoicia25 Суреттер
|
||
|
Жеке жұмыс Оқушыларға жеке тапсырма ұсынылады
«Қызықты құбылыс» әдісі Мақсаты: Оқушыға тәжірибиені зерттеу арқылы ой өрісін дамытады, ойын еркін жеткізеді. Эксперименттік тапсырма орындайды 1-Тәжірибе 1. Үрленген шарлар жіпке байлап екі оқушы бір-біріне жақын етіп орналастырады. 2. Үшінші оқушы шашын тарақпен тарап, бір оқушының шарына тигізеді. 3. Қалған оқушылар не байқағандарын айтады. 4. Енді үшінші оқушы шашын тарақпен тарап, екінші шарға жақындатады. 5. Қалған оқушылар не байқағандарын айтады. Қорытынды: (бірінші жағдайда екі шар бір-біріне қарай тартылады, екінші жағдайда шарлар бір-бірінен ажырауға тырысып тебіледі.) 2-Тәжірибе Модель жасау. Оқулықтағы суретке қарап электроскоп моделін жасату. Оған әртүрлі заттарды тигізіп байқап көру. ҚЖ:
Үй тапсырмасы Электр зарядын жақсы өткізетін заттардың тізімін жасап келу
|
Дененің электрленуі туралы тапсырма орындайды Оқушылар эксперимент жасайды, қорытынды жасайды, не байқағандары туралы айтады Заряд өткізетін заттар: Металл сым, тарақ екеніне көз жеткізеді Тәжірибе жасайды Суреттегі заттардың қайсысының зарядты жақсы өткізетінін белгілейді Үй тапсырмасын алады Оқушылар сабақтан алған көңіл-күйлерін суреттерді таңдау арқылы білдіреді,кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Денелердің электрленуі жайында біледі-1Б Тапсырманы өмірмен байланыстыра алады-1Б Дескриптор: Эксперимент жасайды; Қорытынды шығарады Дескриптор: Электроскоп жасауды үйренді-1Б Тәжірибе жасауды меңгерген-1Б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Электр зарядын жақсы өткізетін заттарды белгілейді-1Б Заттардың қасиеттерін біледі-1Б «Ауа райы» әдісі |
Тапсырма жазылған парақтар Қажетті заттар: Тарақ, жіп, шарлар Оқулық
Шыны құты Жұқа қағаз (фольга) Қақпақ Сым Тарақ, шыны түтік, металл сым, ағаш сызғыш Метал сым Жібек жіп Тапсырманың суреті бар парақтар Суреттер Кері байланыс тақтасы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылстану
Жаратылстану
|
Білім беру ұйымының атауы |
(№185 мектеп-гимназия) КММ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ділдабек.А.Н |
|||||
|
Күні: |
04.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39 сабақ. Электроскоп не үшін қажет? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.5.1 әртүрлі материалдардың электрөткізгіштігін зерттеу; 4.1.2.1 зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне байланысты негіздеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зарядтардың оң немесе теріс болатынын білетін болады; Түрлі материалдардың электрөткізгіштігін қалай зеттеуді білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар |
Сын тұрғысан ойлау, өмір бойына білім алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 25 минут Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық дайындық Үй тапсырмасы Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға дайындалып келу.Мұғалім үй тапсырмасын сұрау үшін learning.app программасы қолданып, тест сұрақтары ұсынылады Жаңа тақырып Ширату тапсырмасы «4 сурет 1 сөз» әдісі Мақсаты: Түйін сөзді анықтау Мұғалім оқушыларға мағыналық жағынан ортақ 4 сурет береді. -Суретте не бейнеленген? -Осы 4 суретке қарап қандай ортақ сөзді шығаруға болады? Сабақтың мақсатын және тақырыбын анықтау. Сабақ тақырыбы: -Электроскоп не үшін қажет? -Бүгінгі сабағымызыдың мақсаты қандай деп ойлайсың? |
Оқушылар бір-біріне жылы сөздер айтады Оқушылар үй тапсырмасы бойынша тест сұрақтарына жауап береді Жаңа сабақты түсініп алады Оқушылар 1 ортақ белгілерін анықтауға тырысады. |
Мадақтау Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа-1 балл Дескриптор: Мәліметті тыңдайды |
Тапсырманың сілтемесі: https://learningapps.org/watch?v=pxycoicia25 Суреттер
|
||
|
Жеке жұмыс Оқушыларға жеке тапсырма ұсынылады
«Қызықты құбылыс» әдісі Мақсаты: Оқушыға тәжірибиені зерттеу арқылы ой өрісін дамытады, ойын еркін жеткізеді. Эксперименттік тапсырма орындайды 1-Тәжірибе 1. Үрленген шарлар жіпке байлап екі оқушы бір-біріне жақын етіп орналастырады. 2. Үшінші оқушы шашын тарақпен тарап, бір оқушының шарына тигізеді. 3. Қалған оқушылар не байқағандарын айтады. 4. Енді үшінші оқушы шашын тарақпен тарап, екінші шарға жақындатады. 5. Қалған оқушылар не байқағандарын айтады. Қорытынды: (бірінші жағдайда екі шар бір-біріне қарай тартылады, екінші жағдайда шарлар бір-бірінен ажырауға тырысып тебіледі.) 2-Тәжірибе Модель жасау. Оқулықтағы суретке қарап электроскоп моделін жасату. Оған әртүрлі заттарды тигізіп байқап көру. ҚЖ:
Үй тапсырмасы Электр зарядын жақсы өткізетін заттардың тізімін жасап келу
|
Дененің электрленуі туралы тапсырма орындайды Оқушылар эксперимент жасайды, қорытынды жасайды, не байқағандары туралы айтады Заряд өткізетін заттар: Металл сым, тарақ екеніне көз жеткізеді Тәжірибе жасайды Суреттегі заттардың қайсысының зарядты жақсы өткізетінін белгілейді Үй тапсырмасын алады Оқушылар сабақтан алған көңіл-күйлерін суреттерді таңдау арқылы білдіреді,кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Денелердің электрленуі жайында біледі-1Б Тапсырманы өмірмен байланыстыра алады-1Б Дескриптор: Эксперимент жасайды; Қорытынды шығарады Дескриптор: Электроскоп жасауды үйренді-1Б Тәжірибе жасауды меңгерген-1Б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Электр зарядын жақсы өткізетін заттарды белгілейді-1Б Заттардың қасиеттерін біледі-1Б «Ауа райы» әдісі |
Тапсырма жазылған парақтар Қажетті заттар: Тарақ, жіп, шарлар Оқулық
Шыны құты Жұқа қағаз (фольга) Қақпақ Сым Тарақ, шыны түтік, металл сым, ағаш сызғыш Метал сым Жібек жіп Тапсырманың суреті бар парақтар Суреттер Кері байланыс тақтасы |
|||
шағым қалдыра аласыз


















