ҚМЖ
Пән :Жаратылыстану
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны: 1. Ғылым әлемі 1.1. Ғылымның рөлі |
Мектеп:№9мектеп-лицейі |
||||
|
Мерзімі: |
Мұғалімнің аты-жөні:Ахметова К.Ж |
||||
|
Сынып: |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Ғылымның рөлі |
||||
|
Оқу мақсаттары / ұзақ мерзім жоспардан |
6.1.1.1 Жаратылыстану ғылымдарының зерттеу нысандарын тізіп атау |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы Жаратылыстану пәндерін ажырата алады. Оқушылардың көпшілігі Өмірдежаратылыстану пәндерінің қажеттілігін анықтайды Оқушылардың кейбірі Әрбір пәннің саларынан және түрлері туралы болжам айта алады |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы: - Жаратылыстану пәндерін ажыратады -Ғылым түрлерін кестеге жазады -Жаратылыстану пәндерінен алынған білімді зерделейді,өмірде дұрыс пайдалануды зерделейді -Ежелгі жаратылыстану әрбір пәнінің даму баспалдағын жасайды. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Құндылық: Жалпыұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары / «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру» Ынтымақтастық,бірін-бірі сыйлауға, жұптаса және топтаса жұмыс жасауға тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
География,физика,химия,тарих,биология т.б |
||||
|
Алдынғы білім |
Дүниетану тақырыптары бойынша сұрақтар. |
||||
Сабақ барысы
|
Үақыт/Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті (мақсатқа қалай қол жеткіземін?/ |
Оқушының іс-әрекеті/ |
Бағалау (әдіс-тәсілдер/ / стратегия) |
Саралау тәсілдері (қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?/ қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу.Оқушылармен түгендеу,келмеген оқушылардың себебін анықтау. «Жүректен жүрекке» Мақсаты: оқушылардың арасында психологиялық ахуал тудыру, оқушылардың өмірге деген көзқарасын білу,қарым-қатынастарын нығайту.Оқушылар жүрекшені ұстатып , әлемге, қоршаған ортаға, достарына тілек айтқызу. |
О |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
№1тапсырма.Жаратылыстану гулмен тұр кахоотымда Kahoot тест 1.Жаратылыстану пәндері А.Тарих Б.Химия В.Философия С.Информтика 2.Материктер саны А.5 Б.6 В.4 С.7 3.Гидросфера қандай қабық А.Тіршілік Б.Тас В.Су С.Ауа |
Kahoot тест Тестке жауап береді. |
Өзін-өзі бағалау:
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім |
№2тапсырма Жұптық жұмыс Білу және түсіну Тапсырма 1. Жаратылыстану ғылымы нені зерттейді? ________________________________________________________________________________________________________ 2. Суреттерге сәйкес зерттеу ғылымының атын жазыңыз.6-сынып қалыптастырушы суреттер беріледі.
Мұғалім суреттер береді оқушы дәптерлеріне жазады №3 тапсырма.Картамен жұмыс Топтық жұмыс
|
Дескриптор Білім алушы - зерттеу нысандарын анықтайды; -ғылымдардың аттарын жазады. Дескриптор Білім алушы: -Жаратылыстану пәндері нені үйрететіні туралы жазады -Қай мамандық меңгеруге керетігін анықытайды. |
Мұғалім бағалауы
|
Барлығы: - Жаратылыстану пәндерін анықтамасын жазады Көпшілігі: -Өмірде неүшін керектігін жазады Кейбірі: -Кейбір жаратылыстану пәндерінде қандай жаналықтар бар екенін жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы |
№4тапсырма. Жаратылыстану пәндерінің баспалдағын сызу. Жеке жұмыс
К Ү Р Д Е Л Е Н Д І Р Е Д і
Физикааака
Жаратылыстану ғылымдары. |
Дескриптор Білім алушы: Мәтінен пайдаланып Тапсырманы орындайды -Пән аты -Салалары -Нені зерттейтіндігін анықтайды |
Өзін-өзі бағалайды.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің өткізген сабақ бойынша рефлексиясы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жаратылыстану
ҚМЖ
Пән :Жаратылыстану
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны: 1. Ғылым әлемі 1.1. Ғылымның рөлі |
Мектеп:№9мектеп-лицейі |
||||
|
Мерзімі: |
Мұғалімнің аты-жөні:Ахметова К.Ж |
||||
|
Сынып: |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Ғылымның рөлі |
||||
|
Оқу мақсаттары / ұзақ мерзім жоспардан |
6.1.1.1 Жаратылыстану ғылымдарының зерттеу нысандарын тізіп атау |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы Жаратылыстану пәндерін ажырата алады. Оқушылардың көпшілігі Өмірдежаратылыстану пәндерінің қажеттілігін анықтайды Оқушылардың кейбірі Әрбір пәннің саларынан және түрлері туралы болжам айта алады |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы: - Жаратылыстану пәндерін ажыратады -Ғылым түрлерін кестеге жазады -Жаратылыстану пәндерінен алынған білімді зерделейді,өмірде дұрыс пайдалануды зерделейді -Ежелгі жаратылыстану әрбір пәнінің даму баспалдағын жасайды. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||
|
Құндылықтарды қалыптастыру |
Құндылық: Жалпыұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары / «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру» Ынтымақтастық,бірін-бірі сыйлауға, жұптаса және топтаса жұмыс жасауға тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
География,физика,химия,тарих,биология т.б |
||||
|
Алдынғы білім |
Дүниетану тақырыптары бойынша сұрақтар. |
||||
Сабақ барысы
|
Үақыт/Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті (мақсатқа қалай қол жеткіземін?/ |
Оқушының іс-әрекеті/ |
Бағалау (әдіс-тәсілдер/ / стратегия) |
Саралау тәсілдері (қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?/ қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу.Оқушылармен түгендеу,келмеген оқушылардың себебін анықтау. «Жүректен жүрекке» Мақсаты: оқушылардың арасында психологиялық ахуал тудыру, оқушылардың өмірге деген көзқарасын білу,қарым-қатынастарын нығайту.Оқушылар жүрекшені ұстатып , әлемге, қоршаған ортаға, достарына тілек айтқызу. |
О |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
№1тапсырма.Жаратылыстану гулмен тұр кахоотымда Kahoot тест 1.Жаратылыстану пәндері А.Тарих Б.Химия В.Философия С.Информтика 2.Материктер саны А.5 Б.6 В.4 С.7 3.Гидросфера қандай қабық А.Тіршілік Б.Тас В.Су С.Ауа |
Kahoot тест Тестке жауап береді. |
Өзін-өзі бағалау:
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім |
№2тапсырма Жұптық жұмыс Білу және түсіну Тапсырма 1. Жаратылыстану ғылымы нені зерттейді? ________________________________________________________________________________________________________ 2. Суреттерге сәйкес зерттеу ғылымының атын жазыңыз.6-сынып қалыптастырушы суреттер беріледі.
Мұғалім суреттер береді оқушы дәптерлеріне жазады №3 тапсырма.Картамен жұмыс Топтық жұмыс
|
Дескриптор Білім алушы - зерттеу нысандарын анықтайды; -ғылымдардың аттарын жазады. Дескриптор Білім алушы: -Жаратылыстану пәндері нені үйрететіні туралы жазады -Қай мамандық меңгеруге керетігін анықытайды. |
Мұғалім бағалауы
|
Барлығы: - Жаратылыстану пәндерін анықтамасын жазады Көпшілігі: -Өмірде неүшін керектігін жазады Кейбірі: -Кейбір жаратылыстану пәндерінде қандай жаналықтар бар екенін жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы |
№4тапсырма. Жаратылыстану пәндерінің баспалдағын сызу. Жеке жұмыс
К Ү Р Д Е Л Е Н Д І Р Е Д і
Физикааака
Жаратылыстану ғылымдары. |
Дескриптор Білім алушы: Мәтінен пайдаланып Тапсырманы орындайды -Пән аты -Салалары -Нені зерттейтіндігін анықтайды |
Өзін-өзі бағалайды.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің өткізген сабақ бойынша рефлексиясы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз







